Skocz do zawartości

RAMA HAYABUSA - SPAWAC CZY NIE


MYCIOR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem.Moj kumpel mial wypadek na swojej Hayabusie noi po ogledzinach okazalo sie ze rama na spawie na wysokości głowki ma ryse - cos jakby pekniecie o grubosci włosa.

 

Spotakłem się z tym wczesniej sam bo jest to trzecia hayabusa jakąw idze z takim peknieciem w tym miejscu i nie wiem co o tym myslec.Byla nawet swego czasu do kupienia na Allegro hayabusa o podobnym peknieciu i niby mialo byc okej???????????????????????

Moje pytania.

1. Czy warto poddac rame badaniu retgenowskiemu aby sprawdzić głebokość rysy.

2.Czy nalezy to pospawać czy mozna z tym jeżdzić.

3.Czy moze znacie kogos kto by sie tym zajął.

4.Czy to sie bedzie powiekaszc , czy nie bedzie?

5.Czy ktoś mial taki problem i jeżdził z taką rysa - czy ona sie rozszeżała?

 

Jesli kogos to interesuje prosze podac maila to podesle fotke z ryską

 

 

Bardzo prosz eo wypowiedz osoby kompetętne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motocyklu o Vmax>300km/h :?: 8O Ja bym odpuścił. Siły działające podczas jazdy na elementy ramy są bardzo duże, a wątpię, żeby ktoś był w stanie poprawić fabrykę i jeszcze dać na to gwarancję. Tak właśnie jest skonstruowana Hayaba, że konstruktorom wyszedł bardzo ciężki silnik, zatem, żeby masa całkowita była do zaakceptowania to musieli odchudzić całe podwozie... :?

 

Z ciekawości obejrzę fotkę :arrow: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze kiedys dawno byl tu temat o ramach i wlasnie o pęknięciach kolo glówki . I Moja wypowiedz jest oparta na wypowiedziach Osób z tego foruma mądrzejszych ode mnie więc wiecie ;) potraktujcie to powaznie i wezcie do serca :).

Tzn mówiąc w ogromnym skrócie Glówka jest jedną z najbardziej obciązonych częsci ramy, oczywiscie mozna by bylo spawac to u szwagra za flaszke ale poco oszczędzac na swoim zyciu, to jest chyba najmocniejszy motocykl produkowany w serii,lata 300km/h i przy takiej predkosci wypadek spowodowany wlasnie niby taką MAciupką ryską moze spowodowac co?? chyba tylko i wylącznie śmierć!

Ten Argument chyba przemówi do kazdego hmm zdrowo myslącego Motocyklisty.

 

Pozdrawiam Veteranos.

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki nie dopuszcza jakiejkolwoek modyfikacji ramy a spawanie jej bylo nie bylo jest modyfikacja. Poza tym ktos kladlby spaw na spawie a w spawniu chodzi o polaczeniu dwoch elementow. Mam hayabuse i balbym sie jezdzic na takiej ramie. Motocykle z takim uszkodzeniem sa tanie bo koszt samej nowej ramy to jest przeszlo 10000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe dlaczego niemiaszki nie naprawiają, tylko sprzedają na wschód...

 

Zobacz stawki w ubezpieczalniach i odszkodowania.masz odpowiedz.

Druga sprawa u nich certyfikat cos znaczy,za frajer by go nie dali. ale tak szczerze to chyba bym sie nie zdecydował...chyba

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tu porad w stylu "ja bym tego nie robił" czy jesteśmy w innym kraju, wszyscy tu są kosmicznie bogaci? Skoro rama fabrycznie spawna pękła w samym spawie to dlaczego nie można tego pospawać powtórnie? Czy w fabryce spawał jakiś nadczłowiek? Zresztą oprócz posiadaczy motocykli kupionych w salonie jako NOWYCH kto z nas może powiedzieć Ze jego moto jest naprawde 100% no kto? I śmiga ze spawniętą ramą a na forum udaje święte oburzenie. jakby ktoś chciał to mu prześle foty pospawanej ramki od ekstremalnego sprzęta o jeżdzie na którym niewielu forumowiczów ma jakikolwiek pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...