Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co dla ciebie jest istotne. Cbr wytrzyma dłużej i więcej niż nsr, jest wygodniejsza, mniej pali i nie śmierdzi olejem:) i młoda rocznikowo. Oczywiście możesz wsiaść odrazu na coś większego, 500 lub słabsza 600 jak najbardziej wskazana. Jak masz łeb na karku lepiej kupić większą pojemność. Ja po przesiadce z nsr na R1 sezon skończyłem w szpitalu.

 

Zdrowy rozsądek, rozsądkiem, ale czasami każdego ponosi ułańska fantazja, a wtedy przecież o tragedie już nie trudno. Tak poza tym świadomość ile się ma kucy w silniku też kusi do większego odkręcenia manetki :(

 

W Twoim przypadku pobyt w szpitalu spowodowany był brawurą czy czym jeżeli można wiedzieć (zbyt duża różnca pomiędzy sprzętami czy co?)???

 

 

Sorki za OT

Edytowane przez Kuba 89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz wsiaść odrazu na coś większego, 500 lub słabsza 600 jak najbardziej wskazana. Jak masz łeb na karku lepiej kupić większą pojemność. Ja po przesiadce z nsr na R1 sezon skończyłem w szpitalu.

 

 

Widzisz kloego nic sie nie nauczyles i chyba nawet nie wiesz dlaczego w tym szpitalu wyladowales. ( jezeli nie zostalo wymuszone Ci pierszenstwo ) to 75 % byla Twoja wina. nawet jadac droga z pierszenstwem obowiazuja zasady, ze jak widzisz zblizajace sie niebezpieczenstwo / zagrozenie to jestes zobowiazany zrobic wszystko aby je uniknac. Najprawdopodobnie ( moze sie myle ) jechales z predkoscia nieco wieksza niz dozwolona i poprostu nie miales szans. Zadaj sam sobie pytanie i sam sobie szczerze na nie odpowiedz czy stalo to by sie gdybys jechal np 500 - tka.

 

Widzisz po to producenci maja w swoich ofertach poszczegolne klasy moto o roznaj mocy i pojemnosci aby ludzie stopniowo krok po kroku dopasowywali sprzet do swoich umiejetnosci a nie tak jak Ty rzucili sie z motyka na slonce ? Czy nie uwazasz ze roznica mocy byla zbyt duza ? 1000 %

 

Efekt odczules sam na swojej skorze a innym mimo tego dajesz "wspaniale" rady.

 

pozdrawiam

 

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mam prośbe może ktoś w KRAKOWIE CZY OKOLICACH posiada taki motorek ?? jeśli ktośby był taki dobry pokazać jak chodzi i w ogóle ?? w salonie nie ma jazd próbnych nawet chyba nie można odpaliś go przed kupnem :crossy: czyli kot w worku !! jakby ktoś mógł oczywiście jak będzie troche cieplej :buttrock::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh druga osoba ktora mysli logicznie przy kupnie maszyny...

Dziwi mnie Wasza reakcjia... jak chlopak chce kupic 125 na pierwsze moto to zle... polecacie cos mocniejszego...

jak ktos chce kupic 1000 na pierwsze moto to tez zle... polecacie cos slabszego... ahhhh

 

A mi sie wydaje, ze nowej 125 nie oplaca sie kupowac... podobnie jest z kazdym moto chyba, ze ktos banknotami podciera tylek codziennie rano...

Nowe maszyny traca duzo na wartosci a i tak domyslam sie, ze sprzedaz go po sezonie... moze dwoch.

Lepiej znalesc 2-letnia maszyne, ktora bedzie w dobrym stanie ale o wiele tansza od nowej... a i tak dostarczy Ci pozytywnych wrazen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh druga osoba ktora mysli logicznie przy kupnie maszyny...

Dziwi mnie Wasza reakcjia... jak chlopak chce kupic 125 na pierwsze moto to zle... polecacie cos mocniejszego...

jak ktos chce kupic 1000 na pierwsze moto to tez zle... polecacie cos slabszego... ahhhh

 

A mi sie wydaje, ze nowej 125 nie oplaca sie kupowac... podobnie jest z kazdym moto chyba, ze ktos banknotami podciera tylek codziennie rano...

Nowe maszyny traca duzo na wartosci a i tak domyslam sie, ze sprzedaz go po sezonie... moze dwoch.

Lepiej znalesc 2-letnia maszyne, ktora bedzie w dobrym stanie ale o wiele tansza od nowej... a i tak dostarczy Ci pozytywnych wrazen...

 

Kurde Skoal, nie wierzylam, ze kiedys przyznam Ci racje... :crossy:

Baggi19... wrzuc haslo do wyszukiwarki, bo juz bylo kilka takich tematow... sama taka mialam, sprzedalam w pazdzierniku, mam nadal w avatarze :buttrock:

Wg mnie, dobry wybor na pierwsze moto, ale po sezonie, max dwoch i tak ja sprzedasz :banghead:

Dobra do nauki, ale po "obyciu" sie, brakuje mocy... a wyglad - niektorym sie nie podoba, ale to mniej istotna (chyba) sprawa...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

moze komus sie wydaje, ze jak siedze na zachodzie to juz nie mam co z kasa robic. Otoz nie. Mam jej malo i dlatego ze umiem liczyc i mam doswiadczenia z uzywanymi motocyklami zdecydowalem sie na zakup nowego.

( starych jeszsze wtedy nie bylo ). Mimo to uwazam, ze nowy motocykl jest lepszy. Ile na tym stracisz, Monia powie Ci lepiej. Ja nie mam akurat o tym pojecia.

 

1. Moto nowe zadnych kosztow zurzytych czesci tylko inspekcji

 

2. urzywane nigdy nie wiesz do konca co i jak z nim bylo. Ewentualne naprawy moga dojsc do ceny nowego - nie musi ale moze. sam docierasz to wiesz jak bedzie sie sprawowac.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-rider... to juz nie chodzi o to czy masz kase czy nie...

Chodzi tutaj o to, ze... po co masz kupowac nowe moto (mowimy o 125cm^3) jak i tak je sprzedaz...

Przeciez to jest wyrzucanie kasy w bloto...

A co do nowego to oczywiscie sie z Toba zgadzam... kupuje nowego 1000 i jezdzisz nim dlugie lata a nawet dluzej... sam fakt ze pachnie nowoscizna...

Domyslam sie Ks-rider ze kupiles Bete z salonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile na tym stracisz, Monia powie Ci lepiej. Ja nie mam akurat o tym pojecia.

 

Uprzejmie prosze, chociaz ponoc dzentasy nie rozmawiaja o pieniadzach.... :smile:

 

Nowa z salonu 12.900,- PLN

Roczna +- 8.500,- PLN

Dwuletnia +-6.500,- PLN

 

Ja bym sie nie zastanawiala... Baggi, wez kumpla, albo dwoch, ktorzy juz troche tylek powozili i znaja sie na sprzetach, niech Ci pomoga ocenic czy sprzet bedzie ok, czy krzywy kaszalot...

 

Mi osobiscie bylo zal kasy na super nowke, ale uzywce przygladac sie bede (nie ja - moi ludzie :cool: ) ;) bardzo dokladnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie prosze, chociaz ponoc dzentasy nie rozmawiaja o pieniadzach.... :cool:

 

Nowa z salonu 12.900,- PLN

Roczna +- 8.500,- PLN

Dwuletnia +-6.500,- PLN

 

Ja bym sie nie zastanawiala... Baggi, wez kumpla, albo dwoch, ktorzy juz troche tylek powozili i znaja sie na sprzetach, niech Ci pomoga ocenic czy sprzet bedzie ok, czy krzywy kaszalot...

 

Mi osobiscie bylo zal kasy na super nowke, ale uzywce przygladac sie bede (nie ja - moi ludzie ;) ) :) bardzo dokladnie...

 

 

 

Kurde Monia, nie wierzylem, ze kiedys przyznam Ci racje... :smile:

Edytowane przez skoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze nie wzialem pod uwage az takiej roznicy cen.

 

To jednak jast duzo. Z ciekawosci sprawdze ile by kosztowala taka u nas ! Oczywiscie urzywka.

 

W ebayu sa dwie nowki jedna czerwona za 2099,- €

 

w lakierowaniu Repsol 1990,- €

 

Uzawki ca. 1200,- € za roczna

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no i Monia działo się z tym motorkiem coś czy tylko wlewać i jeździć:bigrazz:

 

to jaki mtoorek mi polecacie ?? chciałbym jakies info o innych modelach i o Hondzie Cbr 125 jaka jest jej prędkośc maksymalna , ile ma do 100km ?? i tym podobne najlepiej porównanie 125 dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no i Monia działo się z tym motorkiem coś czy tylko wlewać i jeździć:icon_rolleyes:

 

to jaki mtoorek mi polecacie ?? chciałbym jakies info o innych modelach i o Hondzie Cbr 125 jaka jest jej prędkośc maksymalna , ile ma do 100km ?? i tym podobne najlepiej porównanie 125 dzięki !!

 

Baggi, wrzuc w wyszukiwarke tu na forum haslo CBR 125, byly porownania do NSR 125 i innych podobnych... ja z mojej bylam bardzo zadowolona, tylko lalam paliwko i smarowalam lancuch, przed sezonem zrobilam serwis... nic nadto.

Ja bylam BARDZO zadowolona, jak ja kupilam miala 2 tys, km a ja zrobilam na niej drugie dwa tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz mniej niż 180 wzrostu to warto jako pierwszy sprzęt

sam się nad takim zastanawiam zamiast skuta, mało pali, jest dosyć szybki, idealny na korki, powygłupiać też się można

 

pomimo tego że jeździłem sprzętem 4x mocniejszym i dużo większym bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła ta CeBeeRka

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema. Jestem nowy na tym forum. Już dawno interesuje się kupnem CBR 125 ale cały czas ktoś mi gada, że wolna wolna i że nie warto i takie tam inne bzdury. Czy ktoś może coś uczciwie powiedzieć na temat tego sprzęta. Jakie ma osiągi jak się go prowadzi i inne pierdoły nakłaniające lub zniechęcające do niej

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...