Skocz do zawartości

Czy kawasaki GPZ 500 to dobry wybór??


Rekomendowane odpowiedzi

MłodyWilk22 według stereotypów to i twój motocykl jest "słabej" marki więc nie mów na Kawę :P

GPZ 500 jest najbardziej sportową ze wszystkich 500 i zapewni większe emocje w czasie jazdy niż pozostałe modele. Oczywiście jeżeli będzie nie zdławiona.

Tak jak już koledzy wyżej wspomnieli trzeba kupić egzemplarz zadbany, a nie będzie z nim problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MłodyWilk22 według stereotypów to i twój motocykl jest "słabej" marki więc nie mów na Kawę :P

GPZ 500 jest najbardziej sportową ze wszystkich 500 i zapewni większe emocje w czasie jazdy niż pozostałe modele. Oczywiście jeżeli będzie nie zdławiona.

Tak jak już koledzy wyżej wspomnieli trzeba kupić egzemplarz zadbany' date=' a nie będzie z nim problemów.[/quote']

 

 

Tu sie nieco mylisz ... CB500 daje rade GPZcie, do setki gpz zostaje z tyłu. Dopiero przy prędkosciach dochodzacych do maksymalnych > 160km/h gpz nieco lepiej sobie radzi.

 

Motocykl jest bardzo fajny, kumpel taki ma i sobie chwali.

 

Tylko jedno mi sie w nim nie podoba, dźwiek z tłumika, a raczej tłumików. Ale to dzwiek specyficzny dla kazdej z 500. Inny ma honda inny suzuki i inny kawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym żeby moj przyszły motorek wyglądał ' date=',lansersko,, :lol: a okrągłe światła w owiewce troche kojażą mi się ze starymi motorami...

[/quote']

 

Niech mi ktoś powie ze Grochów nie należy do Warszawy, prosze!

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według stereotypów to i twój motocykl jest "słabej" marki więc nie mów na Kawę

Nigdy nie miałem Hondy, ale uwazam, ze jest bezkonkurencyjna...Za firmą Suzuki nie przepadam, choć co do bezawaryjności to niemam zastrzeżen. Brat jak odpala Rf-e 900 to uciekam , zeby jaks śrubką nie dostać, bo silnik tak hałasuje jakby miałby sie za chwilke rozpaść:)A kręci sie już 3 sezon bezawaryjnie gdzie w każdym ma zaliczany trase do Chorwacji i sezonowo robi koło 10 tyś km. W mojej maszynie praca silnika też do najładniejszej nie nalezy, ale to jest własnie Suzi - hałasuje ale sie za to kręci :P

 

Najpiękniej pracuje Yamaha i własnie do tej marki mam wielka słabość:P

 

A na temat Kawy to ja już nic nie mówie, bo sympatycy tej firmy zaraz mnie zlinczują :D

 

Pozdrowienia dla posiadaczy Kawasaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie nieco. Jestem w posiadaniu 17sto letniego ZX900. Z oficjalnych informacji wynika, że jestem jego trzecim właścicielem + importer. Stan techniczny jest na tyle przyjemny, że nie obawiałbym się postawić go obok jajka MłodyWilk22'a. Kto wie z jakim skutkiem :P

 

pees: Suzuki - same stuki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym żeby moj przyszły motorek wyglądał ' date=',lansersko,, :lol: a okrągłe światła w owiewce troche kojażą mi się ze starymi motorami...

[/quote']

 

Niech mi ktoś powie ze Grochów nie należy do Warszawy, prosze!

 

 

Należy, należy, dodatkowo poinformuję Cię, że jest to Gmina Centrum - Praga Południe, mój rejon :P

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie orientujecie się ile ewentualnie kosztuje naprawa takich rzeczy' date=' które zostały zaniedbane?chodzi mi o to, gdybym w przyszłości zakupił takiego gpz i poprzedni właściciel zaniedbał i mi by to przyszło robić jak wspomniane zawory, ogólnie ile może kosztować napawa takiego sprzętu, bo ja orientuje się ile co kosztuje do mz pozatym do mz części są dosyć tanie a remont silnika robiłem sobie sam [/quote']

ja osobiście nie kupił bym japońskiego motocykla do naprawy,ewentualnie może to byc wymiana opon,łańcucha,ale tez bym raczej na to nie poszedł,dlatego jak widze jakies ogłoszenie typu ,,do regulacji zawory,i cos tam jeszcze do roboty,, to odrazu sobie daruje,kupisz sprzet ,wyregulujesz zawory a okarze sie że zawory to dopiero poczatek.z mojej strony odradzałbym kupno japońca z myslą ze bedziesz go sobie naprawiał,to nie Emzetka,częsci nie są juz takie tanie,a podejrzewam ze wszytkiego nie zrobisz sam,jeżeli juz to lepej pare złoty dołożyc i kupic sprzet zadbany.

No i ciezka sprawa pierwszy raz kupowac samemu japonca...Weź sobie kogoś kto sie choc troche juz zna i jeździ na powaznych sprzetach

Tez tak mysle.Powodzenia w szukaniu sprzeta. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja wiem że trzeba kupić sprzeta zadbanego, chciałem tylko zapytać tak orientacyjnie gdyby naprawa okazała się ostatecznością. Myśle że nawet znajdzie się ktos kto sie zna troche i w razie czego mi podpowie. Samemu to zbyt ryzykowne i bym się nie odważył. Zresztą bede starał sie kupic coś bezwypadkowego(jak sie uda)

Co do wypowiedzi Greedo... może ,,lansersko" to zbyt wiejskie określenie dlatego było w cudzysłowiu i bardziej dla śmiechu, lepiej jakbym napisał ,,fajny" :mrgreen:

PS. chyba że chodziło ci o okrągłe światła w owiewce...ale o gustach się nie dyskutuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam to moj pierwszy post na tym forum. chce z miejsca zaznaczyc ze czytalem inne posty i nie pisze "na sempa".

 

zamierzam tez kupić gpz

na co mam zwrocic uwage przy jego zakupie? mysle o roczniku 94-95 z tego co wyczytalem na forum to najleprza (rozne opinie) dla mnie maszyna. po prostu mi odpowiada jej wyglad a osiągi "na papierze" tez są zadowalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję brutalnie, acz nie złośliwie, żebyś poszukał w archiwum ogólnych zasad kupowania motocykla, bo GPZ500 nie ma wad typu pękające wały, czy puchnące tłoki. Użytkowany przez normalnego człowieka dostąpi efektów normalnego zużycia.

Tak jeszcze na marginesie (też niezłośliwie :) ) - było już sporo tematów o GPZ500. Zerknij do opcji "Szukaj", wpisz "gpz500" a będziesz miał co poczytać. Powodzenia i dobrej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...