Skocz do zawartości

Jak wykręcić zapieczoną śrubę z aluminium ?


Rekomendowane odpowiedzi

Na smar trzeba wkręcać i nic z niczym nie reaguje.

Wiecie dlaczego mercedesa który jest pełnoletni można łatwo rozkręcać naprawiając?

Bo szwaby myślą i smarują gwinty.

Fiat po trzech latach jest tak upierdliwi w rozkręcaniu ze ręce opadają.

Makaroniarze nie myślą i skręcają wszystko na sucho.

Co do reakcji chemicznych, to aluminium nie reaguje z żadną stalą, czarną ani nierdzewną. Reaguje z tlenem z powietrza i wody, dlatego utlenia się (koroduje) i zapieka śrubę.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Ciekawe, że nikt nie poleca wykrętaka udarowego. Wykręcałem tym wszelkie zapieczone śruby od zawiasu auta do aluminiowych śrub trzymających w moto szybę. Dużo mniejsza szansa zniszczenia śruby niż powolne ciągnięcie kluczem. Dobrej klasy nasadka i do przodu. Są też końcówki imbusowe czy śrubokrętowe. Fajnie też sprawdza się pneumat (trzeba mieć kompresor) lub udarowy elektryk, ale to wyższe koszta niż np taki zestawik http://www.narzedziak.pl/yato-wkretak-udarowy-w-metalowej-kasetce-yt-2801.html (Podobnego używam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość komandosek

Cześć!

 

Mam dość podobny problem.

 

przez blok silnika przechodzi gwintowany na końcach pręt. By założyć gmole muszę go wymienić.

 

Pręt zapiekł się w bloku silnika, przez który przechodzi na długości około 3cm ( uszy po 1,5cm z każdej strony).

 

Próbowałem wybić, bez rezultatu. Postanowiłem obciąć i rozwiercić. Obciąłem i kupiłem dobrej jakości wiertła do metalu.

Niestety pręt jest bardzo twardy, nie jestem w stanie tego rozwiercić.

 

Co z tym zrobić???

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komandos - duży udar do ścian bez wiercenia i jak kapitan bomba .Raz w jedną , raz w drugą . Podgrzej czymś - opalarka aż będzie lakier na piecu śmierdział .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być z tym że to oddaje ciepło z par spalania i dużo szybciej i gwałtowniej ogrzeje najpierw powierzchnie - może ci lakier zejść . Chyba że masz kawałek pręta na wierzchu to wal palnikiem w pręt.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...