Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

... od razu, jak tylko przywiozłem garnek ze sklepu do domu. 8)

no to czemu nie relkamowałeś

mojej dziewczynie niedawno kupiłem Airoha Speedfightera wszystko było ładnie ok

aż do czau gdy taka ramka co przychodzi od spodu nie zaczęła pękać natychmiast oddałem (kupiłem w Poznaniu na Małeckiego) wysłali do Uhma w W-awie po trzech dniach dostałem nowiutki

ten uszkodzony był używany ok 2 tygodnie

wymieniony ma też już ok 2 tygodnie narazie nic się nie dzieje i mam nadzieję że tak zostanie

niestety tak nie zostało stało się znów to samo pękła ramka

kask znów pojechał do Uhma w Warszawie niestety tym razem reklamacji nie uznano odpowiadając że uszkodzenie nastąpiło z winy użytkownika ale jak w tym moja wina że kask noszę na głowie

na domiar złego odesłali kask z powrotem po otwarciu okazało się że ramka jest już w dwuch częściach i całkowicie oderwana

w Uhma Pan PIOTR UHMA (szczególnie na niego zwracam tu uwagę) powiedział że musieli to urwać aby wykonać zdjęcie uszkodzenia i przesłać ja do producenta

kasku nie wymienią ponadto ta ramka niewystępuje jako część zamienna i niemożna kupić takiej nowej

narazie zostałem z rozpierdzielonym kaskiem myślę co dalej zdziałać napewno gnojką tak tego nie popuszczę

chyba wystąpie do sądu przeciwko nim byłem już u Rzecznika Praw Konsumenta dla niego sprawa jest oczywista wina leży po ich stronie namawiają mnie do złożenia pozwy przeciw nieuczciwemu sprzedawcy aby dać mu srogą nauczkę

muszę jeszcze sprawę przemyśleć

jadnak tak czy siak proszę zwracajcię uwagę na kask:

AIROH SPEEDFIRE gorąco go niepolecam a już szczególnie z firmy UHMA od Pana Piotra

chyba już koniec mojej przygody z AIROH'iem

dogadałem się w sklepie gdzie go kupiłem:

oddałem uszkodzony kask (oni będą się procesować z UHMĄ)

a wzamian dopłaciłem i wzięłem NOLANA N81

bardzo mi się podoba ma mnustwo bajerków jak zostanie przetestowany to troszkę o nim napiszę

mam nadzieję że to koniec mojej przygody z reklamacjami kasku

swoją drogą jak zagroziłem w sklepie że wystąpie do sądu odrazu wymiękli i poszli na ugodę nie chcą się zemną procesować będą to robić z UHMĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ale super kask!!!

Widziałem go na targach i powiem ci że trochę dziwny (połączenie enduro i ściga)' date=' chyba dla kogoś kto ma kilka motocykli 8O . Z wyglądu jak chełm JEDI :wink: . Ale trzeba przyznać że Airoh robią ciekawe i niezłe kaski (w tej cenie; sam mam podobnego)[/quote']

 

 

No nie powiem Twoj kask tez mi przypadl do gustu. Pewnie za niego niezle dales.

 

Ale na choppera to tylko:

http://allegro.pl/show_item.php?item=15243746 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na weterana jeszcze może być ale na nowoczesnego choppa nie da rady :roll:

a ten Airoh to jakby nie wiadomo czego od życia chciał :lol: :wink:

takie dziwadło,jakieś niezgrabne jak na mój gust :| .ale nie dyskutujmy o tym :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A słyszał ktoś o belgijskim Lazer ??????????????

 

to był mój pierwszy kask... Lazer z lat 80 :D z ciemną szybą.

 

a później był GREX a po nim Caberg Just One Easy - który rewelacyjnie sprawdził się podczas wypadku. Zdemolowałem w nim totalnie Peugeota 405. Samym kaskiem przemodelowałem kolesiowi dach i słupek środkowy. Kask przetrzymał próbę - moja czaszka także. Teraz mam już 2 z kolei Caberga. Ceny elementów (szyby i inne drobiazgi) Caberg ma przystępne a i wykonanie całkiem pożądne. szkoda tylko że szybe sie dość trudno demontuje bo to sprawia że nigdy mi sie jej nie chce zciągać do czyszczenia i myję ję wraz z całym kaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

no dobra my tu gadu gadu.. o kaskach.. i wynika z tego ze dobre kaski to za mniej niz 800 nie kupi..

dobry mam na mysli.. dosc lekki cichy, dobrze wykonany.. i z tym nieszczesnym anty-fogiem..

 

a ja mam na kask 600 i co? ma mi parowac : hm sam juz nie wiem..doradzcie cos bo jestem w kropce..

 

 

mam tez pytanko o kaski ROOF .. widzialem na jakiejs reklamie i sa fajniutkie ;) cos jak topgun :D zna ktos moze stronke czy cos gdzie mozna je dostac??

 

pozdrawiam -->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli antifog to druga szybka??

a jak z dostepnoscia do innych modeli?

 

a nolan sredniomi sie podoba ;) za 450 widzialem fajnego airoha..

 

o ten ..czarny wlasnie :D

http://www.uhma-bike.pl/akcesoria_foto.php...10418&fid=11024 a tu jego opis.. http://www.uhma-bike.pl/akcesoria_szczegol...ly.php?id=10418 co sadzicie?? ma ktos taki kask??

 

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zaraz zlookam tego n81 :D

i w ogole pohasam po necie moze znajde cos ciekawego ;)

 

a jak stwierdzic ze kask naprawde dobrze lezy..

czacha to 57 cm :) a mierzylem jakis tam kask .. nie pamietam juz co to bylo.. i tu mnie gniecie tam za luzno..

gdzie ma byc "nieruchomo" gdzie troche luzu?? na ktorej miejsca zwracac uwage zeby stwierdzic czy kask jest ok ?? moze glupie pytanie ale zaryzykuje :)

 

pozdro -->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;) przydadza sie takie informacje..

a propos nolanow to chyba sa to drogie kaski.. albo larsson jest drogi..wszedlem na ww stronke i patrze..a tam n81 za ponad 800pln :D no to ja 8O .. bo mialbyc za 600 :D eheh

 

z wiadomych powodow nie bedzie to nolan.. :D poszukam chyba tanszej alternatywy.. moze za 2 latka sprawie sobie cos lepszego :) ... tylko co ja teraz kupie :)

 

ps. i co z tym ROOF;em ?? :D

 

holla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dziś byłem w kilku sklepach moto w Berlinie na zakupach.

Szkoda gadać jaki wybór i jakie ceny...

Mówiąc wprost - ciągle źyjemy na prawdziwej, polskiej, rdzennej wsi, chociaż za parę dni będziemy w UE. No to przynajmniej będziemy mogli spokojnie powiedzieć, że jesteśmy "przedmieściem" Europy...

PS - wybór kasków taki, że mózg staje. Oczywiście najwyższe modele droższe niż u nas, ale te tańsze są tańsze niż u nas :D Pewnie dlatego, że w Niemczech jakość jest w cenie ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy a jak ceny w anglii sie ksztaltuja?? mam mozliwosc przydarcia takiego kasku z londynu..

moze ktos wie jakie tam panuja tendencje cenowe??

 

i czy warto sie szarpac i sciagac kask z zagranicy dla tych paru pln?? (zalezy tez jaka jest roznica.. ;))

 

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

ruffneck, spytaj szramera, on tam oblatany w GB.

Ale ja mam Arai z GB i nie był najtańszy ;) Tzn wiem, że akurat Arai jest tam droższy o ok. 30 proc. niż na kontynencie. W Polsce w ogóle Arai jest relatywnie tani.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

A ja mam pytanie odnośnie kasków KBC... Słyszł ktoś o nich jakieś opinie.. bo jak na otwarciu sezonu motocyklowego przymierzałem to muszę przyznać że wg mnie na łeb bije takie kaski jak Nitro czy też Airoh.

Pozdr.

;) :D :)

Suza GSX 600 F (jajko) -> Yamaha FZS 1000 Fazer -> Triumph Sprint ST 1050 -> ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś gdzie można dostać białą szybę do UVEXA, bo mam tylko lustrzanke i jak się ciemno zrobi to zaczyna się masakra ;)

Dokładnie jest to UVEX WING RS z duchem tematu spostrzeżenia : kask w miarę cichy, szyba nie paruje mawet przy +2, fajnie wygląda (ma taki czubek, że odrazu wiadomo że czub jedzie :mrgreen: ) , niestety lakier jest fatalnej jakości - na słońcu dostaje jakis bąbli, ledwo się w coś puknie to odpryskuje - generalnie kicha . Kolejny minus to że przy prędkościach 170+ zaczyna go telepać na boki i trzeba mocno pilnować głowy :mrgreen: . Szybę mam lustrzankę już 2 bo z poprzedniej farba zeszła i musiałem reklamować .Jakość materiałów też mogłaby być lepsza. Generalnie uczucia mieszane i za tą cenę można chyba było trafić lepiej. Aha nie sprawdzałem jeszcze wytrzymałości przy wypadku ale jakos mi nie śpieszno.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...