Skocz do zawartości

pomocy - jestem nabywca gsxr 750 SRAD


darkronin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcialem sie spytac co najlepiej zrobic z motorem zaraz po kupnie??

Koles zapewnial mnie ze jest z nim wszystko ok, wymienil mu oleje, swiece itp. jedynym problemem jest brak wyregulowanych gaznikow, efektem czego jest kichanie jak motor jest zimny (do 50 stopni temp. silnika)

 

z gory dzieki,

 

P.S.

co niektorych przepraszam za moze i glupie pytanie, lecz podobno kto pyta - nie bladzi...

 

Dark...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli wykonał wszelkie czynności seriwsowe wymiany oleju itp a nie wyregulowal gaznikow to pewnie kantowal. Nic przy motocyklu nie zrobil i jest znim cos powazniejszego.. ale taka sprawe trudno przeswietlic na odleglosc lepiej pojedz na jakis serwis i zobacz co ijak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jet też sprawdzić regulację zaworów. A na przyszłość - nie kupuj maszyny, jak właściciel mówi "zostały tylko gaźniki". Mówi się - to zrób, a jak będzie ok, to wezmę motocykl i pokryję koszt regulacji. Wiekszość sprzeadających wymięka, co może świadczyć, że próbowali usunąć (tanio) problem, a nie okazało się to takie łatwe.

Mogę sie przyjrzeć motocyklowi, ale nie ma pewności, że skończy się na gaźnikach. Zresztą więcej bym powiedział po "osłuchaniu" silnika na żywo.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie byloby problemu, lecz najpierw musze go zarejestrowac - stoi on obecnie w ursusie

 

[ Dopisane: 15-12-2005, 22:06 ]

Auto-Boruta Serwis MOTOCYKLI

tel. 501-430-560 / 781-00-51

 

tam sie serwisujesz, czy jestes mechanikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles zapewnial mnie ze jest z nim wszystko ok' date=' wymienil mu oleje, swiece itp.[/quote']

Sprzedajacy zawsze mowia duzo roznych ciekawych rzeczy, ktore nie do konca musza pokrywac sie z prawda... Ja tam na gebe nikomu nie wierze i tobie rowniez to polecam. Chyba, ze zamierzasz uskuteczniac "polskie" podejscie do motocykli, czyli jakos to bedzie, wymieni sie jak sie zepsuje, jeszcze troche polatam itp. ;-)

 

Podstawa po zakupie uzywanej kozy jest zmiana oleju, swiec itp. - po prostu dla swietego spokoju, tym bardzeij, ze koszty nie pzerazaja. Warto tez zajrzec do zaworow i gaznikow, bo zaniedbanie tego moze miec surowe konsekwencje. No i generalnie kwestia plynow motocykla. Jesli nie masz rachunkow lub pieczatek w ksiazce na te niby wymienione przez sprezdeajacego rzeczy, to zrobilbym to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanie to nic innego jak co jakis czas "piardniecie" wydechu. Przyczyna najczestsza sa niewyregulowane gazniki...

...

 

A kiedy to kichniecie sie zdaza, przy dodaniu czy odjeciu gazu, czy tak sobie niezaleznie od niczego ?

Pytam bo jest kilka roznych przyczyn "kichania".

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...