Skocz do zawartości

kołkowane opony... jeździć,czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Kombinujecie z kołkami a żaden z was nie napisał o tym, że w motocyklowej oponie nie powinno się naprawiać i przez to można je kupić tanio u hitlera.

Mówią ludzie, że nie powinno się naprawiać. Tak jak w europie nie naprawia się motorów po wypadku. Mało tego. Oni są przekonani, że się nie da (albo nie opłaca) A tu niespodzianka. Pół Polski na takich jeździ i są zadowoleni.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się obiło o uszy że na zachodzi w sklepach jeśli nie sprzeda się opony w ciągu roku czy 2 lat to robią dziurę i teoretycznie "wyrzucają", a polaczki skupują takie opony i sprzedają.

Brat ma taką na tyle, opona praktycznie była nówka teraz zdarta do zera i nic się nie działo. Sam będę kupował komplet może i w tym tygodniu. Cena to ok 300 zł za komplet markowych opon nowych bądź praktycznie nowych.

 

Wiadomo że nie powinno się oszczędzać akurat na oponach ale jeszcze nie słyszałem przypadku żeby komuś taka opona wystrzeliła, czy odkleiła się łatka

zx6rsygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu sobie naprawić jak wiesz co i jak to jedno a kupić oponę od handlarza to drugie. Sam w holandii mieszkając załapałem gwoździa w tygodniową gumę na tyle. Załatałem ale pierwsze znajomy mechanik motocyklowy ją obmacał i stwierdził, że drutówka jest cała a dziurka malutka. Innym razem wbił się solidny wkręt (mieszkałem w pobliżu budowy) i już niestety pożegnałem się z oponą. Moje zdanie jest jedno - myśleć bo gwiazdka z nieba żadko spada a wałki od hitlera to co chwilę ktoś przywozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak nie ma się na nowe, dobre gumy to rozważ rezygnacje z tak drogiego hobby jakim stało się dla ciebie posiadanie motocykla.

Ja w tym roku musiałem wymienić 2 komplety moje i małejMi. Nie powiem że wydatek 3 tyś pln.nie był obciążeniem dla budżetu domowego. Po wymianie jakoś mi już nie chce się startować od świateł jak kiedyś-prawie eko jazda :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie jakoś mi już nie chce się startować od świateł jak kiedyś-prawie eko jazda .

Powiem tak... musisz rozważyć rezygnację z tak drogiego hobby jakim są motocykle!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie.

Po raz kolejny zdarzyło mi się złapać gumę. Śruba torx o długości wielu centymetrów była wbita kilka centymetrów obok pierwszej, obecnie zakołkowanej dziury. Kila serwisów odmówiło mi naprawy ze względu na fakt odległości od pierwszego kołka i lokalizację drugiego otworu.

Naprawić to jednak musiałem, bo zachciało mi się zmieniać robotę i miałem dzisiaj rozmowę, więc potrzebowałem transportu. Koleś z serwisu "na rogu" zapakował kołek od zewnątrz, ale powiedział, że nie daje żadnej gwarancji na tą naprawę i w razie jakiegoś wypadku czy rozszczelnienia, mam do niego nie wracać.

Tak to wygląda.

18494370275_cd869d4ca9.jpg

Teraz pytanie do Was. Zmieniać tą gumę, czy zostawić i normalnie jeździć? Muszę przyznać, ze nie czuję się na niej zbyt pewnie...

Co robić?

 

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej by było - z darmowym holowaniem i nową oponą :).

Jedyne o co mi chodzi, to czy ta opona jest bezpieczna w użytkowaniu czy nie.



Widzę dopiero teraz, że edytowałeś post :).

Tak myślałem, chciałem się tylko dowiedzieć od mądrzejszych :). Dzięki.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardziej niż pewne, za dużo bieżnika by się zmarnowało :D

Problem jest taki, że mój mechanik wraca dopiero w następny wtorek, więc kilka razy będę się musiał na tej gumie potoczyć... Może wytrzyma... :)

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...