Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Mój szczękowy działa nadal. SR600 jest niezłym kaskiem. Miejmy na uwadze jednak fakt, że jest to kask turystyczny. Niesie to ze soą pewne ograniczenia (ciężar) i pewne plusy (wygoda). Ja jestem zwolennikiem szczękowców, bo wygodny jestem. SR600 nie kupiłem, bo dla mnie źle tam było usytuowane zapięcie i mnie gniótł deczko w grdykę. Ma jednak wiele zalet innych. Nie jest głośny, nie jest ciężki, ma opuszczane gogle przeciwsłoneczne.

 

Nie kupować kasku bez przymiarki, to naczelna zasada.

 

 

HJC nie uchodzą za kaski ciche. Za to ciche są kaski Shark (ponoć).

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczekowe Kaski są naprawde do niczego i strasznie się psują

.... mam teraz taki i uwieżcie wszystko co mogło się popsuło

 

NIE POLECAM

 

 

Mógłbys mi wytlumaczyc szerzej ,dlaczego?Mysle nad zakupem tr1,chodzi za mna od kilku tyg ale nie chce zmarnowac kasy,wiec zbieram wszystkie informacje o szczekowcach =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. TR1 to nie jest szczękowiec, tylko integral z możliwością wyjęcia "szczęki" a nie jej podniesienia. Moje wrażenia z pierwszej jazdy w nim opisuję tu: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?s=...ndpost&p=750579

Porada dotycząca jego zakupu: jak będziesz sobie mierzyć obwód głowy, to miarkę mocno naciągnij a nie trzymaj luźno jak zaleca instrukcja. Lepiej dopasujesz tę skorupę :P

Pozdrawiam.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. TR1 to nie jest szczękowiec, tylko integral z możliwością wyjęcia "szczęki" a nie jej podniesienia. Moje wrażenia z pierwszej jazdy w nim opisuję tu: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?s=...ndpost&p=750579

Porada dotycząca jego zakupu: jak będziesz sobie mierzyć obwód głowy, to miarkę mocno naciągnij a nie trzymaj luźno jak zaleca instrukcja. Lepiej dopasujesz tę skorupę :P

Pozdrawiam.

hikor

 

 

Tak mi sie podoba Tr1 że... ach...ale wkoncu sama nie wiem =/ wiec Twoja ocena jest pozytywna czy posrednia jako chociazby do ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TR1 ma dwie wady: hałas i system zapinania. Zalet ma więcej: przylega do całej powierzchni głowy dzięki czemu nie lata na boki, ma doskonałą aerodynamikę, sprawdzającą się wentylację, małą masę oraz blendę przeciwsłoneczną. Moim zdaniem warto go kupić.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu pytał o szczekowce?? proszę bardzo

http://www.motorcyclecruiser.com/accessori...met_comparison/

 

jak widać nie wszystko co najdroższe to lepsze i bezpieczniejsze.

 

Nikt nie miał doświadczenia z AGV TI TECH ??? Pytam już po raz drugi, a nikt mi jeszcze nie odpowiedział :P

spokojnie, nie denerwuj sie. widocznie nikt z tu obecnych nie używa tego kasku i nie ma z nim nic do czynienia. Wiem, że Andon jeździ w jakimś AGV. Zapytaj go na PW jak mu się spisuje, może akurat jeździ w takim jaki Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szczękowy działa nadal. SR600 jest niezłym kaskiem. Miejmy na uwadze jednak fakt, że jest to kask turystyczny. Niesie to ze soą pewne ograniczenia (ciężar) i pewne plusy (wygoda). Ja jestem zwolennikiem szczękowców, bo wygodny jestem. SR600 nie kupiłem, bo dla mnie źle tam było usytuowane zapięcie i mnie gniótł deczko w grdykę. Ma jednak wiele zalet innych. Nie jest głośny, nie jest ciężki, ma opuszczane gogle przeciwsłoneczne.

 

Nie kupować kasku bez przymiarki, to naczelna zasada.

HJC nie uchodzą za kaski ciche. Za to ciche są kaski Shark (ponoć).

 

Pozdrówka

 

No być może zależy jaki shark... bo mój s500 wcale nie jest jakiś bardzo cichy chyba...

A co do kupowania kasku bez przymiarki to podam przykład:

- chciałem sobie kupić sharka S500 alpha z katalogu louisa, oczywiście wysyłkowo... poszedłem do sklepu Klasa w Gdańsku - cholerni oszuści, chcieli mi wcisnąć ten sam kask po cenie prawie dwukrotnie przewyższającej katalogową (a niby "sprowadzamy wszystko po cenach katalogowych z louisa" - lol) - przymierzyłem u nich, dobrałem rozmiar (faktycznie, sharki są pod tym względem trochę nietypowe) i... kupiłem z Louisa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...