Skocz do zawartości

KOLCOWANIE OPON


Rekomendowane odpowiedzi

duzo ludzi mi mowi, ze za dlugie te sruby...

ale nie przejmuje sie tym.. wole wstawic za dlugie, przetestowac i ewentualnie pozniej przyciac, niz potem pluc sobie w brode, ze moglem uzyc tych o 5mm dluzszych

 

jak je zaloze to dam znac jak sie na takich lata

 

 

poza tym do sporta oczywiste jest, ze powinno sie uzyc mniejszych i krotszych srub

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, a ja myslalem, ze sobie jaja robisz z ta opona :-) a ty naprawde powkrecales te sruby :-O podziwiam, ze chcialo ci sie mocowac tyle srub... a co z wywazeniem kola??

p.s. wyglada troche na ruski wynalazek :-D

 

10 kg za kilogram za praktycznie wszystko w tym sklepie...

 

zaplacilem 20 zl i nie starczylo na uzbrojenie przedniego lacza, zabraklo mi 60 srub (a do nich oczywiscie 2 podkladki i 1 nakretka)

 

aha - na przod dalem sruby 30mm M6 (jednak zaleca sie M5, zobaczymy jak to bedzie chodzilo) o wytrzymalosci 5.8

na tyle wyladuja podobne, jednak mocniejsze (8.8)

 

fotki mojej oponki:

http://img153.imageshack.us/my.php?image=k...dscf5753cs0.jpg

http://img153.imageshack.us/my.php?image=k...dscf5752jd1.jpg

http://img89.imageshack.us/my.php?image=kopiadscf5751kn6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje to sruby sa za dlugie :)

Ja mam prawie identyk jak na długosc i wcale nie są za długie :) Nie wiem czy nie będą zawadzac gdzies koncówkami . Juz zdążyłem nawet wypróbowac w tym roku :wink:

MIeszkam niedaleko Białegostoku a tam sniegu było pod dostatkiem . Tata mi moto podwiózł w pole i smiganko było ;P :D :) Ale powaznie sie jezdzi a sruby wyglądały jakby sople lodowe :smile: A co do tych łebków to powinno wypalic z tym sylikonem :)nie wiem bo jeszcze nie próbowałem ale taka dętka chyba powinna wytrzymac takie łebki powtykane w nią . chyba to nie przeszkadza ?? Nie wiem ;p . POzdRaWIaM :wink:

Edytowane przez Mkorwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos sie orientuje ile kosztuje taka zakolcowana

orginalnie sztuka do enduro +/-

no i gdzie mozna kupic

(pewnie uzywki takie to naprawde uzywki przez duze U)

Około 1000zł. Informacja nie jest pewna bo cena była w $.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez grey_cinnamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdradźcie koledzy w jakim celu się robi takie zabiegi ? To specjalnie na jakis tor ?

 

buehuehuehue... bo widzisz.. jak sie jezdzi armaturą, to sie nie wie po co :icon_question:

 

a na powaznie - sezon na enduraku trwa caly rok, tylko trzeba sie zaopatrzec w odpowiednie opony.. takie kolce lepiej sie wgryzaja w zamarznieta glebe niz zwykla niezimowa kostka na piach i błoto

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, jakie znaczenie ma wysokośc bierznika opony ? Thefex, ile Ty masz tam tego bierznika na środku bo chyba mało ? :P

 

napewno im wyższy tym lepiej bo śruba bedzie stała nieruchomo nawet przy skokach czy jezdzie na kole... mam opone mocno zjechaną (jakies 3-4 mm na środku zostały chyba)

myślicie, że da rade po wkręceniu śrub?

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buehuehuehue... bo widzisz.. jak sie jezdzi armaturą, to sie nie wie po co :bigrazz:

 

a na powaznie - sezon na enduraku trwa caly rok, tylko trzeba sie zaopatrzec w odpowiednie opony.. takie kolce lepiej sie wgryzaja w zamarznieta glebe niz zwykla niezimowa kostka na piach i błoto

 

 

Dzięki - kumam :P

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, jakie znaczenie ma wysokośc bierznika opony ? Thefex, ile Ty masz tam tego bierznika na środku bo chyba mało ? ;)

 

napewno im wyższy tym lepiej bo śruba bedzie stała nieruchomo nawet przy skokach czy jezdzie na kole... mam opone mocno zjechaną (jakies 3-4 mm na środku zostały chyba)

myślicie, że da rade po wkręceniu śrub?

e tam przejmujesz sie w innym temacie na forum byly filmiki z gosciem co do przecinaka jakiegos powstawial kolce w opony sliki !!!!! i dawal tym po zamarznietym jeziorze jak by jezdzil po dobreze rozgrzanym asfalcie ;)

wiec mysle ze wysokosc kostki nie odgrywa tu wiekszego znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo ludzi mi mowi, ze za dlugie te sruby...

ale nie przejmuje sie tym.. wole wstawic za dlugie, przetestowac i ewentualnie pozniej przyciac, niz potem pluc sobie w brode, ze moglem uzyc tych o 5mm dluzszych

 

jak je zaloze to dam znac jak sie na takich lata

poza tym do sporta oczywiste jest, ze powinno sie uzyc mniejszych i krotszych srub

Heh troche ci zeszło zeby powkręcać te 200 śrub heh ale najgosze jest to ze śnieg jeszcze nie spał a ten silikon i dętka powinny sprawę zamknąc wiec jeśli juz zrobiłeś to musisz cieprliwie teraz czekać na śnieg>Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... mi sie nie spieszy, moge czekac..

a bazą do kolcowania byla praktycznie kompletnie lysa kostka.. miala moze z 1, max 2 mm bieznika na srodku...

i tak 99% przyczepnosci na sniegu zaoferuja wam sruby, a nie jakies wypasione kosci

 

kostke juz prawie skonczylem... ok 250 srub + nakretki + podkladki... razem ok 3kg zelastwa... kurna tej... zastanawiam sie czy moje mulaste moto bedzie dawalo rady.... jak spadna sniegi, a lacz wyladuje na feldze, to zdam relacje i pewnie zapodam jakies filmik

 

pozdro :D

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no koniecznie zdaj relacje

 

chyba jednak odpuszcze sobie szukanie używanych opon w średnim stanie i zakolcuje prawie łyse opony :icon_razz:

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...