Skocz do zawartości

stan drog po zimie... :|


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na nasze drogi to tylko poduszkowiec się nadaje :)

Znam taką wioskę , do której ludzie jeżdżą na wiosnę po zaoranym polu bo jest równiejsze 8O

To samo na jesień :D , wolą ściernisko od "ASFALTOWEJ" drogi

U mnie, jak zrobili remont drogi, to nie pomyśleli ,że należałoby uniść kanały- efekt 10 cm p. p. asfaltu i trzy opony dosztętnie rozwalone w ciężarówce 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za stan dróg w polsce powinno sie karać ich wykonawce.... podejrzewam ze jesli Urząd Miasta czy tez inny organ wladzy podpisuje umowe na wykonanie jakiegos odcinka drogi.. to wykonawca za swoja prace odpowiada a wylany odcinek drogi obejmuje jakis okres gwarancji... i po zimie powinny zostac wyciagniete z tego jakies konsekwencje.... ale kazdy wie jak to jest w polsce... dziury sa były i beda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ano, tak to juz jest, ze nikomu nie oplaca sie robic dobrych drog. Dziurawe drogi trzeba latac, zmieniac im nawierzchnie, frezowac koleiny... Kasa leci na konta firm, ktore sie tym zajmuja :). Jak taka firma spaprze robote, to sobie zapewnia brak "nudy" w przyszlosci, a wiec dochody. A na pewno gowniano wykonana robota tez ich taniej wychodzi :D.

 

Taki kraj ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurawe drogi trzeba latac, zmieniac im nawierzchnie, frezowac koleiny... Kasa leci na konta firm, ktore sie tym zajmuja . Jak taka firma spaprze robote, to sobie zapewnia brak "nudy" w przyszlosci, a wiec dochody.

 

I w ten sposób to wszystko się kręci, firm zajmujących się budową dróg jest bez liku a nowych dróg buduje się rocznie....... szkoda gadać.

Z drugiej strony jak widzę jacy fachowcy pracują w jednej z takich firm, to nic mnie nie jest w stanie zadziwić.

Poza tym skąd ma być kasa na drogi, skoro jakiś mądry minister wymyślił, żeby część kasy jaka jest zdzierana ze zmotoryzowanych przeznaczyć na budowę kutrów rybackich. :buttrock:

Chociaż , moze i dobrze wymyślił, kutry drogi nie potrzebują ....

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu gdzieś w okolicy wsi Kozubów niedaleko Pińczowa (chyba Kieleckie) spotkałem faceta który szedł sobie ulicą uzbrojony w zeszycik szkolny16-kartkowy, miarke i ołówek. Co robił?

8O mierzył każdą dziurę w drodze na zlecenie chyba gminy 8O :!: Miał co robić bo droga była jak sito. Na pytanie jaka jest średnia głębokość dziury niestety nie znał odpowiedzi

gdy byłem tam rok później droga była oczywiście taka sama jak przedtem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowe drogi nawet wporządku się trzymają, ale na starszych odcinkach jest tragicznie (jedyneczka w puszce i jedziemy powoli) i trzeba na moto ostro uważać :buttrock: U mnie robią drogi tak po kawałku kilkaset metrów na rok zrobią i tak powoli ciągną do przodu, ale jednak widać efekty...jest lepiej niż było jeszcze kilka lat temu (nie biorąc pod uwagę wiosny :banghead: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...