Skocz do zawartości

Podstawy które musisz umieć ! Zbiór wiedzy.


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, jonaszko napisał:
21 minut temu, Damian85 napisał:
[mention=29851]IZO[/mention], miałeś zacytować post, w którym ktoś napisał, że siła odśrodkowa "trzyma" nas przy jezdni.
Poprosimy o cytat.

Przecież zacytował

Zacytował dociskanie zawieszenie, a nie trzymanie. Trzyma to tarcie.

Gdzie cytat z „trzymaniem”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Croowab napisał:

...gdzie sila odsrodkowa dziala w kierunku asfaltu. 

Arek,

nigdzie nie pisalem, ze dziala w kierunku asfaltu, to tak na wszelki wypadek dla sprostowania.

Niemniej im wieksza predkosc, tym wieksza sila mimo tego, ze Seitenführungskraft znosisie z Flihkraft. I miedzy innymi dlatego, im wieksza predkosc, tym bardziej mozesz zlozyc motura.

radze kliknac, nawet jezeli sie nie rozumie, obrazki sporo wyjasniaja.

 

Richtig Kurvenfahren mit dem Motorrad | MOTORRADonline.de

 

🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jonaszko napisał:
19 minut temu, Damian85 napisał:
Zacytował dociskanie zawieszenie, a nie trzymanie. Trzyma to tarcie.
Gdzie cytat z „trzymaniem”?

Nic o zawieszeniu nie było tylko o motocyklu. Nie wiesz sam co piszesz.

Wiem co pisze. Dociskanie motocykla, kompresja zawieszenia, dociskanie zawieszenia - to jedno i to samo.

Poprosze cytat o tym, że sila odsrodkowa „trzyma” motocykl w zakręcie. Czekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Damian85 napisał:

Wiem co pisze. Dociskanie motocykla, kompresja zawieszenia, dociskanie zawieszenia - to jedno i to samo.

Poprosze cytat o tym, że sila odsrodkowa „trzyma” motocykl w zakręcie. Czekam. 

Damianku, zawieszenie, to część motocykla. Nie chce mis ię wrzucać oczywistych rzeczy, bo jesteś zdolny i sam znajdziesz definicje siły odśrodkowej, chociaż pomogę bo żal mi już tych bredni czytać, jakie tu próbujecie wciskać.https://www.naukowiec.org/wiedza/fizyka/sila-odsrodkowa_1037.html

A moja radę podtrzymuję. Chcesz się nauczyć jeździć, to jeździj dużo i obserwuj, ucz się. To, że będziesz znał nazwy poszczególnych etapów zakrętu, nie sprawi, że będziesz nieśmiertelny. Lepiej żebyś wiedział jak to działa niż jak się nazywa🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jonaszko napisał:

Damianku, zawieszenie, to część motocykla.

Problem jest taki, że ja pisze o jednym, a Ty rozumiesz coś innego. 

Ja Ci daje znać, że nie ma różnicy, czy pisze o motocyklu, czy o kompresji zawieszenia, bo chodzi o ten sam efekt, a Ty wyjeżdżasz z informacją, że zawieszenie to część motocykla.

jonaszko, w ogóle nie łapiesz kontekstów wypowiedzi. Ciężko się z Tobą dyskutuje. Ciągle szukasz dziury.

To do niczego nie doprowadzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że ja pisze o jednym, a Ty rozumiesz coś innego. 
Ja Ci daje znać, że nie ma różnicy, czy pisze o motocyklu, czy o kompresji zawieszenia, bo chodzi o ten sam efekt, a Ty wyjeżdżasz z informacją, że zawieszenie to część motocykla.
jonaszko, w ogóle nie łapiesz kontekstów wypowiedzi. Ciężko się z Tobą dyskutuje. Ciągle szukasz dziury.
To do niczego nie doprowadzi. 
Widzisz, masz nadal problem z nazywaniem rzeczy poprawnie 8 p8 imieniu. Dla Ciebie nie ma różnicy, czy piszesz o zawieszeniu czy o motocyklu. Nie odróżniasz siły odśrodkowej i dosrodkowej, chociaż ci już załączyłem line, żebyś się doszkolił. To tak, jak z tą kierownica co ci ja wyginało. Wybacz ale nie chce mi się już kopać w tej piaskownicy. Bawcie się dobrze.🤏
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damian85 napisał:

Wiem co pisze. Dociskanie motocykla, kompresja zawieszenia, dociskanie zawieszenia - to jedno i to samo.

Poprosze cytat o tym, że sila odsrodkowa „trzyma” motocykl w zakręcie. Czekam. 

Dobry jesteś aparat hehe. Zrozum że siła odśrodkowa cie nie dociska, nie kompresuje zawieszenia, czy jak sobie to sprytnie nazwiesz. Siła odśrodkowa chce cie wypierdolić z zakrętu, ona jest naszym wrogiem. Grawitacja w połączeniu z tarciem opony, przeciwstawia się tej sile. Więc ta twoja wypowiedź zz cytatu jest błędna. Ciężko tu już coś dodać. Też już kończę, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama prędkość w łuku. A wystarczy pochylić motocykl i tak jak na obrazku widać zmienia się rozkład wektorów sił działających na motocykl. Również siły odśrodkowej. Nie wiem co tu jeszcze więcej tłumaczyć?

a7cf0c061884d05818aa07946792c80f.png

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, IZO napisał:

Dobry jesteś aparat hehe. Zrozum że siła odśrodkowa cie nie dociska, nie kompresuje zawieszenia, czy jak sobie to sprytnie nazwiesz. Siła odśrodkowa chce cie wypierdolić z zakrętu, ona jest naszym wrogiem. Grawitacja w połączeniu z tarciem opony, przeciwstawia się tej sile.

Ok, jeśli uważasz, że siła odśrodkowa nie ma absolutnie żadnego wpływu na przyczepność (docisk opon do asfaltu, a tym samym na pracę zawieszenia), to napisz mi jakim wzorem obliczysz nacisk opony na asfalt motocykla jadącego w zakręcie.

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tommo napisał:

Ta sama prędkość w łuku. A wystarczy pochylić motocykl i tak jak na obrazku widać zmienia się rozkład wektorów sił działających na motocykl. Również siły odśrodkowej. Nie wiem co tu jeszcze więcej tłumaczyć?

a7cf0c061884d05818aa07946792c80f.png

Potwierdzasz tylko ze Fod sie nie zmienia i nie dociska moto do gleby tylko chce wywalic go w bok… 

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Croowab napisał:

Potwierdzasz tylko ze Fod sie nie zmienia i nie dociska moto do gleby tylko chce wywalic go w bok… 

Chce go wywalić w bok, prawda, ale motocykl jest pochylony i motocykl ma takie coś jak zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommo napisał:

Ta sama prędkość w łuku. A wystarczy pochylić motocykl i tak jak na obrazku widać zmienia się rozkład wektorów sił działających na motocykl. Również siły odśrodkowej. Nie wiem co tu jeszcze więcej tłumaczyć?

a7cf0c061884d05818aa07946792c80f.png

Kamscher Kreis 

 

kamscher kreis - - Bildsuchergebnisse (yahoo.com)

 

🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...