Skocz do zawartości

Kto z Łodzi ??


CbR600f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jakim natezeniem ?? bo uslyszalem ze powinno sie ladowac aku motocyklowy natezeniem 1A ale nie wiem czy to prawda.

Bzdura. Wszystko zależy od pojemności akumulatora oraz stanu jego rozładowania. Akumulatory w czasie przechowywania ulegają samorozładowaniu (około 1% na dzień nawet). Przy ładowaniu aku mówimy o prądzie dziesięciogodzinnym na przykład, czyli jeżeli akumulator ma nominalną pojemność 20Ah, to ten dzisięciogodzinny prąd będzie wynosił właśnie 2A.

Żeby aku nie zniszczyć, ładuje się go następująco: do napięcia około 11V prąd maxymalnie 20-godzinny, później można 10-godzinny do napięcia 11,8V. Powyżej można bez szkody dla aku "dołożyć" nawet 5-godzinny. W pełni naładownay akumulator bez obciążenia może wykazać napięcie nawet 13,5V. Regulatory napięcia w instalacjach pojazdów ustawia się 13,5 do 14,2V. Akumulator (jeśli nie jest kompletnie rozładowany) sam sobie weźmie, ile mu potrzeba (zgodnie z prawem Ohma)

 

Cały tekst powyżej dotyczy akumulatorów kwasowych. Podejrzewam, że żelowe się nie obrażą na taki sam traktament.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z was pamięta czasy kiedy to w każdą środę o godz. 18.00 - 19.00 na Placu Dąbrowskiego spotykali się motocykliści z Łodzi ale może powrócić do tego schematu?

 

Nie trzeba by było się specjalnie umawiać - po prostu wiadomo że co tydzień spotykamy się żeby zrobić wspólną rundkę po mieście i omówić ewentualne plany na nadchodzące imprezy.

 

Kto miałby czas i ochotę przyjeżdza.

 

 

p.s.

 

Bywały takie czasy kiedy na placu stało ok. 50 motocykli :) aż się łezka w oku kręci :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubaDR600 moje przewidywania pogody nie sprawdziły się i pogoda na dziś i na jutro jest taka jak na załączonym obrazku za oknem.

 

Ale w środę ma być słonecznie więc czemu nie :)

 

ŚRODA GODZINA 18 PLAC DĄBROWSKIEGO

Obecność obowiązkowa

 

 

ale to nowe forum ma możliwości :rolleyes:

Edytowane przez PROC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie dobra wiadomosc(znaczy nawewno dlamnie dobra) w ta środe nie ale w nastepną 99% jestem , spręzam sie z robotą moto, dzis prostowanie kiery , pukiel zrobiony , tłumik przerobiony wyprostowany i załozony , no moze jeszcze dzis pospawam czache :))

 

P.S musiałem to napisac nie wytrzymałem

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwypfk no to super!

 

Dziś można powiedzieć ze odbyło się coś „Prawie jak spotkanie

Mianowicie podjechałem z 2 kumplami – oczywiście wszyscy na motocyklach pod liberty w celu odebrania oleju poszedłem na magazyn i kogo widzę - motorbikera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procu ja tam jestem codziennie :notworthy:

 

ale spotkanie się liczy :wink: tylko że nie na moto a katamaranem ale sie liczy nie :D

 

ja dopiero zaczynam latać po 15 bo zarejestruje moto i wtedy to już nie ma że boli :) a jak narazie to

jestem uziemiony ale moze wpadne na Plac samochodem coby poznać reszte....

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety w środę pracuję po południu i mnie nie będzie. Może w następną dam radę. Poza tym i tak jeszcze nie ruszyłem moto. Jadę po niego w sobotę i zaczynam sezon.

Co do forum to ja się na razie gubię.

Byłem wczoraj w Motomanii na Przybyszewskiego i okazuje się że Pan Szuliński nie jest już właścicielem owej firmy tylko jacyś nowi ludzie. Byłem w szoku jak to przez zimę się może pozmieniać. Ciekawe co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...