Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy robic szlif czy tez kupic nowy tłok o srednicy 46mm (bo na tyle miałem robiony wczesniej przez wczesniejszego własniciela szlif) i włozyc go do cylindra ale bez szlifu.

 

Wydaje mi się ze tłok 46mm by wszedł akurat, ale slyszalem tez ze przy szlifie jest jeszcze nakladana jakaś warstwa nadajaca lepsze porusznie się tłoka, więc niewiem.

 

Pozatym taki szlif to chyba by wogle wyrównał wszystkie nierownosci cylindra nawet te nie widoczne zabardzo gołym okiem.

 

Doradzcie, warto robic szlif?

 

jeszcze jedno pytanie:

Skad mam wiedziec ile musi byc luzu w między tłokiem a cylindrem, czy ten mechanik co bedzie mi robił szlif on bezie wiedział jak to dopasowac?

Edytowane przez KrukersRadek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie mtx 80 były 6 biegowe czy moja powinna być 5 ?? coś mi nie gra z tym silnikiem......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś na forum przecież cała serwisówka po francusku do mtx 125 .......... jak nie \znajdziesz napisz do użytkownika mosue (sory jeśli przekręciłem ksywke) on napewno ma

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy robic szlif czy tez kupic nowy tłok o srednicy 46mm (bo na tyle miałem robiony wczesniej przez wczesniejszego własniciela szlif) i włozyc go do cylindra ale bez szlifu.

 

Jak to zrobisz, to uzyskasz efekt krótkotrwały i trochę bez sensu. naprawdę opyla się zrobić wszystko porządnie.

 

Wydaje mi się ze tłok 46mm by wszedł akurat, ale slyszalem tez ze przy szlifie jest jeszcze nakladana jakaś warstwa nadajaca lepsze porusznie się tłoka, więc niewiem.

 

To o czym słyszałeś to NICASIL. Jest to wyższa szkoła jazdy w wyczynach a nie w pierdziochach typu MTX.

 

jeszcze jedno pytanie:

Skad mam wiedziec ile musi byc luzu w między tłokiem a cylindrem, czy ten mechanik co bedzie mi robił szlif on bezie wiedział jak to dopasowac?

 

Powinien wiedzieć. Powinien zmierzyć średnicę, dopasować wymiar tłoka i do tej średnicy zrobić szlif.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad mam wiedziec ile musi byc luzu w między tłokiem a cylindrem, czy ten mechanik co bedzie mi robił szlif on bezie wiedział jak to dopasowac?

 

to cie nie interesuje :bigrazz:

 

jest tak kupujesz tłok kupujesz pierścienie na 2 szlif powiedzmy i teraz musisz wiedzieć co ile jest szlif w mtxie (w ogarze jest np co 0.25mm czyli nominalny cylinder ma ma xx mm 1 szlif xx,25 mm 2 szlif xx,50mm 3 szlif xx,75mm itd ) i mowisz kolesiowi dajesz mu garnek i niech ci zrobi powiedzmy 2 szlif czyli każesz mu powiększyć z xx na xx,50 i jeśli nie spartoli roboty to wszystko idealnie pasuje .......

 

tylko daj dobremu kolesiowi bo jak ci spie**** że np nie trafi obrabiarką w środek cylindra to potem możesz ten garnek wyrzucić .....

 

druga sprawa to może też być możliwośc jeśli masz głebokie rysy albo schodek w cylindrze że jeden szlif nie wystarczy to robisz np z nominału 2 szlif odrazu (ja np w ogarze mam taki schodek że mam cylinder nominał tak wytarty że nawet na 4 szlif sie nienadaje :flesje: )

 

w ogarze są 4 szlify w mtxie chyba jest więcej bo np w cz cross jest chyba 7....... to daje że jeśli w ogarze masz np ryse głebokości 1mm to żaden szlif jej nie zlikwiduje ......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z Hondą MTX 80. Niedawno zrobiłem 100% remont (prawie) silnika jak i ramy (w silniku musiałem wymienic skrzynie) (rame i plastiki pomalowałem) noi wszystko poskładałem. I pojawił się pewien problem, nie mam iskry. Uważam że jest to spowodowane złym ustawieniem zapłonu. Bardzo proszę o napisanie krótkiej instrukcji jak ustawić zapłon w tego typu motocyklach chyba że macie inne propozycje ? Z góry dziękuję i pozdrawiam!!

 

Ps. Model HD09 z rocznika 90. Chłodzona cieczą tarczówka z przodu.

Edytowane przez Tokassh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat bardziej do mechaniki...

 

masz coś źle.........tam jest zapłon elektroniczny i czy jest dobrze czy źle ustawiony iskra musi być ...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj jeszcze raz wszystlie kable czy np nie są przetarte. Mozesz wykręcić fajke i zobaczyć czy masz iskre na kablu wysokiego napięcia, przeczyść wszytskie "masy"

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Kupa pierdolenia i znikomy albo żaden efekt.

Jak Ci brakuje mocy to poszukaj MTX 125.

A jak masz za dużo czasu i lubisz kombinować to wyspawaj "trajkę" z kaszlaka albo coś w tym stylu.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...