Skocz do zawartości

Czy można wydobyć basowy pomruk z silnika dwusuwowego ??


micek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pewnej niedzieli w wakacje motorek stracił moc

szybko sie okazało że tłumik zatkany (no wiecie miksol i te sprawy)

no to co przecież cześcił nie bede teraz

zjąłem i jeździłem

w ponidziałek wyczyściłem wypolerowałem założyłem wszystko pieknie aż sie świeci

podchodzi jakaś starsza pani

ja stoje na ulicy

a ona wskazując palcem na tłumik: "Masz natychmiast założyć tłumik bo sie nie da wytrzymać jak jeździsz ty wariocie szalony!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj kumpel pokazał mi w gazecie tłuminki uniwersalne do motocykli dające lekko basowy pomruk. Wygląda mają zaje...,całe w chromie,cena około 100 zł. Są one od 150ccm do 350ccm, mam ochote na ten tłumnik,tylko ciekawe jak to będzie w praktyce,bo 100 to sporo kasy a jak sie okaże że moto mocy niema to będzie wesoło ;) Ale w granicach 100zł to można kupić orginalny tłumnik do etki i chyba taki będzie najlepszy

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie róbcie głupoty i niedawajcie tłumików od czterosówów do dwósówów, bo szybko się przekonacie, że efekt będzie inny od zamieżonego(spdek mocy..). A już najgorsza jest gadka: "Zdjąłem wydech w mojej wuesce, ale teraz ma przyjebanie", jedynym ciekawym efektem jest przypalanie ramy przez ogień wydobywający się z cylindra :twisted: (uwaga, lakier może się zapalić :!: ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dlugiej nieobecnosci <rotfl>

 

hehe... pomruk to raczej nie. Odglos pracy czterosuwa w MZ moze sie nie da, ale za to w Jawie/CŹ da sie :) Mam na mysli rzędowe (jak to dumnie brzmi :lol: ) silniki. Sprawa jest prosta - zdejmujesz jeden wydech i wio ! Dziala to tak ze jeden wyl. pacuje glosno a drugi halasuje - podobnie jak w czterosuwie, choc tu mam na mysli singla

 

Jednak nalezy pamietac o tym, ze uklad wydechowy ma ogromny wplyw na sprawnosc cyklu pracy ... a z reszta o o tym ktos juz pisal

 

 

pozdro!

 

insane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micek mam dla Ciebie tłumik który daje taki bas że szczeka opada sam testowałem na swojej 250 tce Niestety trochę gorsza praca na wysokich no i jest to tłumik płaski raczej do zamocowania górnego jak w Enduro Tłumik jest wyszykowany extra ma z kwasówki siatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz uzyskac basowy dzwięk w dwusuwie sam kiedyś jedziłem ETZ150 nie jest to trudne i nietrzeba dużo czas-dokładnie już nipamiętam ale trzba nadpiłować brzeszczotem około 1-2cm od konica tłumika tylko tą zewnętrna część(teba uważać aby nie uciąć zadalek bo wtedy bedziesz musiał tą końcówke(jak ciachniesz w dobrym miejscu to później wbijesz ja spowrotem i nawed nie bedzie widać że cokolwiek było robione-wiem co muwie bo jak jakieś 7 lat temu sprzedawałem swoja etke to wszyscy byli w szoku bo głos miała zajebisty szczególnie jak się dodawało gazu i odejście odrazu lepsze z kumplem cieliśmy 125k/h na prostej)spawać a to będzie wygladac już troszke kiepsko.jak odetniesz we właściwym miejscu musisz wybić głowną zagłuszke tą w samym sirodku i potem jeszcze jedną boczną tylko już niepamietam którą czy prawa czy lewą-nie wybijaj dwuch bocznych(owsze bedzie głośno i basowo ale jak jest wybita jedna boczna bodajże prawa jest naprawde wajniejszy głos,słychać cie bedzie juz zdaleka i bedzie wiadomo ze to ty jedziesz-wszystkim znajomym i nietylko głos sie podobał,podem wbijasz delikatnie wcześnie odciętą końcówke i nawet nie ma sładu a głos naprawde zajebisty-to był patent mojego kumpla kiedy dużo kombinowaliśmy na tych motorkach:)))jak byco pytaj jeszcze.

Nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, mój stary tłumnik i tak jest do wyrzucenia więc moge spokojnie na nim poeksperymentować,tylko że jest jeden problem,jest to tłumnik od 250 ;) (moja emzetka to zlepek wszystkich ETZ-etek :) , no ale trudno) jest on paskudny bo dziurawy i pospawany, teraz to już sam nie wiem, i tak musze kupić tłumnik do 150,tylko pytanie czy go nie zniszcze jak będe przerabiał,niby tylko tu puknąć,tu coś wyjąć, no ale... Poprostu będe bardzo uważał 8)

( i tak pewnie coś spier... :lol: :lol: :lol: )

Dzięki W.Castilio de Altamirano za pomoc,jak by Ci się jeszcze coś przypomniało to napisz na pw

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja nowa rd zajebiście chodzi na wolnych obrotach-taki pomruk

na wysokich (7-9tyś) to już jest dźwięk odkurzacza

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja slyszalem o kilku na to sposobach ale sam byl bym ostrozny bo bardziej cenie sprawne moto niz troche basu zamias dzyń dzyń dzyń i straszny spadek osiagow! jest taka strona o jawie koles sie nazywa gumpal i on skonstruowal cos co wyglada niezle podobno brzmi dobrze ale 2 rury z jawy zlazone sa w jedna i tu jest problem bo jedno kolanko jest krutsze ja bym sobie na to nie pozwolil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...