Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

jak w każdym moto tej klasy........wsiadasz jedziesz sie prtzejechać troche musisz przywalić w palnik jak sie nagrzeje stawiasz na stopke i tak ..

 

w HM183 masz 2 śrubki jedna ze spręzynką druga bez

 

wkręcasz tą bez spręzynki do oporu i robisz 1.5 lub 2.5 obrotu wykręcasz....... odpalasz moto trzymasz gazem mniej więcej wolne obroty i wkręcasz tą ze spręzynka na tyle żeby sama pierdziała na wolnych

 

następnie wykręcasz tą bez spręzynki (obroty powinny rosnąć ) i wkręcasz tą ze spręzynka aż będzie pyrkać na wolnych... cały proces powtarzasz do momentu w którym po wykręceniu tej bez spręzynki obroty nie wzrosną...

 

tak samo jest w ogarze 205 dt 80 etc......

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki ma być luz łańcucha w mtx 80 ?? 1cm jak stoi na stopce ??

 

mój ma z 10 cm luzu i ciągle spada :)

 

druga sprawa ten łańcuch jest skracalny ??czy jak sie wyciągnie musze kupić nowy ??

 

w ogarze to zawsze regulowałem że łańcuch miał jak stał na stopce centralnej z 0.5cm luzu napięty jak struna był ale mtx ma większy skok zawieszenia i sam nie wiem.........pozatym w ogarze jak sie wyciągał to sie wywalało ogniwa w tym jest tak samo ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zrobiłem szlif cylindra i wszystko zamontowałem.

Jak myslice czy dobrym pomyslem jest zrobienie mieszanki dobaku w proporcji 1:40 z olejem zeby miec pewnosc ze slnik sie nie zatrze czy normlanie docierac go na dozowniku.

Jesli chodzi o dzownik to dział poprawnie ale jakos czuje ze nie bede miał 100% pewnosci ze przy docieraniu bedzie odpowidnia ilosc oleju w mieszance paliwowo powietrznej.

Co robic pomózcie. Moze ktos z was miał podobną sytuacje:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dziś zgnioli za wywalanie dozownika więc rób jak uważasz..........ja lałem 1:30 do baku najpierw z mixolem potem z semisyntetykiem mobila (mobil extra 2t) na mobilu lepiej sie dociera bo w trasie wolniej sie grzeje mniej postojów trzeba robić i osiągi lepsze......

 

ja zrobiłem 300km i dałem se siana już szaleje.......

 

a ty ile masz luz łańcucha ??

 

czy opona 18 stomila np od wski pasuje do mtxa ?? taka wąska chyba 90 np

 

http://moto.allegro.pl/item370192683_opona...0_promocja.html

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym enduro łańcuch powinien być luźny ale 10 cm to już przesada. 3 do 4 cm powinno być git. Najlepiej sprawdzić przyciskając zawias na maxa i ustawiać tak, żeby w momencie największego napięcia miał z 1 cm luzu. Jak masz 10 cm to wywal ten łańcuch natychmiast i kup nowy bo Ci pęknie i nie daj Boże rozwali nogę.

Skracania się nie robi. Nawet jak wywalisz kilka ogniw to i tak nie będzie dobrze przylegał do trybów i dalej będzie spadał. A przy okazji zniszczysz napęd szybciej niż trzeba.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam prawidłowo powinna być zamontowana przednia zębatka do Łańcucha ?? jak ją zdjąć ?? w każdym moto z jakim sie zetkłem odkręcało sie nakrętke i ściągało zębatke a tu nie wiem...........z serwisówki do mtx 125 wynika że trzeba wyjąć wałek cały z silnika ????!!!! rozebrać silnik żeby zębatke zmienić ???!!!

 

u mnie końcówka przypomina z grubsza nakrętke 14 czy 13 z takimi jakby wycięciami (coś jak szcześciokąt) na siłe napchne na to klucz nasadowy ale nie idzie tego ruszyć

 

coś mam zdrowo popier**lone bo po 1 wałek mi sie wysuwa wsuwa do silnika z 0.5cm po drugie ta zebatka leży na nim LUZEM (najpierrwa wałek robi 1/4 obrotu potem zębatka zaczyna ciągnąć po 2 ona lata jak żyd po pustym sklepie po całym wałku z 1.5cm tył przód sie rusza i krzywi i przez nią mam łańcuch zmasakrowany po 2 moto traci na mocy no i wydaje nieprzyjemne dźwięki np kiedy gwałtownie puszcze sprzęgło z duża dawką gazu-taki stuk jest )

 

jak to jest prawidłowo poskładane ??

 

po 2 czy napewno wszystkie HD06 były 5 biegowe (powietrzaki) ?? ja nawet na pokrywie mam napisane 1 N 2 3 4 5 6 a pokrywe mam orginalną od powietrzaka (w cieczaku jest troche inna osłona łańcucha łatwo odróznić )

 

pozatym jak wbije 5 to dźwignią moge jeszcze spory ruch do góry zrobić (wciskam sprzęgło dźwignie moge z 3cm podbić do góry i mi odbije niżej i mam 5 cały czas..........jak np wrzuce 1 to już poniżej 1 dźwigni nie przepchne jest opór)

 

pozatym mam na gg kolesia co ma chłodzoną powietrzem 80 i ma 6 biegową .........on ma jakąs radosną twórczośc czy ja ??

 

pomózcie chłopaki piwka wyśle pocztą bo chciałbym wkońcu tym sie pobawić w prawdziwe enduro a nie pyrkać po polu z spadającym łańcuchem.......

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nie moge wyedytować to pisze co i jak u mnie.. pękł mi dziś łańcuch kumpel jechał i nie wiem skąd sie biorą bajki o rozwalonych karterach urwanych nogach ?? u mnie pękł przy wrzucaniu 5 przy jakiś 40-50 km/h urwało plastikową osłonke łańcucha i tyle.......rozleciał sie w drobny mak pękło oczko w pół i teraz wymiana.......

 

co do zębatki nieaktualne wywaliłem z tego ścierwa silnik bede kombinował

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michoa bardzo dziwne ze masz 5 biegow moj kumpel mial tez hd06 i mial 6 normalnie. A cylek masz napewno 80, bo w 50 bylo chyba 5 biegow. U mnie np. byla taka akcja jak kupowalem zatartego mtxa tylko ciecz, ze na cylku pisalo 79 cm3 a jak go rozebralem to byl 50 i byl to orginalny cylinder bo nie bylo tulei ani nic. Potem kupilem cylek 80 i normalnie pasowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że to było 50? Mierzyłeś? Bo dużo osób pisze, że cylek 80 nie pasuje do 50 ccm. Ja mam 50 , 5 biegów i chłodzenie cieczą :icon_biggrin: i chętnie bym założył 80, ale fajnie żeby pasowało.

Edytowane przez JacekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że to było 50? Mierzyłeś? Bo dużo osób pisze, że cylek 80 nie pasuje do 50 ccm. Ja mam 50 , 5 biegów i chłodzenie cieczą :P i chętnie bym założył 80, ale fajnie żeby pasowało.

 

Tak mierzylem. Wiem ze cylek od 50 nie pasuje do 80 bo sa wezsze kartery w 50. Przejechalem sie juz na takim kolesiu wlasnie mi mowil ze 50 napewno bedzie pasowac, kupilem i nie pasuje. Ale moj stary to jest ewidentnie 50 choc silnik jest 80. To nawet golym okiem widac bo mialem cylek ktory mam w moto teraz czyli 80 i ten stary w rekach i to widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylinder 80 nie pasuje do silnika od 50 jest inny rozstaw szpil .........na moim pisze 78ccm wielkościowo pokrywa sie z 80.....w powietrzaku pojemnośc jest wybita w formie wypukłych liczb na cylindrze i cięzko to podrobić...

 

generalnie oficjalny trop wiedzie do tego że silnik był rozpołowiany i jakiś wsiur skasował 6 biegh i zabezpieczył zmieniacz żeby nie rozleciała sie skrzynia przy próbie wrzucenia 6....i tak jest

 

wiadomo w terenie to nie przeszkadza ale w trasie jak chcesz szybko jechać to obroty są w okolicach 8-9tys i pali jak czołg żeby paliła normalnie to trzeba jechać w okolicach 5 tys a wtedy jedziesz z 40 km/h.....czyli kumpel ogarem robi redukcje do 2 i widzi mnie w lusterku :P

 

ja mam 15/38 zębatki według klasy to jest gdzieś na środku (ani na moc ani na prędkość)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo ciekawe bo jak zakladalem ten cylek 50 co mi koles wcisnol to na szpilki pasowal idealnie bo nawet koles przez tela mierzyl rozstaw i ja w moto mierzylem, dlatego sie przejechalem. Poprostu na szpilki pasowal idealnie nawet zalozylem, ale niestety cylek byl za waski i nie pokrywal sie na dole z karterami bylo tak z 1 cm szpary na oko. Ciesze sie ze masz wybite wypukle 78ccm, tylko ze ja tez mam wypukle a cylinder byl w zeczywistosci 50 i nie ma zadnych sladow zeby tam ktos sam wyrabial jakies numery na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Hondzie MTX 80 (chłodozna cieczą) nagle zaczęły same rosnąc obroty. Nie jest to na bank spowodowane np. zacięciem linki gazu albo że ssanie mam włączone ponieważ na 100% jest wyłączone a więc to też odpada. Prosze o porade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewe powietrze najpewniej.........

 

ja swoja sprzedawał będe lada dzień mam na oku TS350 tanio marzenie dziecięcych lat i ją bym kupił :D

 

jeszcze tylko pare poprawek musze zrobić (kierunki założyć spowrotem dozownik etc)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...