Skocz do zawartości

JAK DOCIERAĆ NOWY MOTOR


pawel7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No bez przesady nie ma sensu przejmować się zaleceniami producenta. Gdyby to był motocykl 2T to oczywiście miałbym obawy... ale nie w 4T. W 4T moża dać w palinik i nic mu się nie stanie. Po rozgrzaniu oleju w silniku możesz śmiało dać tej ninja 300 w palnik.

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie zrobił i nawet powiem dlaczego. Ponieważ silnik, który ma przelatane zero kilometrów (czasami są tam jakieś metry ale zazwyczaj poniżej 1200m) w ogóle nie jest ułożony, skrzynia, sprzęgło, panewki, łożyska. To jest trochę inny przypadek docierania. Owszem pasowanie części jest pewnie niczego sobie ale na ten temat to można tylko zgadywać.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobil.

Jakosc nowych czesci i klasa pasowan jest w obecnej japonskiej produkcji tak wysoko postawiona, ze nie ma problemow

z ulozeniem sie reszty czesci. Zreszta czy myslisz ze mechanik skladajacy motocykl z paczki w serwisie nie dal mu czadu podczas pierwszej kilkukilometrowej przejazdzki po zlozeniu zeby sprawdzic czy wszystko dziala ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jest tym, ze jak w tym momencie nie stanie sie bum to juz pozniej z gorki, nikt nie mowi aby wchodzic na czerwone pole ale troche nalezy mu poodkrecac oczywiscie po osiagnieciu przez silnik optymalnej temperatury...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy walczyć, żeby się udało sprostać wymaganiom producenta...

Nie wiem jaki olej jest zalany teraz ale jest inny niż zalany właściwy po 1000km to trzeba będzie się pomęczyć, żeby później mieć spokój z moto...

ale zrobić tyle kilometrów z takimi prędkościami będzie bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik który składał to z paczki na pewno sprawdził czy się wkręca jak motocykl ledwie złapał 40 stopni :P Jedyne co się układa to para pierścienie-tuleja. Inne podzespoły się tylko wypracowują. Silnika nie wolno przegrzać i tyle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,kupiłem bitą FZ6 2006r z przebiegiem 600 kilometrów.MOtocykl od 2008 roku stoi i teraz należy zalać nowego oleju,tyle że od poprzedniego właściciela nie dowiedziałem się jak był ten motocykl jeżdżony i teraz mam problem z doborem oleju i nie wiem jak mam docierać ten motocykl.W sieci ile ludzi tyle opini co do oleju a w serwisówce nie ma jasno napisane przy jakim przebiegu jaki olej stosować. Pomóżcie koledzy w doborze oleju i może udzielicie mi prostych instrukcji co do docierania :) bardzo mi pomożecie,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisówce jest 10w30 YAMALUBE syntetyk,Czyli proces docierania jest już zakończony ? I dlaczego pół syntetyk a nie syntetyk ? Nie bardzo się znam na tym,w szkole tylko miałem że przechodzi się syntetyk>półsyntetyk>mineralny a to jest prawie nowy silnik więc myślałem że full się leje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lej taki jak w serwisowce, nie ma znaczenia - 10W40 ma po prostu szerszy zakres zabezpieczenia silnika przed temperatura.

Jesli jednak firma zaleca 10W30 syntetyk to po co wogole to pytanie ?

W szkole cie zle uczyli,nie ma zadnego procesu przechodzenia do gorszego oleju w zwiazku ze starzeniem sie silnika, w mojej opinii powinno byc dokladnie

odwrotnie, czym starszy silnik tym lepszy olj trzeba do niego lac - to twoje najlepsze zabezpieczenia przed remontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich w dr 350 pekly mi 2 zawory rozwaliło tłok i głowice głowice dałem do naprawy a wałek i dźwigienki do regeneracji , nowy tłok i szlif cylindra i mam pytanie czy taki remont jest na dłuższą mete ? jaki olej wlać na początek prosił bym konkretna nazwe oleju , i co ile zmieniać olej i wgl jakieś wskazówki macie co do docierania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...