Skocz do zawartości

Małe Varadero- varadero 125 - info


Rekomendowane odpowiedzi

predkosc przelotowa bedziesz miec chyba okolo 100 ale mocniej zawieje albo lekka gorka i pewnie zacznie zwalniac

 

co do redukcji biegow to ja robie tak. jede z jakas predkoscia i chce zwolnic. puszczam gaz i czekam az silnik zejdzie do okolo 4k obr i zchodze bieg nizej ale przy puszczenie sprzegla dodaje troche gazu zeby nie szarpalo i zaraz puszczam gaz i tak po kolei az do dwojki

jesli wedlug was moja metoda jest zla to mnie poprawcie - jestem otwarty na wszelkie sugestie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Dream oczywiste to jest :icon_mrgreen: Ale chodziło mi w tym przypadku o autostrady i np. drogi ekspresowe. Też myślałem nad prędkością 100-105 km/h bo to jest tak około 10-10,5 tyś obr/min , więc nie powinno być jeszcze aż tak źle.

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelotowa... to zależy jak nisko lecisz, a optymalna prędkość na trasie to taka gdy ten prawy zegar w kokpicie przestaje się przesuwać a silnik robi ny-ny-ny-ny. Pamiętaj wszystko dąży do zera, twój obrotomierz tez ale powinien to robić z prawej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Bimbak no tak tak, a potem silnik robi uuuuuu i poszło wszystko :lalag: :) Chłopaki ważne to dla mnie jest... W terenie niezabudowanym mysle tak kolo 90 jest spox :biggrin: Ale chodzi o autostrady.. Chyba dam se spokój i te 100 km/h starczy :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro małe wiaderko ma prędkość maksymalną 120-125km/h to na autostradzie nie pojedziesz przepisowymi 130km/h :) .

Odejmij od maksymalnej 30-40%* i wyjdzie Ci przelotowa.

 

 

 

 

 

* prędkość nie męcząca małego silnika, zapas na długie wyprzedzanie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie: Czy w Polsce mamy autostrady z prawdziwego zdarzenia :wink: . Te wszystkie pseudo ałtostrady w Polsce maksymalnie powinny być drogami szybkiego ruchu :flesje: . Jedna w remoncie, po półrocznym użytkowaniu jeden pas sie rozsypał itp...

Tak jak pisze @tomasz102 albo w cugu za Tirolotem na autostradzie, lub jakąś normalną drogą po wioskach :banghead: ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Dokładnie chodzi mi o niemieckie autostrady... No nic te 90 KM/H zostanie ostatecznie :icon_mrgreen: Za jakimś TIRem się pojedzie ;) Przy 90 KM/H ma 9 tyś obr. Czerwone pole ma dopiero od 11,5 tyś obr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...