Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem: wskazowka predkosciomierza nie wskazuje dokladnie predkosci tylko "skacze" np. jadac 90km/h wskazowka oscyluje od 80km/h do 100km/h. Czy ktos wie jak naprawic taki zegar? Prosze tylko nie piszcie czegos w stylu "te zegary tak maja" czy "kup nowe budziki" itp. Czy jest moze w srodku jakas sprezynka ktorej zadaniem jest tlumienie tych drgan wskazowki? Czasem mi sie zdarza ze wskazowka pieknie rowno pnie sie po skali i ladnie "czysto" wskauzje, po czym (po kilku km) zaczynaja sie te frustrujace oscylacje.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjemij linke od licznika, napełnij olejem przekładniowym a oba końce zabezpiecz smarem. To zapobiegnie wypłynięciu oleju.

 

Jeżeli nie pomoże trzeba będzie wymienić linke na nową (też nasmarować) i napęd prędkościomerza w tylnym kole. Koszt ok. 30zeta. Zegary w mzetach zwykle działają długo i bezawaryjnie w przeciwieństwie do zegarów w jawach.

 

Warto też sprawdzić osłone zębatki w kole. W przypadku braku tulejki dystansowej też są problemy z prędkościomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mz etz 251 z 90r maszyna pieknie gada pali od kopa tylko jest jeden problem nie dziala mi licznik

linka z tylu jest poluzowana caly naped sie rusza i nie ma srubi ktora go trzyma w "miejscu" musze kupic nowy naped do linki

 

mam zwiazku z tym pytanie co moglo byc tego przczyna !!!!!! bo juz kilka razy sie zastanoawilem ale nie wymyslilem !!!

 

prosze o pomoc zebym mogl sie jakos zabezpieczyc w przyszlosci przed taka sytuacja

 

pozdro :buttrock: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde 1litr na 5km!!!!!!!!! Z tego co wiem jak miescisz sie w przedziale 4-5,5l/100km to nie jest zle. Moja pali ok 4.5l-5 przy spokojnej (ale bez przesady :icon_twisted: do 105-110km/h) jezdzie. Ale to twoje spalanie to gigant jest!!! Moze masz dziure w baku? :icon_mrgreen:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde 1litr na 5km!!!!!!!!! Z tego co wiem jak miescisz sie w przedziale 4-5,5l/100km to nie jest zle. Moja pali ok 4.5l-5 przy spokojnej (ale bez przesady :) do 105-110km/h) jezdzie. Ale to twoje spalanie to gigant jest!!! Moze masz dziure w baku? :(

Pozdro

 

nato by wygladalo ze ma dziure w baku i to jeszcze nie mala

 

kolega ma poprostu zle wyregulowany gaznik mz morze jest mocna ale spala duze ilosci i zbiera sie nagar !! :icon_mrgreen:

 

dluga na niej nie pojezdi :biggrin: !!

 

ja na jego miejscu bym wyregulowal gaznik sprawdzil zaplon i powinno spasc spalanie :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,hej chłopaki mam problem z elektyka w mojej 251,mianowicie przepala mi sie bezpiecznik który jest miedzy akumulatorem a masą,to znaczy jak jest Minus na akumulatorze,to z tego bieguna wychodzi bezpiecznik,on własnie mi sie przepala,chyba wiecie o co chodzi,tylko jest tak że nie przepala sie odrazu tylko po około 5 minutach jazdy,co morze byc przyczyna,jaki w ogóle macie tam bezpiecznikmchodzi mi o ampery,a wracajac do problemu to przychodzi mi do głowy regulator napiecia,moze zczyna szwankowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mz 150 i wszystko ladnie chodzilo az do dzis nalałem paliwa prubuje zapalic odpaliła za 3 razem i normalnie chodzila lecz gdy dawalem wiecej gazu byl dziwny odglos (warczenie) i gasła niewiem co mam zrobic prosze o pomoc co morze być przyczyna tego rolleyes.gif Prosze o zrozumienie i jakies porady

Edytowane przez vazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mz 150 i wszystko ladnie chodzilo az do dzis nalałem paliwa prubuje zapalic odpaliła za 3 razem i normalnie chodzila lecz gdy dawalem wiecej gazu byl dziwny odglos (warczenie) i gasła niewiem co mam zrobic prosze o pomoc co morze być przyczyna tego rolleyes.gif Prosze o zrozumienie i jakies porady

 

 

 

Czyli gaśnie jak dodasz gazu do oporu. Rozkręć gaźnik i wyczyść dysze bo pewnie są zatkane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...