Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

WitaM!

 

Mam pewien problem z MTX'em 125r. Mianowicie gdy chcę go odpalić po nocy jest tak: pare razy kopnę,odpali i zaraz gaśnie i tak wiele razy zanim odpali i chodzi ale większe obroty niż 5-6 tys. nie wchodzi bo się dusi. Gdy już go rozgrzeję i jest w miare ok, tylko gdy stanę i wyłączę go, to za cholere już się nie da odpalić. Może ktoś zna przyczynę tego? Proszę od odp.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitaM!

 

Mam pewien problem z MTX'em 125r. Mianowicie gdy chcę go odpalić po nocy jest tak: pare razy kopnę,odpali i zaraz gaśnie i tak wiele razy zanim odpali i chodzi ale większe obroty niż 5-6 tys. nie wchodzi bo się dusi. Gdy już go rozgrzeję i jest w miare ok, tylko gdy stanę i wyłączę go, to za cholere już się nie da odpalić. Może ktoś zna przyczynę tego? Proszę od odp.

Pozdrawiam!

 

 

Ja na początek zmienił bym świece oraz wyczyścił i wyregulował gaźnik. Co do kompresji to też sprawdź przynajmniej będziesz widział czy nie należy tłok zmienić. Pozdro

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na brak kompresji (ciepły silnik sie jakby uszczelnia )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz u siebie w miescie jakis dobry motocykowy to idz tam z tym starym tlokiem i powinni cos podebrac. A jak nie to z tego co pamietam tutaj http://www.olekmotocykle.pl/ tez by Ci podebrali tylko bys musial wyslac jakies fotki tego tloczka i wymiary.

 

Zapomnial bym dodac pamietaj ze ten tlok to bedzie koszt w granicach 350 zl przynajmniej tak powiedzieli mojemu kumplowi jak w mtxie powietrzu okazalo sie ze ma tuning na 100.

 

Nie mial by ktos cylka tuningowego na 100 lub wiecej do mtx 80 cieczy lepiej zeby byl z tlokiem albo chociaz z tlokiem ktory sie skonczyl :icon_twisted:

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z mtx80 chłodzony powietrzem kupiłem go wczoraj i co sie okazuje jak zapewiał sprzedawca do wymiany jest tłok gdyż jest pęknięty, ale po rozebraniu okazło się że jest to tunningowy cylinder firmy podajże malossi poj 110 średnica tłoka to 54mm z kąd dostać taki tłok całkiem podobny tłok ma honda nsr125 średnica ta sama tylko wysokośc inna bo mój ma 57 a nsr ma 66 myślałem może żeby podciąć ten tłok z dołu proszę napiszcie co powinienem zrobić w takiej sytułacji bo nie chcem kupywać teraz uzywanego oryginalnego cylindra za 150zł moze ktoś ma tanio na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli od sworznia w góre jest to samo to można sprubować tylko tnij sam płaszcz tłoka , kolega w rx ma podcięty płaszcz i chodzi wysmienicie także warto prubować.

Edytowane przez Ziele90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem DriZZt. Mtx 50 R ciężko odpala. musze ją długo kopać, bo tak pochodzi 2 sekundy i gaśnie. Mam w niej zepsuty mechanizm ssania i muszę odpalać bez ssania. Czy to tylko wina braku ssania czy może kompresja słaba, zła świeca? Jak zmierzyć kompresję?

p.s gdzie można kupić nowy tłok do mtx 50 ? do 80 widziałem, ale 50 nie mogę znaleźć.

Edytowane przez JacekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kompresje to sie mierzy takim przyzadem specjalnym, ale mozesz tez po domowemu na fatra. Odkrec swiece i zatkaj palcem ta dziure po niej i kopnij tak jak bys chcial odpalic moto. No i zalezy jak ci bedzie mocno powietrze udezac w palca. Jak mocno to wiadomo jest git a jak slabo to tlok sie konczy. Chyba ze masz warsztat gdzies niedaleko to podjedz tam i ci zmierza. Bo ten moj sposob to jest akt desperacji ale mozna probowac. Tloczki to masz tu http://www.kemot.pl/tloki.php?kemotSESSID=...868fd65e3d5cc06 ale ja bym polecal cos podebrac z proxa, vertexa, albo jakis orginalny hondowski bo to z tej strony nie polata zbyt dlugo. Na elektryce i swiecach sie niestet zbytno nie znam wiec nie pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mozesz tez po domowemu na fatra. Odkrec swiece i zatkaj palcem ta dziure po niej i kopnij tak jak bys chcial odpalic moto. No i zalezy jak ci bedzie mocno powietrze udezac w palca. Jak mocno to wiadomo jest git a jak slabo to tlok sie konczy.

Błagam Cie nie wypisuj takich głupot bo jeszcze ktoś to przeczyta i bedzie sprawdzał kompresję "palcem na farta"... :icon_mrgreen:

Przy krytycznie słabej kompresji czyli ok 6 atmosfer jak przyłożysz palec do otworu świecy to wież mi ze będzie mocno i wyraźnie czuć uderzanie powietrza w palec...

tylko manometrem można zmierzyć kompresję.

To moze być wina braku ssania te problemy z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palcem na farta

 

palcem na farta to można pomacać dziewczyne :)

 

a tak na serio to napewno ssanie moja mtx po nocy na dworze temp +2 stopnie rano gada z 2-3 kopa i tylko na zaciągniętym ssaniu i jak spuścisz szybko ssanie to bezlitośnie od razu zdechnie :) musi sie te 2-3 minuty grzać na ssaniu i dopiero jak zdejmiesz trzyma wolne obroty :)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi jaką moc ma mtx R2. R2 to normalny model czy coś go różni od innych, jeśli rózni to co? Lepsze dt80 czy mtx? Moto było by dla brata który ma 14lat. Pozdrawiam!

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...