Skocz do zawartości

Czy ktos stosowal w motocyklu Ceramizer?


Rekomendowane odpowiedzi

Na tej stronce http://www.auto-repair.pl/sklep/product_in.../products_id/41 macie opis produktu o nazwie Ceramizer. Dawka preparatu (50zl) do oleju i po 2.000 km w silnika maja sie dziac prawdziwe cuda. Generalnie nie wierze w takie eliksiry - tym bardziej, ze producent mikstury daje gwarancje na 70.000 km, ale jednak ich broszurka reklamowa poparta jest dosc bogatym materialem technicznym.

 

Czy ktos stosowal cos takiego w silniku motocyklowym? Ciekawe jak to wytrzymuje obroty powiedzmy w granicach 9.000 obrotow/min.? 50zl nie majatek, moze warto zainwestowac? - tym bardziej, ze "gwarancja" 70.000 km to troche wiecej niz moj obecny przebieg.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie to samo co twz doktory co sie leje do tluczacego sie jak stara kosiarka silnika i po wlaniu silnik pracuje jak nowy a po paru set km sie rozpada

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, tychg produktów jest sporo na rynku, ale jeśli by czyniłty takie cuda jak tam piszą to wszyscy b tego używali, a ja zacząłbym tym chandlować.

Mój znajomy takie gówno lał do diesla wolnossący (transporter) co jakiś czas ale to chyba dziuała tylko na psychike kiedowcy na nic więcej,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki dziwny dodatekdo oleju(nie wiem jak sie zwie) do diesla- kumpel mechanik wyczaił to u mnie na półce(starszy kupił) - powiedział ze mam to wywalić zanim moj ojciec doda to do oleju :D.

 

podobno do starego silnika ma się nadawać- bo uszczelnia - ale nowy zarżnie.

 

stary definiujemy przez: merc beczka '76 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z magnetyzerami - kiedy je kupujesz jesteś podekscytowany i pełen nadziei, a po założeniu następuje niemiłe rozczarowanie i zastanawiasz się poco wydałeś to 50zł.

 

po zalozeniu przejezdzasz kilka tys km i wtedy czujesz roznice.

 

Co do tematu to byla kiedys mowa o militecu i wiekszosc postow byla na + tego dodatku do oleju. Ponoc ciszej silnik pracowal co bylo zauwazalne glownie w olejakach. Cos nie moge tego tematu znalezc a byl on dosc mocna zapisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja takich specyfików jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku: wszystko czego potrzebujesz możesz znaleźć na półce w hipermarkecie. Podczas niedzielnych zakupów z rodziną możesz sobie zafundować 2 puszki kompresji... 8O :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem jak rowniez podchodze sceptycznie do takich produktow, ale tu jakby nie patrzec sa obiektywne dowody...

 

Malo ktory producent eliksirow popiera chociaz czesc magicznych wlasciwosci jakimkolwiek dowodem - innym niz setki opinii zadowolonych uzytkownikow.

 

Skoro brak jest osob, ktore stosowaly to w motocyklu to ja zostane ochotnikiem - pionierem i wleje Ceramizera wiosna do mojej Suczki :D .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Decyzja zapadla - moja Suzi zostanie swinka doswiadczalna :wink: . Ceramizer jest w drodze do mnie.

 

Mam tylko pewne watpliwosci: wedlug instrukcji warstwa ceramiczna tworzy sie przez pierwsze 200km od chwili dolania do oleju tego preparatu. Producent zaleca, aby przez ten przebieg silnik pracowal z obrotami nie przekraczajacymi 2.700 obrotow :icon_mrgreen: . Kurcze - przeciez to w przypadku motocykli jest niewykonalne. Z tego co patrzylem, to granice 3.500 obrotow to minimum jakie trzeba miec, aby myslec o zmianie biegu, a granice 4.000 to zakres w ktorym da rade jeszcze jezdzic.

Docieranie przez 8 godzin pracy na biegu jalowym tez mi sie nie widzi - toc to silnik mozna zagotowac.

 

Moze Wy macie jakies pomysly.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to kolejna podróbka i remont cód za 40zł. Szczerze mówiąc nie ufam niczemu poza starym sprawdzonym Militec'iem (Motor Life obecnie). Kosztuje ok 50zł i nie "reperuje" w magiczny sposób silnika a jedynie poprawia jego parametry pracy. Środek sprawdzony w rajdach a początkowo produkowany dla armii. Nie pamiętam juz kto robił taki test (Chojnacki??) Zalano malucha Militec'iem, odpalono silnik i spuszczono w czasie pracy cały olej, podobno pracował jeszcze przez 20min zanim stanął :icon_mrgreen:

 

 

P.S. Przedmówca wspomnial o sprzęgle, Militec przywiera do części metalowych a więc jest obojętny dla sprzegła mokrego i nie powoduje zakłuceń w jego pracy, jeśli chcesz dodać coś do motocykla to Motor Life nadaje się do tego najlepiej.

Edytowane przez DZIADU

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Wy macie jakies pomysly.

Witam,

Bardzo ciekaw jestem Twojego eksperymentu i licze przebieg wydarzen po zaaplikowaniu Ceramizera. Nie spodziewam sie po tym specyfiku wiekszych rewelacji, choc byc moze da sie po tej kuracji zejsc ze zuzyciem oleju o jakies 20-30%.

 

Co do sprawy z docieraniem. Moja propozycja jest taka, zebys wybral sie gdzies na boczna, malo uczeszczana droge dlugosci jakies 10-15km. Proces docierania na biegu jalowym to nie 8h a 4h (z tego co jest napisane na www). Czyli 20min pracy na biegu jalowym to zalozmy ok. 15km. Jak juz bedziesz na wybranej drodze, zaaplikuj Ceramizer - 15min na biegu jalowym, pozniej 15km na mozliwie najnizszych obrotach, 15 min na jalowym, powrot 15 km na niskich obrotach - i tak do znudzenia. Na stronie jest napisane ze nie trzeba calej procedury przeprowadzac za pierwszym razem. Generalnie 4 x takie pelne kolko i gotowe.

 

Pozdrawiam, zycze powodzenia i czekam na relacje :icon_mrgreen:

Edytowane przez Bronio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...