Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a mój kolega ma taki problem że wszystko było w porzadku i od pewnego czasu po przejechaniu 15-20km motor (MZ250) zaczyna mulić i gaśnie w końcu, on myśli że to coś z prądem a wy?

witam,niech posprawdza instalacje,przewód wysokiego napiecia,swiece,cewke, a jesli nie to to jest jeszcze taki myk ze tłok puchnie,ale to juz jest raczej ostatecznosc,chyba ze zmieniał ostatnio i kupił jakis bubel i po rozgrzaniu puchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlok jak puchnie to staje momentalnie dęba albo jedzie normalnie. Ja obstawial bym cos z elektryką jak to juz ktos powiedzial wyżej.

 

pozdro

 

tlok jak puchnie to staje momentalnie dęba albo jedzie normalnie. Ja obstawial bym cos z elektryką jak to juz ktos powiedzial wyżej.

 

pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ETZ było słabe ładowanie więc kupiłem nowy akumlator + regulator napięcia elektroniczny, regulator spalił się lub był niesprawny od początku, założyłem spowrotem mechaniczny. Pojeździłem tak troche ale o światłach mogłem zapomniec... Więc zaś wymieniłem regulator na elektroniczny używany ale sprawny, ładowanie było ok, spalił się po paru sekundach... Myślę sobie, używany, troche lat ma może dlatego padł. Wymiana na nowy, ładowanie ok po paru sekundach padł... Nosz k****, pożyczyłem regulator z Ursusa C-330, zakładam na wolnych ~15V na 3 tys rpm 17V, no nic trza założyc spowrotem mechaniczny orginalny ;) Aha, przed założeniem tego drugiego nowego regulatora przeczyściłem wszystkie styki, sprawdziłem szczotki. Teraz pytanko, czemu pali mi regulatory elektroniczne ? Przyczyną mogą byc diody prostownicze ? Słyszałem że da się regulowac regulator mechaniczny, powie mi ktoś jak, co, czym ? ;)

 

Pozdrawiam Rudek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe podłączenie czego ? regulatora czy diod ? W maluchowskim elektronicznym podlaczalem pod zielony kontrolke a pod zółty DF, masa wiadomo:P Diody podłączałem z miernikiem tzn sprawdzałem przejście kabla + podłączenie go w odpowiednie miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Szukałem podobnych tematów, ale nie znalazłem.

A więc mam do was pytanie, jaki powinien być kolor świecy w 2T ?? Jak wygląda świeca którą się dobrzę eksploatuje ??

U mnie świeca jest czarna i jest sucha. Nie jest nadtopiona i nic w tym stylu.

 

Czekam na odp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...