Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Wiec razdze kupowac wieksze pojemnosci bo na 80 to tylko wyrzucanie kasy w bloto. Sam chce kupic teraz 250 ale tez zastanawiam sie na 500 zeby nie zmnieniac za chwile moto i miec co odkrecic :biggrin:

 

Kupuj minimum ta 80 jak sie wiecej biosz, ale ja mowie jak bedziesz umial stopniowo odkrecac gaz to nawet na 250 pojezdzisz.

 

Ja p.... Nie udzielaj takich porad, bo będziesz miał niedługo na sumieniu czyjeś życie albo zdrowie. Pierwsze moto ma służyć do nauki czyli ma wybaczać błędy niedoświadczonego ridera. Ciekawe co taki zrobi jak na dołku, górce lub wyskoku szarpnie manetką 500-setki? Chyba, że Ty jeździsz tylko po prostych drogach?

 

 

a tak zeby nie bylo offtopa to kupowac do mojego zloma czyli mtx'a wzmacniany lancuch?

 

Z tego co mi doradzili obeznani w temacie forumowicze: Wzmacniany w słabym sprzęcie dłużej pożyje. O-ringi i X-ringi odpadają bo kradną trochę mocy.

I będziesz potrzebował 750-tki w 2t. :P

 

Posiadam Hondę MTX 125r i chciałbym się dowiedzieć jakie ona ma dane techniczne. v-max, moc itd.

Z góry dzięki.

 

Moc to pewnie standardowo 24 KM. C do prędkości to zależy od bardzo wielu rzeczy: przełożenia (zębatki), opony, waga i wzrost kierowcy.... sratatata.

Extremalnie można tak wszystko dobrać, że poleci ze 135 km/h tylko po co?

To nie jest demon prędkości i nie powinno się śmigać szybciej niż 80 - 90 km/h.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagi nie powiem bo po co...co do zębatki to muze zakupić najwięszą. Opone to mam crossową 120...

 

Na crossowych oponach i na największej zębatce (zakładam, że tylnej) to stówki raczej nie polecisz....

 

 

P.S.

 

Jak Ci weszła 120-tka crossowa w wahacz???

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a Ty myslisz ze mtx to wybaczy wszystkie bledy. Jak sie chlopak chce uczyc wogole jezdzic to na rometa albo jawke. Na mtxie moze troche zabolec jak 120 kg spadnie na noge po uprzednim nie wyrobieniu na zakrecie :biggrin: Wychodze z zalozenia ze kolaga ktoremu doradzalem mial juz wczesniej jakies przygody z motorami i wie o co biega. Jezeli natomiast jest to jego pierwszy sprzet to tak jak mowie jawka lub romet i tyle.

Sam z wlasniego doswiadczenia wiem ze mtx 80 to jest motor na 1 miesiac :biggrin: przynajmniej dla mnie.

 

Jezeli chodzi o ta 750 w 2t to moze moze sie skusze :banghead: ale narazie probuje wycisnac co sie da z mtxa 80 bo nie mam kasy na 250. Mam takie pytanko gdzie mtx jest dokladnie blokowany bo wiem ze na koncowce wydechu i na membramie w silniku (po zabiegu z membrama jest bardzo duze spalanie dlatego nie chce teg robic narazie) i slyszalem ze sie zaplon jakos przestawia i wtedy sie troche obrotow odblokuje.

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czym różni sie łańcuch 520H od 525H, czy 530H? (chodzi o firme YBN)

Pasuje jeden z nich do mtx'sa 125?

Gdzie kupie do 100zł. łańcuch do mojego moto?

Z góry dziękuje :icon_mrgreen:

Edytowane przez marcin.j007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moc to pewnie standardowo 24 KM. C do prędkości to zależy od bardzo wielu rzeczy: przełożenia (zębatki), opony, waga i wzrost kierowcy.... sratatata.

Extremalnie można tak wszystko dobrać, że poleci ze 135 km/h tylko po co?

To nie jest demon prędkości i nie powinno się śmigać szybciej niż 80 - 90 km/h.

Raczej bym nie liczył na te 24 KM w 125, miałem i wiem, że to racze nie osiągalna moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czym różni sie łańcuch 520H od 525H, czy 530H? (chodzi o firme YBN)

Pasuje jeden z nich do mtx'sa 125?

Gdzie kupie do 100zł. łańcuch do mojego moto?

Z góry dziękuje :icon_question:

 

Nie chodzi tylko o YBN ale o wszystkie marki. 520, 525, 530 to są rozmiary łańcuchów czyli ich grubości. Do MTX 125 zakładasz rozmiar 428.

 

forfin.pl

 

Chwilowo nie działa, ale możesz zagadać do naszego moda o nicku FILU. To jego biznes, może załatwi Ci od ręki.

 

 

Raczej bym nie liczył na te 24 KM w 125, miałem i wiem, że to racze nie osiągalna moc

 

Może miałeś jakąś padakę? Jeździłem na DT zblokowanej do 16 KM ale w idealnym stanie. Mój MTX to przy niej odrzutowiec a wszystko ma fabryczne i nie był podkręcany w żaden sposób. Jest po prostu 100% sprawny technicznie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może miałeś jakąś padakę? Jeździłem na DT zblokowanej do 16 KM ale w idealnym stanie. Mój MTX to przy niej odrzutowiec a wszystko ma fabryczne i nie był podkręcany w żaden sposób. Jest po prostu 100% sprawny technicznie.

 

No, to gratulacje, no poważnie !

Padaka mowisz, pewnie tak było, bo gdyby było inaczej to pewnie przez 1,5 roku wsadził bym duzo kasy, a tak to niestety tylko na paliwo i olej kasa wykładałem. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to gratulacje, no poważnie !

Padaka mowisz, pewnie tak było, bo gdyby było inaczej to pewnie przez 1,5 roku wsadził bym duzo kasy, a tak to niestety tylko na paliwo i olej kasa wykładałem. :icon_twisted:

 

Jak chcesz się kłócić to pojedź na hamownię i sobie zmierz moc. To są faktyczne różnice a nie Twoje osobiste wierzenia czy odczucia.

Poza tym śmietnik się w temacie robi...

 

Po Edycji:

Ja mam w dowodzie 15 KW czyli 22 KM. Rok prod 1987.

 

Pomyłka z mojej strony ale nieduża.

Edytowane przez ZIGGI

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item304889568_honda_...80_pilnie_.html

 

co myślicie o tym zakładając że to co pisze kupujący jest prawdą ?? rejestracja na motorower ok 300 zł pozatym tylko dotrzeć założyć zegary lampy i w trase (wszystko jest):eek:

 

mnie jeszcze dojazd jakieś 150 zł by kosztował (w obie strony)

 

PS: jak ktoś ma lepsza mtx 80 zarejestrowana na motorower albo dt 80 za max 1900 zł to pisać byleby max 140km od sieradza

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Jeśli to jest prawda i tyle części jest wymienionych, to by się opłacało. :icon_mrgreen:

I jeśli pomógł by przy rejestracji, to też dobrze.

Z tego co wiem to tylko jest potrzebna przednia lampa i można śmigać. :bigrazz:

Pozdro

PS. Kupie moto (sygnatura poniżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem, jakis czas temu kupilem do mojej hondy mtx 80 HD06 ( chłodzony powietrzem) cylinder tuningowy firmy Autisa Spain na pojemnosc 110cm3. Oryginalnie chlodzone powietrzem byly najwieksze 80cm3. Cylinder kupilem uzywany, teraz mam problem z dostaniem tloka. Moze ktoś orientuje sie gdzie moge taki dostac? Oryginalna 80cm3 miala tlok o srednicy 45mm a ten jest 53mm. Jesli ktos moze mi pomóc moge podać dokladne wymiary tloka jakiego potrzebuje z dkladnością do setnych mm, bardzo prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...