Skocz do zawartości

czarne paznokcie


Seba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Wy ale dla mnie dobrym sposobem po umyciu z grubsza raczek, bylo po prostu wypranie sobie skarpetek :) nie dosc ze "zaloba" spod paznokci zniknela to i brud ze kury. Dobrze jest jednak przed praca nakremowac raczki jakim kolwiek kremem.

Pozdrawiam :)

P.S

a co do rekawiczek to ... tak jak bym calowal Kobiete przez chusteczke, jezeli ktos sie brzydzi smarow, olejow, to po co sie za to zabiera...? Przeciez jest nieraz tak ze tu czy tam trzeba przylozyc wiecej sily :wink: aqrat tak a nie inaczej zlapac...itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do rekawiczek to ... tak jak bym calowal Kobiete przez chusteczke, jezeli ktos sie brzydzi smarow, olejow, to po co sie za to zabiera...? Przeciez jest nieraz tak ze tu czy tam trzeba przylozyc wiecej sily :wink: aqrat tak a nie inaczej zlapac...itp

 

Jak Ci zacznie pękać skóra od nadmiaru detergentów i innych środków chemicznych to zmienisz zdanie.

Zawsze staram się pracować w rękawiczkach, takich całkiem zwyczajnych ( jakie Paweł polecał ) trzeba szanować siebie i swoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie Ciebie zapytac, czy wyobrazasz sobie złozenie silnika (wezmy np. jakiegos ruska, wraz ze skrzynia) w rekawiczkach, albo ustawienie zaworow, badz tez wkrecanie srub w trudno dostepnych miejscach(tzw. po macku albo na wyczucie) ja osobiscie sobie tego nie wyobrazam. Zaznaczylem w swojej wypowiedzi by raczki przed i po wykonanej pracy nakremowac :wink: ...

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skręciłem silnik do ruska w rękawiczkach 8) . Zdejmowałem rękawiczki tylko dwa razy gdy nakładałem silikon na uszczelki. Ustawiać zawory w rękawiczkach żaden problem.

W rusku wszystko jest durze . Spokojnie można robić w rękawiczkach. Poza tym tak się do nich przyzwyczaiłem że bez rękawiczek czuje się jakoś łyso :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rękawiczki nie są używane przez tych, co się brzydzą oleju i smaru, a przez tych, którzy nie chcą (lub nie mogą) miec szarych rąk. Jak się ktoś brzydzi, to daje moto do warsztatu.

Sam wolę pracę bez rękawic, bo mogę sobie pozwolić na szare łapy, ale np. wcześniej wspominany mój Ojciec - nie bałdzo, bo czasem coś dłubie, a tu pacjent (do dentysty) puka do drzwi.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez staram sie pracowac w rekaiczkach- biale welniane :) po robocie mozna wyprac a jak sie robi cos wymagajacego wyczucia to zdejmuje ale takie zeczy jak lancuch i inne syfy z pylkiem metalowym to tylko z rekawiczkami a do mycia proszek z mydlem w plynie a potem oliwka jonson 8) tez zmywa brud

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście stosuje proszki do prania z aktywnymi granulkami :wink: , pozostały bród usuwam pastą . Co do paznokci to pozostaje szczoteczka, ewnentualnie późniejsze skrobanie. Rękawiczki używam jak jest już naprawde straszny syf, trzeba na nie uważać przy pracy z maszynami , ja sobie przewierciłem palec przez paznokieć 8) (niepolecam) ,wiertło wkręciło mi się w rękawiczke ,z bólu myślałem że zemdleje ,a jak doszedłem do siebie i spojrzałem na palec to znów bym zemdlał :) Więc uważajcie na dłonie bo nie odrosną. Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję :

 

a ja myję rozpuszczalnikiem potem jakimś mydełkiem w płynie lub ludwikiem spłukuję i jest w ok!

 

według mnie najlepiej myć rece zwykłym proszkiem do prania, a o paznokcie dbać jak najlepiej, czyszcząc szczotą o długich włoskach! i ot co

 

Zabójstwo dla rąk. Tak jak już pisałem, to dobre jak się grzebie raz na miesiąc. Przy codzinnym uzyciu popękana skóra jak w banku.

 

Pipcyk powiedział :

 

Właśnie skręciłem silnik do ruska w rękawiczkach . Zdejmowałem rękawiczki tylko dwa razy gdy nakładałem silikon na uszczelki. Ustawiać zawory w rękawiczkach żaden problem.

W rusku wszystko jest duże . Spokojnie można robić w rękawiczkach. Poza tym tak się do nich przyzwyczaiłem że bez rękawiczek czuje się jakoś łyso

 

To kwestia przyzwyczajenie, też robię wszystko w rękawiczkach - mam świadka nawet - Vlaad`owi odkręcałem małe śrubki od filtra powietrza i wkręcałem spowrotem wszystko o "opakowaniu"

 

Jeden warunek - rękawiczki zalane olejem idą do śmietnika. Średnio mi idzie jedno opakowanie rękawiczek na 2 tygodnie, czyli statystycznie jedna para mi starcza na 2 dni pracy. Jak kupił sobie jedne rękawice i próbuje zrobić nimi remont Urala to faktycznie się nimi nawnosi piachu i brudu. Jak są czyste, to można nawet zawory ustawiać beż lęku :) . Kwestia wprawy, Dzisiaj sobie nie wyobrażam bez tego pracy, szczególnie przy zawieszeniach, w czym się specjalizuję (ps - zabieram się za motocykle, ale jest to w "fazie testów" :wink: .

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.Ja mylem rece proszkiem lub wstepnie olejem lub rozpuszczalnikiem.Popekaly mi rece i po krotkim czasie na dloni pojawily mi sie kurzajki.Teraz to chrzanie i kupilem sobie 5 pudelek pasty BHP.Na razie jest ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałem rękawiczki tylko dwa razy gdy nakładałem silikon na uszczelki. ... Poza tym tak się do nich przyzwyczaiłem że bez rękawiczek czuje się jakoś łyso .

Nie wiem,czy jestem aż tak niezdarny,ale kupiłem sobie tydzień temu dwie pary szmacianych rękawic roboczych.

Nie robiłem żadnych wielkich prac,a mimo to rekawice są w strzępach.

Efekt jest taki,że i tak mam brudne ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

8)Praca w rękawiczkach to kwestia przyzwyczajenia. Da się. co prawda nie zawsze.

Ale łapki nie załażą, przynajmniej nie tak.

Wszelkie proszki do prania itp. niszczą naskórek, co w konsekwencji może prowadzić do chorób skórnych i uczuleń, a poza tym np. wsiąkająca w łapy benzyna jest szkodliwa dla całego organizmu, może powodować zatrucia. :? ito przestaje być zabawne.

Ważna jest też pielęgnacja dłoni przed i po. Ja stosuję krem do rąk Neutrogena, czy coś takiego, ma charakterystyczne opakowanie z Norweska flagą, jest to wynalazek którego ideą była ochrona rąk norweskich rybaków, sami rozumiecie: zimno, skaleczenia i słona woda...brrr...jak sobie pomyślę.

Ale jest za...bista w działąniu.

A..opowiem wam sposób mojego wója na zalazłe paznokcie.

Wój mechanior, kiedyś kierowca ciężarówki marki Ził, mówi mi kiedyś, ja mama sposób na pazury.

Po całym tygodniu, rzadkiego bywania w domu żona mi mówi może byś chociaż obiad w Niedzielę zrobił...itp.

To ja (znaczy się wój) mówię - złotko oczywiscie pod warunkiem, że kotlety mielone.

Bieżesz chłopie mięcho miętolisz, wiadomo trzeba, a ty miętolisz dłużej i robisz kotleciki, smazysz rodzinka wp...la, aż im się uszy trzęsą, a ja .....ja mam czyste paznokcie, jak u noworodka.

Jak to ? - pytam.

Ano tak to - tłuszczyk z mięcha idealnie wyciąga brudziska i natłuszcza skórę dłoni.

Ha.ha...

 

Smacznego! Skrzydlaty.Trzymajcie się czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...