Skocz do zawartości

JAK DOCIERAĆ NOWY MOTOR


pawel7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja swoją SC57B, docierałem mając to w dupie. Musiałem wrócić na fabrycznie zalanym oleju ze Szczecina, przebieg przepałowałem o 200 km, olej wymieniłem, do dziś, ponad 20 tysi na szafie, silnik chodzi jak zły. Po trasie nie szczędziłem sobie, euforia wzięła górę.

 

Przypadkowo natknąłem się na stronę według, której właśnie taki sposób docierania (jaki opisałeś) jest najlepszy: http://www.mototuneu..._in_secrets.htm .Nie wiem czy to prawda, ale tekst jest przekonujący.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem taki oto komentarz w sieci:

"My dad always told me the same, drive the same way you plan on driving it from day one. He is almost 60 now and has built every type of engine from a lawnmower to heavy equipment. He is one of those guys that it came natural to so if he said it, well then it was good enough for me."

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zajrzyj do instrukcji obsługi swojego motocykla, bo zdarza się, że producent zaleca półsyntetyk w teoretycznie współczesnym silniku. To samo z obrotami, jestem bardziej niż pewien, że znajdziesz zapis odnośnie docierania i będą tam zalecenia odnośnie obrotów jakich nie wolno przekraczać. Jeśli nie masz takiej instrukcji to wal jak w dym do wujka Google albo nawet ASO przez mail lub osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zalać full syntetyk i na takim oleju już zawsze jeździć ? to mniej więcej do jakich prędkości/obrotów dochodzić ? pozdro

 

Po 1 000 km silnik napewno nie jest dotarty, Po 10 000 km juz tak. Dlatego od 1 000 - 10 000km uzywal bym o ile nie mineralnego to gora polsyntetyku. Vull syntetyk zalalbym o ile wogole dopiero po 10 000 km

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe moto 2011 /maj - instrukcji wyrażnie pisze ; pierwsza wymiana oleju,wkład filtra oleju po przejechaniu 1000km,p.s docieraj moto zgodnie instrukcją ja tak zrobiłem .Przejechałem ponad 25 tys km ,bez żadnej awarii ,w różnych warunkach pogodowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe moto 2011 /maj - instrukcji wyrażnie pisze ; pierwsza wymiana oleju,wkład filtra oleju po przejechaniu 1000km,p.s docieraj moto zgodnie instrukcją ja tak zrobiłem .Przejechałem ponad 25 tys km ,bez żadnej awarii ,w różnych warunkach pogodowych .

 

Ty tak zrobiles, ja tak zrobilem, podejrzewam, ze wiekszosc ludzi w naszym wieku tez tak zrobi, a mlody dotrze na ostro, bo on widzi to inaczej a o tym, ze dyscypliny i wiedzy technicznej mu brakuje dodawac chyba nie trzeba.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że sama jazda w ujemnej temeperaturze może powodować szybsze zużycie się cylindra. Ja bym nie docierał w ujemnej temperaturze. Lepiej poczekaj do wiosny. Lepiej docierać moto w chłodne dni bo to zmniejsza szanse przegrzania ale nie można przesadzać.

Ja swój moto docierałem według receptury: rozgrzanie silnika - przygazówka - hamowanie silnikiem - trochę spokojnej jazdy i znowu przygazówka....itd..

Do docierania używałem oleju samochodowego Lotos mineralny 10w40.

 

Z tym że moje moto nie było nowe i docierałem tylko tłok i cylider - w nowym moto jest cały silnik do dotarcia!.

 

Co ciekawe czytałem gdzieś że nawet nagłe ochodzenie cylindra przy mocno rozgrzanym silniku może spowodować zatarcie np.wjazd z dużego nasłoniecznienia w cień liściastego lasu.

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...