Skocz do zawartości

Jawa TS350 świece


Czarny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec wyjasnij mi moj drogi czemu iskre (cieplota dowolna - testowalem wiekszosc) moja CZ "zjada" po paru km ? (max paruset) a na NGK jeeeezdzi i jeeeezdzi i jeeezdzi

 

Widocznie kolego trafiłeś na podróbki.Ja swego czasu miałem podobne przejście z iskrami ,padały jedna po drugiej ,aż w końcu trafiłem na takie na których jeździłem i jeżdziłem, NGK też mi kiedyś po kródkim czasie padła :lol: . Generalnie radził bym się wystrzegać tanich świec ,niewiadomego pochodzenia ;) :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście tylko Iskra F 100. Innych nie mogę polecić, bo nie używałem. Z moich doświadzceń wynika jednak, że trzeba unikać świec marki Isolator. Po 5 kilometrach i ledwie rozgrzanym silniku obie świece miały prawie zespawane elektrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie radził bym się wystrzegać tanich świec ' date='niewiadomego pochodzenia [/quote']

Jesli prosto od producenta to "niewiadome pochodzenie" to przyznaje sie do winy :mrgreen:

 

 

Widocznie kolego trafiłeś na podróbki

Lacznie przetestowanych bylo moze ze 2 kompletow (iskra i champion) i nie sadze aby wszystkie byly podrobkami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze miales dobrana nieodpowiednia cieplote dlatego cie sie zespawały ;) jak to okresliłes hehehe...

 

taaa ale weź tu dobierz ciepłotę w jakiś tam isolatorach :?: A poza tym facet w poważnym sklepie motorazycyjnym zarzekał się, że to są świecie pasujące do jawy... i jak tu wierzyć w uczciwych sprzedawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejo :D

Tak wielu pisze, że świeca padła po krótkim czasie użytkowania :?

Ciekaw jestem jak generalnie się te "padnięcia" objawiają bo o tym jakoś się nie pisze?

"Zespawane" elektrody to chyba wynik niewłaściwego doboru "ciepłpoty" świecy :cry:

ale inne padnięcia jak się "objawiają" :roll:

Może parę słów o tym :D dla mniej doświadczonych motoujeżdżaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja miałem świece Iskry (padły) Boscha (padły) NGK (padły najszybciej a najdoższe byly :/ ) Brisk (nie padły i chyba nigdy nie padną :) ) wniosek: czeski moto -> czeskie świece! Polecam kupowanie czeskich części do tych moto.

 

Aha jak padały: przeważnie brak iskry, albo iskra nie w tym miejscu co być powinna. Czyszczenie itp. nie pomagało na długo.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda lezy po środku;)

 

Iskra produkuje naprawde dobre świece. Większość "padnięć"(w izolatorze ceramicznym powstaje mikropękniecie świeca ma iskre tylko głęboko wewnątrz) powstaje z przyczyny nie dogrzanai świecy lub poprostu, złej regulaci gaxnika, gaszenia motocykla nawysokich obrotach;]

 

Czasami wystarczy wyczyścić dokładnie świece;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra metoda na zalane lub "padnięte" świece :

Potrzebne przedmioty:

1 świeca

2 kombinerki

3 kuchenka gazowa lub palnik gazowy

Odpalamy kuchenkę i trzymając w kombinerkach świecę rozgrzewamy prawie :!: :!: :!: do czerwoności (oczywiście od strony elektrod)

Metoda zaskakująco skuteczna :P nie tylko w komarkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...