Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobię jeszcze rozeznanie a kask zamierzam kupić na motobazarze w Łodzi - mam nadzieję ,że zgodnie z wiedza zdobytą na forum - moża kupić tam wszystko taniej niż w sklepie (???)

Lepiej zapisz sobie ceny ze sklepów interesujących Cię kasków bo nie zawsze na MWB jest taniej.

 

w Intermotors zniechęcająca obsługa

W Łodzi natomiast jest zajesympatyczny gość. Za każdym razem jak tam pojadę to minimum 30-40 minut przegadamy mimo, że z góry zaznaczam że tego dnia po nic nie przyjechałem tylko tak chciałem poogladać motocykle, ciuchy i takie tam.

 

nie wierz w mity o seryjnych antifogach totalny pic na wodę

A ja mma Airoh Warrior II i z tego co się zorientowałem to z antifogiem bo mi nie paruje, no chyba że jest zimno jak diabli i stoję w zamkniętym kasku. Jak tylko ruszę para znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i naczytałam się o tych parujących szybach...  

 

kask zamierzam kupić na motobazarze w Łodzi - mam nadzieję ,że zgodnie z wiedza zdobytą na forum - moża kupić tam wszystko taniej niż w sklepie (???).  

 

PS. w Intermotors zniechęcająca obsługa - trzech znudzonych sprzedawców - kiedy zapytałam, czy mogliby mi coś doradzić spojrzeli po sobie znacząco " przyszła c*pa co się nie zna" - starałam się nie zrażać i być miła ale opór materii był duuuży

 

1. Nie przejmuj się tymi parującymi szybami: to jest nie do zmierzenia, zależy od jeźdźca (jak sapie, jak się denerwuje, jak się ubrał, czy jeździ siłowo, czy lajtowo itd). Zjawisko to przeszkadza tylko w temperaturach poniżej + 10 stopni Celsjusza, a właściwie poniżej +5, i to tylko podczas postoju na światłach, jak ruszysz to odparuje. Wszyscy o tym gadają, ale jak codziennie w Warszawie dojeżdżam do pracy 20 km, a temperatura jest między 0 a 3 stopnie, to nie widzę żadnego motocyklisty, a więc nic im nie paruje. Ja przez miasto na odcinkach z dużą ilością świateł jadę z lekko uchyloną szybką i to załatwia sprawę.

2. Znajdź konkretny kask w sklepie, zapisz dokładnie model i cenę, upewnij się, czy nie planują promocji, i dopiero wtedy wybierz sie na bazar i porównaj. Może się okazać, że w sklepie taniej.

3. Wszędzie sprzedawcy są różni. W tym samym sklepie może być autentyczny fachowiec (z reguły zresztą nie od wszystkiego), a jego kolega może nie mieć zielonego pojęcia i pleść dyrdymały z pewną miną.

4. Pozdrowienia i podziw dla (ciągle rzadkie zjawisko) motocyklistki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuOMY w Wawie jest na pewno w MotoStylu i w Polandposition (Piaseczno). W MotoStylu sa jakieś stare modele, ceny mają niższe niż w PP, ale w PP jest promocja i można wyrwać SPEC1R w dobrej cenie. Najlepiej zadzwoń i zapytaj.

1650 PLN ... ja bym chyba wybrał Shoei'a ... Suomy kupiłem chyba za 1250 PLN czarny, bo dla mnie istnieje tylko jeden wariant malowania ... ale Shoei jest chyba lepiej wykonany i ma wygodniejszy patent zmiany wizjera.

... no ale ogólnie SPEC1R to zajebisty garnek ... :evil:

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu szukam dla siebie kasku, już kawałek czasu temu znalazłem takiego Caberga http://www.rapid-motocykle.pl/?akcja=kaski&mk=1&mod=32 ale o dziwo na forum raczej nikt się jeszcze nie wypowiadałna jego temat, i tu moje pytanie czy ktoś z was miał już stycznośc z tym kaskiem a jeśli tak to co o nim sądzicie,jak się spisuje przy średniowiększych prędkościach i jak działa antifog ?

strasznie mnie to interesuje bo kask nie jest jakoś strasznie drogi a jest całkiem nieźle wypasiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys Caberga 299, ale w tej biedniejszej wersji. Widze, ze sie troche rozni od tego, ktory podales, ale jakies czesci wspolne na pewno sa. Generalnie jak to tani kask Caberga, znaczy przede wszystkim wpizdu glosny, wykonany jako tako i raczej nieciekawy pod wzgledem aerodynamiki. IMO za ta kase idzie znalezc cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Doradźcie mi proszę w miarę możliwości. Poszukuję kask na choppera do 300zl. Wypatrzyłem Nolana n31 w promocji za 250zł, ale za to nie znalazłem za dużo informacji na jego temat. Podoba mi się bardzo, ale czy warto dać tyle kaski za n31, czy może lepiej zrezygnować z Nolana na rzecz innego? Oczywiście ogranicza mnie tu niestety cena, więc szaleństw nie będzie. Oby tylko chronił dyńke, no i żeby prezentował się godnie. Najlepiej gdyby szybka nie parowała, jako że jestem okularnik, to jak mi zaparuje to będzie komedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu szukam dla siebie kasku, już kawałek czasu temu znalazłem takiego Caberga http://www.rapid-motocykle.pl/?akcja=kaski&mk=1&mod=32 ale o dziwo na forum raczej nikt się jeszcze nie wypowiadałna jego temat, i tu moje pytanie czy ktoś z was miał już stycznośc z tym kaskiem a jeśli tak to co o nim sądzicie,jak się spisuje przy średniowiększych prędkościach i jak działa antifog ?

strasznie mnie to interesuje bo kask nie jest jakoś strasznie drogi a jest całkiem nieźle wypasiony.

 

Do 140 km/h - spoko, powyżej duży hałas. Ale, ponieważ to kask o designie na streefightera (pionowe starty od świateł do świateł), to spełnia swoją rolę. Trzeba uważać, i delikatnie się obchodzić z bocznymi wstawkami, są połaczone ze skorupą dość kruchymi plastikowymi bolcami. Mi taki pękł, klejenie nic nie dało, przewierciłem i skręciłem na metalową śrubkę.

 

[ Dopisane: 02-01-2006, 09:12 ]

ale czy warto dać tyle kaski

 

Lepiej CIUT MNIEJ NA SPRZĘTA za to DUŻO WIĘCEJ NA BERET.

Przykładowo: jak na wszystko masz 10 tysięcy, to lepiej wydać osiem na motor a dwa na kask niż 9 700 na motor i 300 na kask. Sprzętów jeszcze będziesz miał parę, a globus to jednorazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei XR 1000 za 1800 (moze jeszcze jakiś rabat mały będzie)

czy

- Suomy Spec 1R za 1650 (już po rabacie' date=' normalnie 2090)[/quote']

no to masz chłopie problem oba kaski są naprawde super i z najwyższej półki najwyzszej jakości

ja chyba zasugerowałbym się ceną i wziął SUOMY za resztę kasy możesz sobie np. dokupić do niego przyciemnioną szybkę

pozatym weź pod uwagę też to który bardziej ci się podoba jeśli chodzi o wygląd i malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle zamiast brać od razu to zacząłem porównywać i już nie wiem co mam wziąć:

 

- Shoei XR 1000 za 1800 (moze jeszcze jakiś rabat mały będzie)

czy

- Suomy Spec 1R za 1650 (już po rabacie' date=' normalnie 2090)

 

HELP !!! :([/quote']

To już Sokrates powiedział: "Cokolwiek byś nie wybrał - będziesz żałował" :P 2 minuty po kupnie Shoeia zaczniesz mysleć, że suomy lepsze i odwrotnie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...