Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chiałbym was prosic o rade dotyczącym wyboru tłoka do etz 250. Będzie to mój pierwszy remont silnika. W moim miescie (Rzeszów) z tego co sie zorientowałem mam do wyboru: tłok tajwański(68zł), niemiecki (60zł), rzemiosło(65zł) i oryginał (ale kosztuje on 180zł co go dyskwalifikuje ze względu na moje możliwości finansowe). W zwiazku z tym mam pytanie, który wybrać? Nie chce kupic jakiegos badziewia co bedzie puchł gdy sie nagrzeje. Poradźcie który wybrać, bo nie chce mieś pózniej problemów.

Pozdro

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań:

 

jaka świeca najlepsza do MZ TS 250?Tzn. jaka ciepłota? i krótka czy długa?

 

Czt to jest w ogóle silnik od TS?: http://www.bikepics.com/pictures/526668/

 

bo na krućcu od gaźnika pisze ES ale ES miały inne silniki... sam już nie wiem

 

pzdr

Edytowane przez maciekmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok założyłem węgierski bo niemieckiego nie mogłem dostac. Dlatego nie wypowiadam się o ich jakości, czy są orginale nie wiem.

 

 

Co do pytania o silnik: modele mz ts 250 i mz es 250 trophy miały prawie identyczny silnik i taki masz zamontowany jest to silnik czterobiegowy o mocy 19km. I z tąd ten zanaczek na króćcu ES.

Za to model mz ts 250/1 ma już inny silnik z poziomo żebrowaną głowicą i piątka skrzynią (podobny do etz).

 

 

Świeca oczywiście krótka może być „od malucha” czyli f 95s lub izolator wielozakresowy do wszyskich mz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja sie wypowiem się na temat tłoka,ja do swojej poprzedniej 250 załorzyłem tłok Okinoja,to był bodajrze chyba chiński albo tajwański,był bardzo dobry,nie miałem z nim żadnych problemów,co do węgierskiego to nigdy nie zakładałem więc nie bede mówił,ale jak miałbym znienic w obecnej MZ tłok to też bym wybrał Okinoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł jeżdże Es 250/2. Wszystko gra jak trzeba, ale dopiero jak się rozgrzeje! Na zimno mam problem ze skrzynią, jedynka jest nie zsynchronizowana i ciężko przejśc na dwójke. a w skrzyni mam hipola i tak się zastanawiam czy to nie ma wpływu?Ale ogólnie chwale sobie ją!

 

Witam, w weekend kupilem troche zajechana MZ ETZ 150. W zwiazku z tym pytanie, czy jak kupie nowy plywak, to poziom paliwa bedzie odpowiedni??

 

u mnie w es 250/2 od pływaka wiele zależy! Ona ma półgaz i źle ustawiony poziom paliwa decyduje o wszystkim! A nówka opiera się górą i nie zamyka zaworu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zmien tego Hipola na jakis inny olej,może Mobila do skrzyni,to może byc wina oleju poniewarz jak olej jest zimny to nie ma tych własciowości,a jak się rozgrzeje to juz ma,a kiedy ostatnio zmieniałeś olej,może jest juz stary i zasyfiony,prze co może sklejaja Ci sie tarcze sprzegłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...