Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ma ktoś pytania do CBR 125 R to prosze pytać, ja posiadam taką właśnie hondzinę od nówki, ma teraz u mnie ponad 5000 km więc trochę wam powiem... Ogólnie miałem kilka motorowerów/motocykli ( jeśli można to tak nazwać ), poczynając od motorynki, przez simsona, hondę MTX80, MZ ETZ 251, Jawa TS350, Aprilia RS50 po jak narazie CBR. Motorek jak już pisałem mam od nowości, kupiłem po to nowy bo stwierdziłem że ciągłe remonty silników 2T na dłuższą metę nie mają sensu, chciałem czegoś bez awaryjnego, czegoś co będę zadowolony i jak narazie muszę powiedzieć że nie są to jakieś tam ogromne osiągi ale jeździć jak najbardziej się da, prędkośc maksymalna jaką udało mi się uzyskać to 130 km/h, musiałem się schować za tymi owiewkami ( ile się dało ) i wydusiłem te 130, ale wystarczy wyprostować plecy i zwalnia do 120. W mojej hondzie dobrą sprawą jest moment obrotowy, który w 2 T sprawia duży problem. honda na jedynce i dwójce jeździ sama na wolnych obrotach i nie szarpie silnikiem, warunek żeby był nagrzany, kiedy odkrecamy gaz zaczyna przyspieszać od samych wolnych obrotów, a nie jak 2 T łąpie zamuła. silnik wykręca jakieś 11 500 obr, da się to osiągnąć na jedynce, dwójce i trójce, poźniej już zbyt długie przełożenia i brakuje mocy na wyższych obrotach żeby to wyciągnąć ( właściwie nie mocy tylko momentu obrotowego). Na Dwójce prędkość maksymalna to 70-75 km/h, na trójce 90-95 km/h, a dalej już ile da się nam wydusić tyle idzie. Pierwsze trzy biegi znakomicie nadają się do miasta, niestety reszta biegów już jest dosyć muląca. Jadąc hondą w trase 140 km, jechałem z prędkością nie mniejszą niż 90 i nie większą niż 120, średnio to było to 100 km/h. Zrobiłem wtedy 280 km, kiedy policzyłem spalanie wyszło mi 2,8 litra, tak więc w 2 t musiałbym się liczyć ze spalaniem 5 - 6 l. Ogolnie zawieszenie jest miękkie. Kiedy jeździ się we 2 osoby tył jest zbyt miękki ( jak dla mnie ). Hamulce: oba spełniają swoje zadanie tak jak trzeba. Nie wiem co tutaj jeszcze napisać więc proszę pytać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę CBR 125 R, jak tutaj mówicie, faktycznie jest dosyć mała, ale dobrze zrobina 50 a honda to wielka różnica, ja bede jeździł 15 000 km i spalał 3 l na 100, a Ty będziesz remontował 50 ccm co jakieś 5000 km, albo szybciej i palił troche więcej :)

trzeba sie zastanowić co się komu podoba, ja wybrałem niezawodność i jestem z hondy zadowolony.

Edytowane przez KarczeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 to ja nie widze zeby ten 13 konny motorek poszedl. Skoro na 3 biegu idzie az 95 to bym kupil, mniejsza zebatke na przod poprawiajac w ten sposob przyspieszenia sczegolnie na wyzszych biegach ( o ile by mi to bardzo przeszkadzalo).

A co do predkosci przelotowej tego sprzeta to mi az kopara opadla jak przeczytalem. Przy 13KM srednia 100km/h ( katalogi podaja ze na maxa idzie 110 )nie uwazasz ze jadac tak szybko przemeczasz ten silniczek?

Ludzie na GS 500 , XJ 600 utrzymuja czesto 100km/h .......Ja CBR 600 malo szybciej jezdze.

No i te spalanie niby 2,8 przy 100km/h ...... nie jestem jakos w stanie w to uwierzyc. Fakt faktem gdyby to byla prawda to zaczynam zalowac ze kuplem CBR 600 a nie CBR hehehe125 :icon_razz:

Aha i nie licz ze duzo przejezdzisz na tym motrku bez "remontu" , mimo ze to 4-suw to ma tylko 125 ccm i przy 30tys km przyjrzal bym sie praxcy silnika. Wiem ze te 30 tys bedziesz jezdzil az 6 sezonow ale pomysl o tych co chca kupic uzywana CBR 125.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc hondą w trase 140 km, jechałem z prędkością nie mniejszą niż 90 i nie większą niż 120, średnio to było to 100 km/h. Zrobiłem wtedy 280 km, kiedy policzyłem spalanie wyszło mi 2,8 litra, tak więc w 2 t musiałbym się liczyć ze spalaniem 5 - 6 l.

 

przy takiej przelotówce moja nerka pali DO 5l, niskie 4 nie jest czymś nadzwyczajnym :buttrock: no ale doliczyć trzeba olej... :banghead:

 

No i te spalanie niby 2,8 przy 100km/h ...... nie jestem jakos w stanie w to uwierzyc. Fakt faktem gdyby to byla prawda to zaczynam zalowac ze kuplem CBR 600 a nie CBR hehehe125

 

panie samolot i tak mi nie uwierzysz, ale może ktoś inny, powiem jako ciekawostkę, że moja nsr na trasce do radawy spaliła 3,8l/100km :clap:

 

Przy 13KM srednia 100km/h ( katalogi podaja ze na maxa idzie 110 )

 

człowieku opanuj się, weź testówkę z salonu, pożycz od kogoś moto - SPRAWDŹ!!! I przestań teoretyzować :/

Edytowane przez Kilvov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 to ja nie widze zeby ten 13 konny motorek poszedl.

 

Widocznie na takim nie jezdziles. Chlopak pisze PRAWDE.

 

A co do predkosci przelotowej tego sprzeta to mi az kopara opadla jak przeczytalem. Przy 13KM srednia 100km/h ( katalogi podaja ze na maxa idzie 110 )nie uwazasz ze jadac tak szybko przemeczasz ten silniczek?

 

Widocznie na takim nie jezdziles :icon_eek:

 

Ludzie na GS 500 , XJ 600 utrzymuja czesto 100km/h .......Ja CBR 600 malo szybciej jezdze.

 

To na cholere Ci szescseta?? Kup 125.... spalanie mniejsze, a i tak szybciej nie jezdzisz... jak czytam posty takich malkontentow to jestem za tym, zeby przechodzic pojemnosci mniej wiecej od mniejszych do wiekszych... mniej krwi bys napsul... i wieksza wiedze bys posiadl....

 

No i te spalanie niby 2,8 przy 100km/h ...... nie jestem jakos w stanie w to uwierzyc. Fakt faktem gdyby to byla prawda to zaczynam zalowac ze kuplem CBR 600 a nie CBR hehehe125 :biggrin:

 

 

Aha i nie licz ze duzo przejezdzisz na tym motrku bez "remontu" , mimo ze to 4-suw to ma tylko 125 ccm i przy 30tys km przyjrzal bym sie praxcy silnika. Wiem ze te 30 tys bedziesz jezdzil az 6 sezonow ale pomysl o tych co chca kupic uzywana CBR 125.

 

Jeszcze sie nie spotkalam z sytuacja, zeby ktos uzytkujac swoj sprzet - motor lub samochod - myslal o tych co beda po nim.... najwyzej sprzeda go taniej... dziwnie myslisz chlopie....

 

Edytowane przez Monia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ... spokojnie ... nie zauważyłaś że to pisze ... samolot ?? :banghead: myślałem że już wszyscy omijaja jego posty ... a tu ... złapał kogoś :crossy:

 

hehehe... no nie wiedzialam, ze to forumowy prowokator... zreszta, jestem tu od niedawna, wiec takie male usprawiedliwienie jest :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tyle... Wy się kłócicie, a koleś i tak weźmie to co jemu się podoba a nie to co dobre...

Co do tego kolesia co pisał o prędkości przelotowej dla XJ600 i GS500... Buehehehe Myślałem że padnę... Ja miałem GS500E 3 sezony i w trasy dużo jeździłem... nawet za granicę, i prędkość przelotowa to tak około 150km/h się kręciła...

Co do wyboru motocykla... Weź polataj na każdym, zadzwoń do serwisów czy się psują, posłuchaj sobie jak pracuje silnik i wydech.

 

 

A tak osobiście na twoim miejscu bym brał honde cbr125, nie wiem dlaczego.... MOże dlatego że to Honda i CBR.... A poza tym ładny motocykl.

 

Trzymajta fason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tyle... Wy się kłócicie,

 

A tak osobiście na twoim miejscu bym brał honde cbr125, nie wiem dlaczego.... MOże dlatego że to Honda i CBR.... A poza tym ładny motocykl.

 

Trzymajta fason.

 

Enemy, nikt sie nie kloci... zwykla wymiana pogladow ;)

A Honda CBR nawet 125 wyglada niezle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie jak chcecie. Ja zarejestrowałem się na forum nie po to żeby tutaj pisać głupoty i się wychwalać nie wiadomo jak, napisałem prawdę o moim motorku a wy zróbcie z tym co chcecie. Ja wiem swoje, jeśli ktoś nie wierzy to proszę przyjechać do mnie, zaprezentuję wszystko ze szczegółami i wtedy się okaże kto ma rację. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...