Skocz do zawartości

"Drogówka bierze się za motocyklistów"


jarcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3...006-04-12-04-05

 

Sam na moto jeszcze nie jeżdżę, więc mam chyba "jeszcze" w miarę obiektywne spojrzenie, nie mniej szlag mnie trafia na tak jednostronne spojrzenie. Oczywiście motocykliści mają wiele grzechów na sumieniu z zakresu prawa o ruchu drogowym, ale jakaś akcja uświadamiająca kierowcom, że nie są jedynymi na drodze i mają znacznie większą "siłę przebia" byłaby nie od rzeczy.

Ps. Sorki jeśli źle dobrałem temat do działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie artykuły tylko pogłębiają stereotypy w stylu 'motocyklista'='hałas, niebezpieczeństwo, śmierć' i trzeba z tym walczyć. Walczyć trzeba też z 'szalonymi' motocyklistami, którzy psują wizerunek wszystkim innym.

 

A tak poza tym to wątek chyba jest do działu 'Przy piwie' :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słow i nerwów ,śmigam motorkiem i jeżdze samochodem więc wiem jak zachowuja sie kierowcy katamaranów wobec motocyklistow i wobec siedzibie.Brak jakielkolwiek kultury jazdy a pier........... przedstawicieli handlowych bym osobiscie zakopal żywcem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usmialem sie z tego artykuliku na maksa :icon_biggrin:

Jak by nie bylo wiekszych problemow na drogach!Poczowszy od nawalonych tirowcow jezdzacych bez odstepu jeden za drugim skonczywszy na stanie drog i ginieciu na nich dziesiatek tysiecy kierowcow samochodowych przy nie mniej wiekszych predkosciach!

Wstaje sobie taka pala rano z lozka i mysli z czym by tu sie przebic do prasy i podbudowac wizerunek

niebieskich braci!

Juz widze te poscigi drogowki na XJ :P Za motocyklami popelniajacymi najdrobniejsze wykroczenie!

Pewnie niebedzie nawet mozna podjechac do swiatel miedzy samochodami!To po co mi motocykl jak mam stac za katamaryniarzami!

A tak wogole to juz mi przeszlo!:P

Pozdrawiam Wszystkich!\

rudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jakiś kretyn chce zabłysnąc w świecie pismakó i wymyśłi akcje razem z drogówką.

Pewnie, że nie którzy jeżdżą "mało" poprawnie ale nie można wrzucać wszystkich do jednego wora.

Dosłownie przed chwilką jak stawiałem moto przed kawiarenką internetową jakiś staruszek podszedł do mnie i powiedział, że dość spokojnie jeżdże skoro tłumiki ani kszty nie odbarwione. A ja mu na to: "Jak ktoś ma we łbie popalone to i tłumiki też ma popalone".

Chromolić takei bzdetne artykykuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł standard. niestety dla mnie sezon sie na którko skończył zanim zaczął. Osioł (nie obrażając sympatycznych zwierząt) w katamaranie zajechał mi drogę na skrzyżowaniu. Norma, ja jadę prosto, on skręca w lewo. Wyczekał do końca a jak byłem kilka metrów przed nim ruszył i co -ano norma, piasek na jezdni, uślizg przodu, delikatny ślizg. Mnie nic się nie stało, chociaż glowa trochę boli bo walnąłem w asfalt. Ale najbardziej przerażające i chamskie było to, że "kierowca" samochodu jak zobaczył, że się podniosłem to pokiwał mi ręką i odjazd - masakra, jak go znajdę w Poznaniu do ma przes...ne. Niestety, w emocjach nie spisałem nr gnoja więc nici z OC, ale mam casco więc dam radę. A potem? moto leży na środku skrzyżowania, wokół krążą nauki jazdy (taki rejon), ja się mocuję żeby podnieść sprzęta..myślicie, że ktokolwiek się zainteresował? znieczulica na maksa !!! Ale jak ktoś podniesie na koło to wszyscy widzą,nawet jak są po drugiej stronie miasta. Ech, szkoda gadać

Teraz czeka mnie naprawa i niestety większość trzeba sprowadzać ze stanów...a to że kask muszę zmienić też nie liczę...

sama prawda

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czeka mnie naprawa i niestety większość trzeba sprowadzać ze stanów...

 

latwo gadac po fakcie, ale mozna bylo popytac obecnych przy zajsciu czy moze nie zapamietali blach, chociaz 2cyfry skoro byl z poznania.

 

poza tym dlaczego ze stanow chcesz sciagac czesci? Wiem ze duzo taniej, ale tez dluzej bedziesz czekal, a sezon juz trwa.

 

Wczoraj o maly wlos wyladowalbym w maluchu ok. 100/120kmh... standard :P maluch nagle skreca w lewo :icon_biggrin: :P

 

poprostu 3ba uwazac

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się drogówka za fajfusy swoje bierze... W Szczecinie największe zagrożenie stwarzają... uwaga, uwaga... samochody z L-ką na dachu. To, co wyprawiają instruktorzy (bo to oni de facto prowadzą te samochody) woła o pomstę do nieba. Przekraczanie linii ciągłych, "przelatywanie" na "wczesnym" czerwonym, wjeżdżanie między ludzi na pasach - masakra. I tak "wyszkoleni" kierowcy wyjeżdżają potem na drogi. Za tych debili powinna się wziąć drogówka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnerwia mnie w tym wszystkim pewna rzecz. Wydawcą "GW" jest jak wiadomo Agora... która wydaje również "Świat Motocykli". Mają przecież na miejscu doskonałe źródło informacji w osobie red. Wydrzyckiego. Widocznie jednak lepiej wypisywać głupoty pod publiczkę niż zapytać kogoś kompetentnego. To chyba kwintesencja gazety codziennej: IGNORANCTWO!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnerwia mnie w tym wszystkim pewna rzecz. Wydawcą "GW" jest jak wiadomo Agora... która wydaje również "Świat Motocykli".

 

Materiał napisany pod publikę :lalag: , być może GW + Policja zapowiadają akcję stop :buttrock: :crossy: piratą drogowym.

 

To już nie pierwszy artykuł tego typu o motocyklistach i proponuję Olać te artykuły i zajmijmy sie Akcjami inicjonowanymi przez nas - Motocyklistów!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...