Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze przerwe sobie ustaw... filter wyczyść sprawdz czy ci przypadkiem paliwa za mało nie podaje

(zatkany kranik) dysze przedmychaj świece wymień i próbój jeszcze raz :) aha i sprawdz sobie czy akumulator mocny i dobrze iskre daje na świece.... sam nie wiem co więcej... kondensator moze tak mi przychodzi z glupiego na myśl

 

 

aha a co ma olej w mz do tłoka że tak głupio zapytam przecież to się smaruje olejem z mieszanki a olej w silniku tylko skrzynie smaruje i sprzęgło :) a tu ze mu nagar rozpuści...

to jest niemożliwe na moją logike bo którędy ten olej się ma dostac tam. A do skrzyni polecam olej HIPOL 80w 40 chyba. Na innych jakoś sprzegło w mz mi tak dziwnie chodziło a na tym idealnie.

Edytowane przez thomyk

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a co ma olej w mz do tłoka że tak głupio zapytam przecież to się smaruje olejem z mieszanki a olej w silniku tylko skrzynie smaruje i sprzęgło :) a tu ze mu nagar rozpuści...

to jest niemożliwe na moją logike bo którędy ten olej się ma dostac tam. A do skrzyni polecam olej HIPOL 80w 40 chyba. Na innych jakoś sprzegło w mz mi tak dziwnie chodziło a na tym idealnie.

 

Przepraszam bardzo czytaj uwaznie, bo my tutaj rozmawiali o oleju do mieszanki wlasnie.Chyba kazdy wie ze 2T jest smarowane z mieszanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma ETZ 250 i takowy problem . jak temperatura spadnie poniżej 15stopni to rano nie chce odpalic jedynie na pych albo zalewajac swiece na gaznik . Jak jest ciepło odpala normalnie .Co moze byc przyczyna ssanie dziala bo po właczeniu na cieplym silniku gaznie odrazu .Jakie jest standardowe wykrecenie srubki od mieszanki liczac od 0. Jeszcze aby dobrac sie do obrotmierza trzeba wysunac go z tej gumy czy jest jeszcze gdzies przykrecony ,czy podwazamy i wysuwamy

.Dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mz można lać cokolwiek do skrzyni polecam zwykły hipol 20 w 40 a do hamulca to dowolny plyn najlepiej dot3 lub 4

 

MZ ETZ 150 (od miesiąca..)

A teraz pytanko:

Z czego można zrobić uszczelkę pod lewą pokrywę silnika? (Papierowa chyba przecieknie)

Może ktoś zna jakieś miejsa z częściami do Mz-tek w woj. Śląskim?

 

kup silikon wysokotemperaturowy i złóż bez żadnej uszczelki będzie najszczelniej

 

Dzięki Krzysztof..

A co robić jak olej cieknie do przedziału z prądnicą? Mam tam olej i m.in. on też cieknie gdyż tam niema uszczelki..

 

to simmering na wałku zdawczym z tego co pamiętam w mz tak bylo ze byl pod deklem razem z prądami,

i posmaruj sobie delikatnie silikonem krawędzie dekla odczekaj aż wyschnie i potem przykręć to ci się zrobi taka uszczelka gumowa bo na stale to nie ma co bo tam zaplon jest to czasem trzeba popatrzec w drodze albo do ustwiania

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich MZ-tkowiczów. Mam trochę nietypową sprawę otóż wczoraj dostałem MZ ETZ 150 z silnikiem w rozsypce i muszę to złożyć. Kiedyś widziałem na necie taką stronkę ze zdjęciami jak krok po kroku złożyć ten silnik, a teraz za nic nie mogę jej znaleźć. Więc jeśli ktoś ma materiały na ten temat to czy mógłby je tu wrzucić. Głównie chodzi mi o skrzynkę biegów. Proszę o pomoc i z góry dziękuje wszystkim zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...