Skocz do zawartości

Jaka ładowarka do akumulatora w motocyklu ?


Gość Tomex Yamaha YBR125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomex Yamaha YBR125

Witam. Wpisałem w SZUKAJ "ładowarka" - nic nie wyszukało, więc pytam.

Na zimę zamierzam wyjąć akumulator z motocykla i zabrać do domu. Zresztą zgodnie z zaleceniem w instrukcji obsługi. Napisano też, że należy co miesiąc podładować aku. Tak samo przed włożeniem go do sprzętu na wiosnę.

No i mam problem, bo nie mam żadnej ładowarki i nie wiem jaką kupić. Dane akumulatora z mojej instrukcji to: typ CB5L - B, napięcie 12V 5,0 Ah (jeszcze go nie wyjąłem z motocykla). W sklepie znalazłem ładowarkę "Ładowarka Akumulatorowa 12V/600mA M+S" i nie mam pojęcia czy będzie dobra. Tam amperogodziny, tu miliampery - z fizyki zawsze byłem cienki :) Poradźcie, jakie parametry powinna mieć ładowarka do mojego aku. Dzięki.

PS. Samochodowa 12V będzie dobra czy spalę sobie aku :? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Doladowywanie akumuatora powinno odbywac sie prądem o wartosci 1/10 pojemnosci akumulatora .. czyli w Twoim przypadku 0.5 A ... a 600mA no to jakby nie patrzec 0.6 A , ale roznica 0.1 A jest pomijalna wiec ta ladowarka jak najbardziej sie nadaje ;)

 

O samochodowej nawet nie mysl bo w ekspresowym tempie rozwalisz aku (samochodowe ładowarka mają prąd ładowania na poziomie kilku amperow)

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wpisałem w SZUKAJ "ładowarka" - nic nie wyszukało, więc pytam.

Na zimę zamierzam wyjąć akumulator z motocykla i zabrać do domu. Zresztą zgodnie z zaleceniem w instrukcji obsługi. Napisano też, że należy co miesiąc podładować aku. Tak samo przed włożeniem go do sprzętu na wiosnę.

No i mam problem, bo nie mam żadnej ładowarki i nie wiem jaką kupić. Dane akumulatora z mojej instrukcji to: typ CB5L - B, napięcie 12V 5,0 Ah (jeszcze go nie wyjąłem z motocykla). W sklepie znalazłem ładowarkę "Ładowarka Akumulatorowa 12V/600mA M+S" i nie mam pojęcia czy będzie dobra. Tam amperogodziny, tu miliampery - z fizyki zawsze byłem cienki ;) Poradźcie, jakie parametry powinna mieć ładowarka do mojego aku. Dzięki.  

PS. Samochodowa 12V będzie dobra czy spalę sobie aku :? :?:

 

Właśnie taką kupiłem w Larrsonie do mojego aku o poj. 14 amperogodzin. Podładowała mi dosyć wyczerpane aku w ciągu kilku godzin.

Malutka i poręczna. Zadowolony jestem.

Co do dopuszczalnych prądów ładowania to zgadza się 1/10 pojemności, ale to nie apteka więc wydaje mi się że 600mA nic nie zrobi twojemu aku.

 

P.S. Aha jeśli masz żelowy akumulator to się jeszcze dopytaj bo ta ładowarka M+S jest chyba tylko do kwasowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić prostownik Optimate. Dostępny np. w larssonie. Nadaje się do każdego akumulatora, automatycznie dobiera prąd ładowania, odłącza się też w chwili naładowania baterii. Możliwe jest podłączenie do zamontowanego w motocyklu akumulatora (dostępna jest szybkozłączka montowana w moto) na stałę, w okresie zimowania. Cena ponad 200 zł, ale opłaca się to na dłuższą metę.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić prostownik Optimate. Dostępny np. w larssonie. Nadaje się do każdego akumulatora, automatycznie dobiera prąd ładowania, odłącza się też w chwili naładowania baterii. Możliwe jest podłączenie do zamontowanego w motocyklu akumulatora (dostępna jest szybkozłączka montowana w moto) na stałę, w okresie zimowania. Cena ponad 200 zł, ale opłaca się to na dłuższą metę.

 

Potwierdzam Optimate III sprawdza sie w 100% - podlaczasz aku jesienia i zapominasz o nim, a ladowarka dolarowuje go raz na jakis czas sama. Potem odlaczas na wiosne wkladasz do moto, odpalasz i jezdzisz :evil:

Polecam zakup tego sprzetu ;)

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Dziękuję za szybką i rzeczową pomoc, myślę, że już sobie poradzę przy wyborze ładowarki. Rzeczywiście ten prostownik byłby idealny ale mógłby być trochę tańszy ;)

 

PS. Aku mam tradycyjny, z elektrolitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam inna ladowarke: CTEK

Wodoszczelna, ladujaca wszystkie typy akumulatorow, z funkcja "wlacz i zapomnij", nawet bez koniecznosci wyjmowania aku z motocykla.

 

Szerszy opis tej ladowarki masz tutaj: http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=79

 

Cena w graniach 130zl.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w zalozeniu podlaczenia pod ladowarke... moze to glupie pytanie, ale jezeli mam akumulator 3,6 to jak go podlacze pod 360mA to normalniew bedzie smigac i nic mu sie nie stanie? na zwyklej ladowarce np. od telefonu??? oczywiscie 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić prostownik Optimate. Dostępny np. w larssonie. Nadaje się do każdego akumulatora, automatycznie dobiera prąd ładowania, odłącza się też w chwili naładowania baterii. Możliwe jest podłączenie do zamontowanego w motocyklu akumulatora (dostępna jest szybkozłączka montowana w moto) na stałę, w okresie zimowania. Cena ponad 200 zł, ale opłaca się to na dłuższą metę.

 

Potwierdzam Optimate III sprawdza sie w 100%

Też używam Optimate III. Oprócz wymienionych funkcji ma też funkcję odsiarczania aku - doskonała rzecz jeżeli zapomnisz o akumulatorze - sprawdziłem na aku, który przestał nieużywany i bez ładowania przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w zalozeniu podlaczenia pod ladowarke... moze to glupie pytanie, ale jezeli mam akumulator 3,6 to jak go podlacze pod 360mA to normalniew bedzie smigac i nic mu sie nie stanie? na zwyklej ladowarce np. od telefonu??? oczywiscie 12V

Tylko nie zapomnij, że akumulator 12V ma w rzeczywistości po naładowaniu 14,4V, a jeśli na ładowarce jest napisane 12V to może dawać równo tyle i aku nie naładujesz do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiegoś znajomego, który jeżdzi do niemiec to poproś go żeby przywiózł ci taką ładowarke w najprostrzej wersji 5 euro a w wersji automat która wyłącza sie po naładowaniu kosztuje 10 euro w sklepie motocyklowym POLO. Za cene tego optimate czy jak mu tam masz nowych aku na jakieś 12 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupić uniwersalna 6-12 V ( z regulacja amperów, przyda się, i do auta) - ja mam jeszcze kupioną 10- lat temu od rusków - jest rewelacyja , mala , pokazuje prąd ładowania ,i jest regulowalna , a jak jeżdzę na tzw. wczasy samochodem to jeszcze obsługuję ładowarką lodówkę 12V.,

Nie polecam firmowych , do marki , bo to pic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...