Skocz do zawartości

Yamaha XJR 1200 i 1300 oraz Suzuki Bandit 1200S


Rekomendowane odpowiedzi

Tajemnica :-)

Pawel

 

Paweł, jak tworzysz porównanie to uwzględnij też może Inazuma1200. Najbardziej klasyczna "obudowa" tego samego silnika.

 

A co do świateł soczewkowych nowego B12. Świecą dobrze na krótkich ale są mało widoczne dla jadących z naprzeciwka (to już wypróbowaliśmy u Huberta), w ostrym słońcu lepiej jechac na długich.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mam inazume1200.piekny klasyk.

silnik PRAWIE taki sam jak w b12 ale inaczej dostrojony

I nie spotkalem nikogo z kim moglbym pogadac na temat mojego moto :eek:

czy jest tylko jeden?biedaczek/malutki? :flesje:

ALE zap...dala do przodu jak wsciekly :flesje:

PZDR

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super maszyna i jak miałbym zamienić to tylko na duzego Fazerka :notworthy::):buttrock:

słuszna koncepcja, sam tak, nieplanowo, uczynilem i jestem bardzo zadowolony :D

 

Dobra, odgrzewam temat, tym razem z naciskiem właśnie na B12. Szczególnie mnie interesują zmiany pomiędzy 2000 a 2001 rokiem.

drobna uwaga, WVA9 pojawił się już pod koniec 2000 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o A9111, nie wiem kiedy się pojawił, ale jeśli chodzi o zmiany to zostały one dokonane w modelu K1. Teraz jest precyzyjniej. Nie zawsze wprowadzenie typu na dany rok odbywa się 1 stycznia :-). Wiadomo o co chodzi.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mialem suzuki gsx 1200 inazuma-polecam ,zajebista i piekna .to tak jakbys silnik z b12 wsadzil w xjere tylko ze ladniejszą :biggrin:

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję użyć opcji "szukaj". o tych i podobnych maszynach była mowa niejeden raz - właściwie to trochę taki wybór "czy bardziej kochasz tatusia czy mamusię", czyli każdy będzie chwalił ten model, którym akurat ma lub miał :biggrin:

pytanie brzmi do czego ten motocykl ma ci służyć: jeśli jazdy bliskie lub niespieszne możesz brać ładniejsze nakedy jak xjr czy inazuma. jeśli chcesz pojeździć gdzieś dalej, turystycznie itp to jednak motocykl z owiewką będzie lepszym pomysłem - czy to bandit czy np zrx kawy

 

zasadniczo temat kwalifikuje się do oczyszczalni

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kiedy ci bedzie gdzies pilno to takim nakedem rownie dobrze pocisniesz i spoko - 300km ostrej jazdy na - w moim przypadku gsx1200 nie zrobilo zadnego negatywnego wrazenia .jedynie powyzej 200 a konkretnie przy 240 zlozyly mi sie lusterka.

i w takim przypadku sie zgodze jazda z predkoscia wieksza niz 180 na dluzszy czas jest uciazliwa i przydalyby sie owiewki . ponizej tej predkosci masz osiagi porownywalne do hondy cbr 900 rr.

dlatego miedzy innymi sprzedalem swoja inazume . poprostu chce szybciej polatac nie walczac z wiatrem. szukam 900rr lub srada750. bede mial to samo co dawala miinazuma [oprocz pieknego wygladu] ale beedzie bardziej sportowo.

do inazumy powróce na pewno . zreszta kocham suzuki za caloksztalt :rolleyes:

powodzenia

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondonie bracie mariana, teraz zacznie się seria "a może pomyślałbyś o..."

z mojej strony: kawa zrx 1100 lub 1200. bez owiewki, z mala owiewka (kapitalna, oldskulowa, prostokatna), z wieksza owiewka (jak bandzior). a o hondzie cb 1300 nie myslales? dostepna jako golas albo z owiewka (tez oldskulowa :P )

a we czwartek to myknij z pracy do zmnierzchu. nikt nie zauwazy, ze nie ma cie przez chwile... moze dwie... moze dluzej... ze rano na czworaka wrociles... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemasz batmanie

 

raczej zdecyduje sie na bandyte z owiewka ale z ta nowa czaszka bo jednak wiater mi zaczol dokuczac w czasie przlotow, chociaz bardziej podoba mi golas i musze jeszcze swojego opchnac.

 

pozdro i chyba do czwartku :wink:

 

kondon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

witam

 

 

zastanawiam sie wlasnie nad tymi sprzetami dla tego wole odswierzyc temat zamiast zakladac nowy

 

interesuje mnie konkretne porownanie b12 z xjr, z racji finansow raczej bardziej chodzi mi o jr 1200 i bandziorka w pierwszej wersji .

 

Kazdy pisze o ogromnej mocy bandita, w przypadku xjr jakos ten temat poruszany nie jest, nie wiem jak to jest w praktyce ale z danych technicznych nie wynika zeby mu ustepowala w czymkolwiek

 

druga kwestia to latwosc prowadzenia , ktory motocykl moze bardziej zaskoczyc i wymaga wiekszej wprawy?

 

szczerze to o xjr zaczalem myslec bo wyczytalem ze zdecydowanie latwiejsza jest w oddawaniu mocy, nie wyrwie nagle na kolo jak to podobno w przypadku bandziora moze sie zdarzyc dosc latwo

 

spalanie raczej jest podobno w obydwu przypadkach, ale jesli ktos ma jakies porownanie to czekam na opinie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bandit ;) olejak ;) mialem suzuki inazume gsx1200[99r.], ten sam silnik z malutkimi modyfikacjami -na kolo nie idzie a trzyma sie drogi jak przyklejony [2.9>100km/h. no i najlad,niejszy neoklasyk na ziemi hehe ;)

ale brakowalo mi owiewek bo lubie polatac czasem szybko z kumplami na scigaczach, dlatego tez sprzedalem inke i po dlugich poszukiwaniach zanabylem suzuki gsxr 1100 z 91r -ostatniego olejaka czyli ten sam nadal kultowy silnik z troche jeszcze innymi osiagami ale zawsze i nadal olejak . jak dla mnie kwintesencja uroku , formy i wszystkiego. ze jest niezawodny i "nie do zabicia" ;) nie bede pisal bo to oszyjista sprawa ;)

jesli chcesz sie czegos wiecej dowiedziec na temat tych mtocykli lub i innych to lap mnie na GG . zawsze chetnie porozmawiam ;)

GG 6462435

pozdrawiam ;)

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...