Skocz do zawartości

Czy tak można ....


Boberson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem szlifa w etz 150 . Kumpel twierdzi ze nie można zaraz po założeniu gara jeździć tylko motor ma się docierać na wolnych obrotach przez jakiś czas . Co do chłodzenia to radzi przystawić wiatrak o dużej mocy do cylindra . Co o tym sądzicie ??

Aha co to jest nikasyl ?? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz kumplowi, że tak to sie kombajny dociera ;)

A na etce mozesz jezdzic tylko przez pierwszy 1000 km trzeba ja oszczedzac, tzn. nie jezdzic na wyskoich obrotach, nie jezdzic długo na stałych obrotach,przy podjazdach pod gore uzywac nizszych biegow.

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było najlepsze docieranie ale dla silnika chłodzonego cieczą 2h niech se tyka i spokuj:D

To też brednia...bo silnik musi mieć co jakiś czas przegazówlę, i jechać na różnych biegach żeby były różne obciążenia..

Gdyby było tak łatwo to po co ludzi jexdziliby na dotarciu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szlifa w etz 150 . Kumpel twierdzi ze nie można zaraz po założeniu gara jeździć tylko motor ma się docierać na wolnych obrotach przez jakiś czas . Co do chłodzenia to radzi przystawić wiatrak o dużej mocy do cylindra . Co o tym sądzicie ??

Aha co to jest nikasyl ?? .

 

a kolega ma problemy ze zdrowiem?? Prawda jest taka jak sobie dotrzesz tak będziesz jeździł. Proponuje ci spokojne 300 km potem troche mocniej jakieś 200 ale tez bez ciałego pałowania na niskich biegach i ciagłej jazdy na wysokich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle co pamiętam, akurat wtedy ten temat mnie bardzo nie interesowal..

 

silnik z skręcona głowicą wkręcamy w stelaż.. podpianmy go bezpośrednio do wału do silnika elektrycznego z okreslona liczbą obrotów. Silnik ma być obficie zalany olejem.. tak ma pracowac przez 2h...

 

 

Moga być błędy... Ogulnie będe wiedizał wszystko jeśli mój informator pojawi sie na gg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tez o tym slyszalem Tylko ze to moim zdaniem za dobre nie jest bo sie material nie uklada tak jak ma byc przystosowany do pracy do jakiej zostal stworzony czyli przy wiekszych temperaturach ;) Jak wiadomo inaczej sie zachowuje w innych temperaturach ;) A Z ty Wiatrakiem to tego jeszce nie slyszalem ;) ;) Ja Tam docieralem powoli i spokojnie przez 1 300 km a potem troszke wiecej gazu i nic sie nie stalo pzodrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docieranie robione przeze mnie w moto wygladaloby w ten sposob ze...;

po pierwsze niech moto pracuje na niskich jakas godzinke, raz na jakis czas zrobic mu mala przygazowke. warunek- w chloadniejszy dzien lub wieczorem. i koniecznie z kilkuminotowymi przerwami.

nastepnie okolo 500km delikatnej jazdy

kolejne 200-300km nieco ostrzejszej jazdy z czego 50km to naprawde ostre katowanie.

i takzeby dobic do tysiaca kilometrow spokojna i delikatna jazda, niemalze taka jak na poczatku.

tak jak ktos juz poowyzej napisal- jak sobie dotrzesz tak ci bedzie jezdzil...

ja w ten sposob docieralem jawe, tyle ze na przestrzeni 500 czy 700km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ural_zgora

Na dotarciu i ta nie używasz pełnego zakresu obrotów. Jeździsz spokojnie, płynie i dajesz mało gazu. Nie ytrzymujesz jednostajnych obrotów tylko raz troche więcej i chwilw spuszczasz z gazu. Do tego częste przerwy w jeździe i dobry ole w wększej ilości.

 

Aha co to jest nikasyl ?? .

Bardzo twarda powłoka tulei. Stosowana w aluminiowych cylindrach.

Tu sie nie robi szlifów tylko zmienia selekcje tłoka i praktycznie nie dociera motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz silniki wautach nowych są docierane na hamowni.. i spokuj ... kiedyś docierało sie inaczej.. docieranie na zimno to tylko jdna faza wstępna.. potem łącyzło sie 2 silniki i jeden docierał drugi... (jeden pracował a drugi był docierany na zimno). No i przedewszystkim teraz wykonanie częsci jest o niebo lepsze.. dokładnosci, pasowania, materiały, łozyska a nawet oleje i paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...