Skocz do zawartości

Suzuki Marauder - prosba o opinie


roman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

nosze sie z zamiarem kupna suzuki marauder 800-tka

prosze Was o opinie na ten temat. jezeli jest cos co moze mnie przestrzec bede wdzieczny za info :-) jezeli jednak jest to warta pozycja to prosze rowniez o takie opinie. na co powininienem zwrocic uwage w trakcie "ogledzin" przy zakupie??

na chwile obecna na tapecie jest ta pozycja http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80953180

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragiczne podwozie, jego geometria i resorowanie. O ile silnik pracuje poprawnie i dysponuje sporym momentem, to walory trakcyjne tego motocykla są wręcz niebezpieczne, szczególnie na krętych trasach. Ten motocykl męczy podczas jazdy.

Poza tym, co to za chopper tej pojemności, co ma łańcuch...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motocykl męczy podczas jazdy.

 

Zgadza się. Za tą cenę dostaniesz Drag Stara 650. Co prawda moc mniejsza, ale prowadzenie o niebo lepsze. Może Kawasaki VN800? Mnie osobiście Marauder sie nie podoba. Te felgi pasują do takiego motocykla jak siodło do świni :) ale to oczywiście jest kwestia gustu. Poza tym brak kardana przemawia tylko i wyłącznie na jego niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w podobnym temacie ktoś napisał

"tani Japoński chopper" coś w tym jest.

 

Mi się akurat podoba jeśli chodzi o wygląd, nawet szukałem tego motocykla dla siebie.

 

Niestety na dzień dzisiejszy, gdy już poznałem uroki Kardana w swojej Kawie, konieczność paprania się z łańcuchem i kilka innych niedoróbek Marudera/Desperado sprawiają, że nie widzę takiego motocykla u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konieczność paprania się z łańcuchem i kilka innych niedoróbek Marudera/Desperado sprawiają' date=' że nie widzę takiego motocykla u siebie.[/quote']

Kumpel ma VZ i też dość tego babrania, ale zbiera kasę na nowego (używanego :roll: ) M800 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konieczność paprania się z łańcuchem

 

No właśnie. Chyba że marzy ci się cruiser ( bo chyba można go tak zaklasyfikować) wiecznie upier****y smarem do łańcucha.

Jednak to wszystko byłoby do wytrzymania gdyby motorek dobrze sie prowadził i nie sprawiał kierowcy problemów. Ten jednak w obu przypadkach nie bardzo sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym słabym zawieszeniem w Vz 800. Przód działa dobrze (hamulec!) a tylne zawieszenie... jest :) . Ja nie odczułem w czasie moich przejażdze tym moto żadnego walenia się w zakrety a nie nic takiego. Narzekającym proponuję krótka rundkę po kretej drodze VS 1400 albo VS 800. iI który motocykl tej klasy ma lepsze zawieszenie, hamulce i mocniejszy silnik?

 

Łańcuch nie jest znowu taką straszną wadą. Trzeba go spamrowac i brudzi felge ale to da się przezyć.

 

Najwiekszą wadą jest słaby silnik - lubi się zatrzeć i brać olej :| . Trzeba uważać na poziom oleju i nie odpalac na bocnej stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz

dziki za komentarze ale najbardziej zaley mi na wypowiedziach osob ktore jezdza marauderami.sam jezdze honda vt600 i mam nadzije ze zmiana z mojej shadowki na marude bedzie to dobre wyjscie.

wiec jak jest panowie???

 

Jeździłem marauderem i mile go wspominam, choć potem całkowicie zmieniłem orientację (aktualnie CBR 1100 XX).

Zalety: agresywny wygląd (krótkie błotniki, a nie "wanienki", niska cena zakupu, duże szanse na dobrą odsprzedaż, wygodny (bez problemu 500 km za jednym razem, tylko tankowanie), najszybszy w swojej klasie, z tym "waleniem" się to duża przesada, nawet niewprawny jeździec spokojnie sobie da radę.

Wady: różne rzeczy mi odpadły podczas jazdy: dekielek na schowek na klucze, ciężarek przy kierownicy, śrubka od wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosze sie z zamiarem kupna suzuki marauder 800-tka  

prosze Was o opinie na ten temat

Nie słuchaj tych co mało jeździli na Maruderze. Ja przejechałem na nim 10 tys. km (z 18 tys, które ma na liczniku). NIe zaliczyłme żadnej glebu chociaż opowiaski słyszałem identyczne, że ściąga do wewnętrznej. Ja tego nigdy nie odczułęm. Owszem początki były takie, że miałem stracha się kłaść, że punkt ciężkości coś nie teges, ale po tylu kilometrach wiem, że to nieuzasadnione obawy - chyba że motor złamany i spawanych jak niektóe sprowadzone. Wygląd tego co wybrałej ok. - trochę drogi - rocznik 98 ze stanem licznika 16.500 km można dostać za 14.000 wraz z sakwami, szybą i gmolami. Wybór modelu gorąco popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...