Skocz do zawartości

Nowe motocykle enduro Aprilia!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie podobają mi się tylko 2 rzeczy :

1.

w miejscu gdzie w ktm'ie można moto podnieść są końcówki tłumika, co wyklucza wyciąganie z błota bez oparzeń

2.

brak dolnych podciągów ramy, co jeśli będzie trzeba zrobić kołyske lub przy pokonywaniu rowu wyląduje się na krawędzi ??

 

 

 

http://www.aprilia-offroad.com/en/rxv.php5

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobają mi się tylko 2 rzeczy :

1.

w miejscu gdzie w ktm'ie można moto podnieść są końcówki tłumika, co wyklucza wyciąganie z błota bez oparzeń

2.

brak dolnych podciągów ramy, co jeśli będzie trzeba zrobić kołyske lub przy pokonywaniu rowu wyląduje się na krawędzi ??

http://www.aprilia-offroad.com/en/rxv.php5

ad. 1 . Nie poparzysz sie bo wydech nie jest bezposrednio na wierzchu , na koncu jest wprowadzony w takie oslony.

 

ad. 2. To tez mnie zastanawia , nie wiadomo czy kawalek blachy ( napewno jakiejs specjalnej , no ale... ) wytrzyma mocne uderzenie w jakis glaz badz klode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, aż niechce mi sie wierzyć, że to V2. V2 w hard enduro / motocross - masakra. Bardzo mi sie podoba rozwiązanie tłumików (chyba obniża tosrodek ciężkości) Motocykl widziałem na necie już wcześniej i wtedy najbardziej wbiła mi sie w oczy rama, ciekawe czy to sie komuś nie połamie kiedys :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kopniaka to porazka

W przypadku V2 ma to jakieś uzasadnienie. Załóżmy że ustawimy jeden tłok za GMP, kopiemy i zaraz drugi zaczyna sprężać. Ciężko by to było przełamać. Chyba że odwrotnie. Pierwszy tłok już sprężył, drugi ustawiamy za GMP kopiemy i pierwszy wtedy ma suw "wydechowy" co daje możliwość rozpędzenia wału. Jak by to nie było rozwiązane przy kopaniu byłyby komplikacje. Rozpracowanie który tłok ma który suw...

Chyba że jakieś automatyczne odprężniki. (Choć przyznam że nie wiem na jakiej zasadzie one działają) (Chętnie się dowiem :icon_rolleyes: )

Żeby nie było, ja jestem zwolennikiem kopadła ale w tym przypadku jest to kwestia dyskusyjna. A może moje wątpliwości są absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio oglądałem jakieś eliminacje Mś w supermoto, nowe apriliki zajęły w jednej klasie dwa pierwsze miejsca, w drugiej klasie Aprilia zajęła chyba 3 miejsce. żadnych awarii nie było, motocykle pięknie ciągnęły do przodu - co widać było po wynikach. Gdyby była taka 250 ccm (i trochę tańsze) chętnie bym się przymierzył oczywiście w wersji enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...