Skocz do zawartości

CG 125 sztuka nówka nieśmigana Czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich potrzebuje rady, a właściwue nie ja a mój qmpel. Do sedna. Jest on zainteresowany kupnem tytułowego motocykla z salonu. Argumentem za jest jego niezwykla niska cena bo tylko 9 000 pln. Wydaje mi sie że nie ma jakies alternatywnej produkcji tej ceny, a jesli sa to prosze o podanie. Tak wiec motor ma byc nowy wiec nie piszcie zeby kupil o wiekszej pojemnosci uzywany albo dolozyl jeszcze kasy. Odpada ta opcja. Aha To bedzie jego pierwszy sprzecior. Prosze o swoje (najlepiej uzasadnione sie wie ) opinie, i jakies rady dzieks i pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem CG, wprawdzie starszy model, ale bardzo wiele mają wspólnego z najnowszą. Wg mnie na pierwsze moto wybór idealny. Małe, lekkie, zwinne, bezawaryjne. Starsze modele miały prblemy z miękkim zawieszeniem i słabymi hamulcami, ale teraz już myslę, że to poprawili. Na przodzie jest teraz tarcza a nie bęben. Silniczek ma wystarczająco mocy jak dla osoby stawiającej swoje pierwsze kroki w motocyklowym świecie. Ja tym motocyklem śmigałem nie raz po górach, w dwie osoby, czasem goniąc większe motocykle i dawał rady. Spalanie to bajka (zawsze poniżej 3 litrów na 100). Wymiana oleju co 3 tys. km., wchodzi 1 litr, więc koszty też nie duże. Wadą tego motocykla jest to, że po paru miesiącach może się już znudzić (zacznie brakować mocy), ale moim zdanie i tak warto. Jest nadzieja, że skoro ma to być pierwszy sprzęt, to nie znudzi się jednak tak szybko.

Zawsze będę bardzo miło wspominał ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

WARTO! I niech nie slucha geniuszy w stylu - " lepsza bedzia CBRa 1000 z 84".

 

Dokładnie. Brać nówkę 125-250 ccm i nabierać doświadczenia, a z czasem się pomyśli o jakiejś większej maszynie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dar-o :biggrin:

Ja mam od sierpnia Yamahe YBR 125. Przejechane bez kłopotów prawie 5000 km. CG 125 też widziałem i brałem pod uwagę, ale uważam, że YBR jest lepsza pod każdym wlaściwie względem:

1. Znacznie lepiej wygląda, poza tym jest ciut masywniejsza, sprawia wrażenie odrobinę większej :buttrock:

2. Waga, osiągi, poręczność praktycznie identyczne :buttrock:

3. YBR kosztuje 8900, jeśli kupujesz za gotówkę - pewnie coś utargujesz :biggrin:

4. Moja YBR spala 2.1-2.5. Nigdy więcej. A jeżdżę i w chłodzie, i w upale, i "dynamicznie". Jednak jestem lekki - 60 kg + bagaż :evil:

5. Wymiana oleju (litr) + przegląd co 6000 km :smile:

6. Dobre hamulce, średnie światła, zawieszenie do jazdy solo bardzo przyzwoite :biggrin:

7. Przyzwoite wykończenie

Więc niech się Twój kolega dobrze zastanowi. Nie przeczytalem jeszcze ani jednej złej opinii o YBR, a trochę ich poznalem i od ludzi i z testów.

Pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...