Skocz do zawartości

Czy ktos stosowal w motocyklu Ceramizer?


Rekomendowane odpowiedzi

Też sobie niedawno zaaplikowałem ceramizer. Przejechałem jak narazie 4h na jałowym + 200 km w trasie, różnicy narazie nie widać, chociaż być może luz łatwiej wchodzi. Więcej narazie nie przejade, chińskie swiece dały dupy i sie kompletnie wyjarały do ostatniej sztuki :D, wymienie i jeżdże dalej, licze na spadek zużycia oleju, zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakonczylem juz wstepny okres docierania. Zauwazalne roznice to ladniejsza praca skrzyni biegow i mniejsze wibracje silnika przy wysokich obrotach.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jezeli chodzi o AR to najbardziej miarodajne byloby zastosowanie w silniku ktoremu juz nic nie pomoze.Wszyscy ci co stosowali (ja tez) AR wlewali do silnikow w dobrym stanie technicznym i poprawa byla tylko w pracy skrzyni biegow. Biegi zaczely wchodzic ladniej bez charakterystycznego "klik".

A teraz o zastosowaniu w silniku poloneza , ktoremu tylko remont moglby pomoc.A ze w tym samochodzie wszystko bylo do remontu wiec zapadla decyzja, ze lejemy bo temu silnikowi nic juz nie zaszkodzi.Przedmuchy mial takie, ze po wyjeciu miarki oleju trzeba bylo szybko odskakiwac na bok, tak walilo olejem.Filtr powietrza oczywiscie w kompieli olejowej.Po zalaniu i wyjezdzeniu zalecanego limitu km. kilka dni pozniej wyjmujemy miarke i co.... i nic tylko dmucha, ale oliwy niet, w filterku tez czysto no lekki tluszczyk ale nie to co bylo.Kompresja nie byla sprawdzana bo sie nie chcialo.

A ha kilka dni temu sprawdzalem kompresje w swoim moto i na wszystkich garkach jest rowniutko po 11, a polonez zmienil wlasciciela i jeszcze jezdzi.

Zdrowka wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen:

Jak juz pisalem jak rowniez podchodze sceptycznie do takich produktow, ale tu jakby nie patrzec sa obiektywne dowody...

Malo ktory producent eliksirow popiera chociaz czesc magicznych wlasciwosci jakimkolwiek dowodem - innym niz setki opinii zadowolonych uzytkownikow.

Skoro brak jest osob, ktore stosowaly to w motocyklu to ja zostane ochotnikiem - pionierem i wleje Ceramizera wiosna do mojej Suczki :bigrazz: .

 

 

jak sie zgadzasz to ja ci za darmo odstapie takie cudo do silnika, kiedys w stanach kupilem ale brak mi odwagi zeby to wlac do silnika choc ulotki tez pisza o jakims cudownym blizej nie okreslonym dzialaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wlasnie stuknelo 1.000 km z Ceramizerem w silniku.

 

Skrzynia dalej pracuje ladniej niz wczesniej (wytrzymala nawet bez zgrzytow i problemow moje problemy z awaria linki sprzegla w trasie). Wiekszych roznic w pracy silnika nie odnotowalem. Ewentualnie moglbym sie zastanawiac czy nie spadly nieco wibracje powyzej 7-8tys obrotow.

 

Co do brania oleju to nie mam co sie tu wypowiadac, bo moto ani teraz ani wczesniej oleju nie bralo. Nie wiem czy to sprawa Ceramizera czy nieco gestszego oleju, ale zaniklo pocenie sie uszczelki pod prawym cylindrem.

 

W tym sezonie jakos prawa reka zrobila sie ciezsza i spory odcinek trasy pokonalem ostatnio z predkoscia przelotowa 180 km/h. A poziom oleju wciaz ten sam...

 

Generalnie silnik nie wybuchl, mocy nie przybylo, skrzynia chodzi ladnie, a z Ceramizerem jakos tak razniej na duszy. Jakby nie patrzec warto bylo dac 50 zl za ten szczegolny "afrodyzjak" dla mojej kochanej Suzi ;) .

 

A jesli ktos spodziewal sie, ze GSXF nagle zamieni sie w R1 to pewnie bedzie rozczarowany. Ja nigdy nawet w wyobrazni nie czynilem takich nadziei z polaczenia Ceramizera i poczciwej starej Suzi. To chyba troche tak jak z Biovitalem - nikomu nie zaszkodzi, a niektorym moze pomoc :D .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ceramizer moze negatywnie wplynac na sprzeglo, skoro osadza sie on tylko na elementach pracujacych w konfiguracji metal-metal? A sprzeglo to przeciez uklad okladzina-metal. Czyli wedlug opinii producenta warstwa ceramiczna nie ma prawa powstac na elementach sprzegla.

 

Opisz dokladnie co wlales i w jaki sposob wysiadlo sprzedlo. Jaki to byl motocykl i jaki mial przebieg.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...