Skocz do zawartości

IFA BK


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeśli chodzi Ci o ukł. cylindrów to był to bokser, jak się nie myle współbieżny

:mrgreen:

 

[ Dopisane: 23-01-2006, 20:30 ]

Oczywiście 2T , co stwarza go nadzwyczaj ciekawym silnikiem.Był flagowym motocyklem IFA, póżniej MZ, przystosowanym do zaprzęgu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Boxer, Kardan. Moc'u, no weź, to ja wiem, a ty nie wiesz :mrgreen: ? silnik wzdłużny, gwoli ścisłości. w świecie motocykli był opis pięknie odrestaurowanej sztuki z wózkiem bocznym (z tego co pamiętam Stoye, ale nic sobie uciąć nie dam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie mam Ifę. Prawie bo stoi jeszcze za wschodnią granicą, ale jest już dla mnie zaklepana. Znalazłem do niej też u pewnego dziadka aluminiowy wózek Steib'a. Jak wszystko dobrze pójdzie to na wiosnę powinienem ją już ściągnąć.

 

Cylindry są w układzie bokser, ale mnie bardziej interesują kąty wykorbień wału. Ciekawe, czy cykle pracy są co 180 czy co 90 st, ale myślę że zastosowane jest raczej to pierwsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ife mialem dobre pare lat temu i wykorbienia walu sa co 180st! sama konstrukcja silnika jest o tyle ciekawa ze oba cylindry maja wspolna skrzynei korbowa! nie ma tak jak np.w TS350 przegrody walu! sam wal lozyskowany jest tez tylko na 2 zewnetrznych lozyskach co sprawia ze jest b.delikatny...ciekawie tez w ifie sie reguluje gazniki, mimo tego ze motocykl ma 2 identyczne gazniki to w praktyce regulacji dokonuje sie tylko jednym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś słyszałem historyjkę (z serii tych histroryjek opowiadanych przed pubem, przy swoich lśniących maszynach) że ojciec tego, co mi ją opowiadał, za pierwszym razem tak IFie odkręcił, ze stracił panowanie nad nią i celował pełnym gazem na jedynce prosto w ścianę. wdusił tylny hamulec, postawił ją bokiem na tyle na ile się udało i przydzwonił w przeszkodę. on się mocno poobijał, a w IFie pekł cylinder i odpadł. moto nawet nie zgasło, a tłok walił na zewnątrz silnika o blok...

ja to mam małe doświadczenie z cfajtaktami, ale czy to jest możliwe, ze przy rozszczelnieniu silnika (jakim niewątpliwie jest brak cylindra :-D) nadal może on pracować? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy jedną skrzynię korbową, to po jaką cholerę konstruktor zastosował dwa gaźniki?

Mój ojciec, wychowany na Mokotowie, wspominał Ifę kumpla, która na 100 metrów brała wszystko co się dało. W sprintach na Puławskiej nie miała sobie równych. Jednak spalanie wykazywała dwukrotnie większe niż Junak. Była za to mniej zawodna - prąd nie znikał i nie znaczyła terenu.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Skoro mamy jedną skrzynię korbową, to po jaką cholerę konstruktor >zastosował dwa gaźniki?

 

szczerze mowiac to nie wiem??moze na zlosc?a moze mieli za duzo gaznikow na stanie?kto to wie? ;) ale pewnei dlatego zeby bylo efektywniejsze napelnianie skrzyni..w kazdym razie oba gazniki byly identyczne,skrzynia wspolna wiec duzo prostszym rozwiazaniem bylby 1 gaznik...

 

>Mój ojciec, wychowany na Mokotowie, wspominał Ifę kumpla, która na 100 >metrów brała wszystko co się dało

 

no ja ife mialem 5lat i troche na niej pojezdzilem w tym czasie..z tego co pamietam to przyspieszenie naprawde miala dobre!tak do 80km/h szla rowno z Uno 1.4Fire bo sprawdzalem :D jak jeszcze dodac ze to prawie 50 letni motocykl no to juz wogole byla Thebesciara z tej ify ;) ile palila to dokladnie nei pamietam ale przy mieszanej jezdzie ~6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...