Skocz do zawartości

Simson S70


Empire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Był model simsona S70. O ile pamietam był Comfort i 2 odmiany Enduro. Różnił się głównie silnikiem (pojemność, sprzęgło, wzmocniony wał), był wyposażony w obrotomierz. Kiedyś widziałem to mial troche inny zbiornik paliwa, ale nie moge znaleźć zdjęcia z tym zbiornikiem.

 

s70e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze byl U Nas Gosc ma S70 Enduro :) W Sumie ja mam 60 on ma 70 i troche go wyprzedzam ale za to ma wiekszego buta przy malych obrotach ;) W Sumie ruzni sie przelozeniem na koszu Grobszym korbowodem(inaczej Wazonymi przeciw wagami Walu)i wogole lzejszym walem no i pojemnoscią i dysza w gazniku o. tyla ja zauwazylem chyba niczym innym sien ie ruzni POzdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole lzejszym walem no i pojemnoscią i dysza w gazniku o. tyla ja zauwazylem chyba niczym innym sien ie ruzni

Ma inne kartrey bo tuleja od 70ccm jest duzo grubsza. jak ja zakłądałem cylinder 70 do swojego s51 to musiałem kartery roztoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Nie pamietam jaką średnice ma tuleja od s 70 ale kolega przerabial i to chyba jest po 2 albo 3 mm na karter;]Jak Bys kupil cylinder od s 70 to zobaczysz ale chyba rozmiar tlkoka s 70 to 41mm wiec w sunie wychodzi jak sie doliczy grubość scianki tulei ale nie jestem pewnien najlepiej kupic cylinder i wtedy dac do roztoczenia :) pOzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że były Simsonki S70.

Model S70C, to rama wzięta poprostu z S51. Jego moc to 4,1 kW. Produkowany od 1983 roku

Model S70E miał mocą taka jak ten wyżej. Różnił się tylko tym, że był on stylizowany na Enduro. Produkcja od 1984 roku.

Była również bardziej wypasiona S70E/2. Miał on inne rozwiązanie górnej półki. (dla odpowiedniej sztywności widelca teleskopowego). Miał błotnik zamontowany bezpośrednio pod lampą :) Produkcja od 1985.

 

Z tego co pamietam, to średnica tłoka w 50ccm wynosi 38mm, a w 70cc 45mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, ponieważ rama była z s51 enduro, tylko miał zwykłą kierownicę, błotnik przedni z blachy, wydech puszczony dołem i inne szczegóły.

Zwracam honor... Masz racje. Ale co do reszty, to mam nadzieje że sie nie myle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...