Skocz do zawartości

Guzek na oponie - konieczna wymiana?


Kilvov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy (przód) [cycki paski te sprawy] dunlop sport max z 2001 roku :buttrock: 110/70 R17

 

po przeczytaniu arta na scigacz.pl o oponach, postanowiłem sobie obejżeć oponki ;) i z przerażeniem odkryłem wbite 'coś' tak jakby mała zszywka ze zszywacza i tego nieszczęsnego guzka na boku opony, wielkości powiedzmy 1cm...

 

muszę wymienić oponę? :? do czego może doprowadzić zbagatelizowanie guzka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka zasada (dotyczy na pewno opon samochodowych a motocyklowych pewnie tez) iz bok opony jest jej najslabsza czescia, najbradziej wrazliwa. Sama wbita zszywka moze nie stanowic problemu i otworki dadza sie uszczelnic ale jezeli wyszedl "cycek" to najczesciej swiadczy to o uszkodzeniu kordu i moim zdaniem opone nalezy bezwzglednie wymienic.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to oslabienie materialu a jak wiadomo pod obciazeniem moze peknac a juz nie nie musze mowic co sie stanie gdy nam przednia opona peknie przy odpowiedniej szybkosci wiec ja jestem za wymiana dla bezpieczenstwa

 

[ Dopisane: 20-01-2006, 21:40 ]

dodam ze w niemczech dla przykladu nie klei sie opon motocyklowych a w szczegolnosci przedniej opony gdy sie przebije wiec opona z takim guzkiem odrazu by byla wyrzucona na smietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek013pd.th.jpg

 

nie widać tego w ogóle na zdjęciu więc dorysowałem :buttrock: (napewno to nie to konkretne miejsce, ale pokazuje 'bok' o który mi chodzi) takich to mniejwięcej jest rozmiarów

 

do założenia i wyważenia gumy potrzebny jest specjalny sprzęt, taki do samochodów nie nada, prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytypowałem HEIDENAU K63

 

Akurat mam taka gume na przodzie i po oprzebiegu ok.5 tyś km

nie ładnie sie zząbkowała ,zeszło z niej przynajmniej połowe bieżnika.

Ale mysle ze za te pieniądze sie oplacało .Jestem ogólnie zadowolony . :D

 

Pozdrawiam Darekcb500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...