Skocz do zawartości

Motocykle VOR ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

ja mysle ze Dominik Szymański jest poprostu zakochany w KTMie i nie widzi swiata po za nim mam takiego kumpla co tez mowi ze on zawsze bedzie jezdził na KTMie ale on nie mowi na reszte motocykli ze sa złe:)

 

Po pierwsze, zakochany to mogę być w jednej takiej kobiecie, która nosi moje dziecko, a nie w jakiejś kupie żelastwa. Poza tym akurat mieszanie uczuć w tym przypadku jest o tyle bez sensu, że miałem w życiu sporo motocykli cross i enduro, różnych marek, np Suzuki, Honda. Jeździłem lub też miałem w swoim otoczeniu większość motocykli enduro jakie są do kupienia na rynku do dziś. W pewnym momencie trafiłem na KTMa, akurat wtedy, gdy zaczął produkować naprawdę dobre motocykle. I tak już zostało. Bo po cholere zmieniać coś, co jest dobre. Jak dla mnie w chwili obecnej KTMa zmieniłbym tylko i wyłącznie na Yamahę WR, bo to podobnie niezawody sprzęt, choć wykonany batdziej masowo i po łebkach oraz z użyciem znacznie słabszych materiałów (,mam na myśli silniki, nie plastiki).

 

Prawdopodobnie z awaryjnościa jest tak jak w ktm bo podobne sprzęty i wysilone. A co do odpalania to wątpię, zeby producent wypuścił taka kichę na rynek. Poprostu może wada egzęplarza.

 

Przykro mi, ale raczej się mylisz. Te motocykle nie dawały sobie rady i znikły z rynku. Jakby były dobre, to by zrobiły karierę. Sam kupiłbym sobie VORa, ale ja mam 32 lata i chcę jeździć, a nie stresować się, że coś mi nawali bo jakiś debil zarządzający marką źle dobrał podzespoły, albo nie będzie kto miał mi naprawić motocykl...

 

PS - wszystko co piszę na forum nie wynika z zadnych subiektywnych odczuć. Moim zamierzeniem jest jedynie pisać o faktach, tak abyście mogli podejmować najlepsze decyzje bez ponoszenia kosztów frycowego. Jeśli czegoś nie wiem, to się nie odzywam, albo odpowiadam że nie wiem. Nigdy nie wyskakuję wyżej, niż sięga tego moja wiedza... To tak a'propos............

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale raczej się mylisz. Te motocykle nie dawały sobie rady i znikły z rynku.

Tak w szczególności, ze przyszły do Polski 2 egzeplarze :)

Rynek amerykański to bardzo wybredny rynek i wątpię, żeby Vor się tam długo utrzymał jeśli jest kichą. A co do KTM to znam kilku wymiataczy którzy poszli za szałem i pokupywali exc. Sprzęty nie wytrzyamły katowania w terenie bo są za delikatne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w szczególności, ze przyszły do Polski 2 egzeplarze :)

Rynek amerykański to bardzo wybredny rynek i wątpię, żeby Vor się tam długo utrzymał jeśli jest kichą. A co do KTM to znam kilku wymiataczy którzy poszli za szałem i pokupywali exc. Sprzęty nie wytrzyamły katowania w terenie bo są za delikatne.

Pozdrawiam

 

Pewnie ci twoi wymiatacze zapomnieli wlać oleju do silnika :) Kurde to pewnie lepiej jeżdżą niż carmichael.A powiedz mi gościu jakie motocykle wygrywają w rajdach enduro lub w dakarze :flesje:

pozdro

Edytowane przez czak90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zepsuć da się wszystko. Wystarczy tak "wymiatać", że rzuca się z całym impetem motocyklem na kamienie. Glebować też trzeba umieć...

Albo nie myje się filtra powietrza, albo leje zły olej, albo nie uzupełnia oleju, albo nie reguluje luzów zaworowych, albo... itd.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci twoi wymiatacze zapomnieli wlać oleju do silnika Kurde to pewnie lepiej jeżdżą niż carmichael.A powiedz mi gościu jakie motocykle wygrywają w rajdach enduro lub w dakarze

Człowieku nie gadamy to o klasie dakar bo tam japonia nie ma odpowiednika. Jakby wra francuza miala 650 cm to prawdopodobnie byłby pierwszy. Przegrał bo odpływał na długich prostych z powodu braku mocy.

Dominiku , a czy Ty się do tego wszystkiego stoujesz? To są ludzie w Twoim wieku i wierz mi, że dbają o motocykle bardziej niż o swoje żony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy motor mozna zajechac dbajac czy nie. Dawno dawno temu byl artykul w Motocyklu o Vor'ach i bardzo go chwalili. A w Yamaha'h Raptor 660 z 2002 r sa silniki Vor'a i maja renome dożywotnich. Pisze co wiem, nie bronie ani nie atakuje Vor'a. Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy motor mozna zajechac dbajac czy nie. Dawno dawno temu byl artykul w Motocyklu o Vor'ach i bardzo go chwalili. A w Yamaha'h Raptor 660 z 2002 r sa silniki Vor'a i maja renome dożywotnich. Pisze co wiem, nie bronie ani nie atakuje Vor'a. Peace

Dziwne bo z tego co wiem i widziałem to w raptorach sa silniki takie same jak w xtz 660 tenere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo z tego co wiem i widziałem to w raptorach sa silniki takie same jak w xtz 660 tenere.

Dokładnie tak jest, raptory maja silniki yamahy xtz, albo xt660, bo to sa te same silniki, napewno nie mają silnikow Vora. Yamaha by sie nie bawila w takie cos!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżdzę motocyklem marki VOR 503!!

MOTO jest oki niesamowity dół!!

problem z odpalaniem bierze się z wytrzepanego rozpylacza lub iglicy (mówię tu o gaźniku delorto)pozatym mi pali z pierwszego!!!

jedynym słabym punktem jest korba wytrzymuje max 1 rok(brak wałków wyrównoważających, spore wibracje)

smarowanie tak jak w husabergu, rozbryzgowe , zmiana oleju co 4 godziny!!pozatym widze sporo zalet, metalowy kosz sprzęgłowy, fajny rozrząd !! jak coświecej chcecie wiedzieć to daję telefon 514233188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę motocyklem marki VOR 503!!

MOTO jest oki niesamowity dół!!

problem z odpalaniem bierze się z wytrzepanego rozpylacza lub iglicy (mówię tu o gaźniku delorto)pozatym mi pali z pierwszego!!!

jedynym słabym punktem jest korba wytrzymuje max 1 rok(brak wałków wyrównoważających, spore wibracje)

smarowanie tak jak w husabergu, rozbryzgowe , zmiana oleju co 4 godziny!!pozatym widze sporo zalet, metalowy kosz sprzęgłowy, fajny rozrząd !! jak coświecej chcecie wiedzieć to daję telefon 514233188

 

 

Wrzuć fotke myślę że wielu go chce zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...