Skocz do zawartości

Ruskie tłoki -- oznaczenie


Saakaszwili
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dla sprostowania szlifowanie cylindrow w jezyku fachowym to honowanie....

MOC, szlifowanie cylindra to szlifowanie, a honowanie to honowanie-jesli mowimy o fachowych terminach. Ja wyraznie to rozroznilem w moim poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC, szlifowanie cylindra to szlifowanie, a honowanie to honowanie-jesli mowimy o fachowych terminach. Ja wyraznie to rozroznilem w moim poscie.

 

 

;)

ooo a to cos nowego moze mi opiszesz ten zabieg szlifowania cylindra, ktory nie jest honowaniem, tylko mi tu nie pitol o tulejowaniu....

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat(cyborg78 @ 20 Maj 2006 - 07:28) *

 

MOC, szlifowanie cylindra to szlifowanie, a honowanie to honowanie-jesli mowimy o fachowych terminach. Ja wyraznie to rozroznilem w moim poscie.

 

 

 

icon_eek.gif

ooo a to cos nowego moze mi opiszesz ten zabieg szlifowania cylindra, ktory nie jest honowaniem, tylko mi tu nie pitol o tulejowaniu....

 

MOC wszystko zalezy od tego z czego jest zrobiony cylinder (tuleja), oraz jak mocno jest zuzyta.

 

W przypadku zwyklych tuleji zeliwnych: Zalezy jaka jest koniecznosc zwiekszenia srednicy. Jezeli do nastepnego wymiaru naprawczego brakuje "kilka setek" to wtedy wystarcza honowanie. Jezeli srednice trzeba zwiekszyc o dobre kilka "dych" to wtedy tuleje taka sie wytacza (wytaczarka do cylindrow) lub szlifuje, a nastepnie powierzchnie wykancza sie dogladzajac (honowanie).

 

W przypadku tuleji z materialow o duzej twardosci to tylko sie je szlifuje i honuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztaczanie (rozwiercanie) to powieksznie srednicy cylindra (np. na nastepny wymiar naprawczy,dla zwiekszenia pojemnosci), a honowanie to odróbka wykańczająca po rozwierceniu (roztoczeniu) mająca na celu "wygładzenie" .Stosuje sie równierz samo honowanie jak to napisał "ural-zgora", natomiast samego rozwiercania - bez honowania-nie stosuje sie.

Szlifowaniem cylindrów potocznie czesto nazywa sie rozwiercanie wraz z honowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC, nie wiem czy slyszales o takiej obrabiarce jak szlifierka do otworow.. bo o honownicy chyba slyszales.. Ja w odroznieniu od Ciebie nie tylko slyszalem o tych maszynach ale rowniez je widzialem..Ba-nawet mialem okazje na nich pracowac.. Wiec prosze, nie "pitol" mi o tym ze szlifowanie to honowanie czy tez tulejowanie... A jesli nie masz pelnych wiadomosci praktycznych lub chociazby teoretycznych, to sluchaj co inni maja do powiedzenia w danym temacie i ucz sie przy okazji - nikt nie wie wszystkiego i kazdy z nas czasem czyms "zablysnie" a czasem sie czegos uczy na tym forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztaczanie (rozwiercanie) to powieksznie srednicy cylindra (np. na nastepny wymiar naprawczy,dla zwiekszenia pojemnosci), a honowanie to odróbka wykańczająca po rozwierceniu (roztoczeniu) mająca na celu "wygładzenie" .

 

Moze takie slowo stosuje sie w jez. polskim do opisania tej obrobki, ale nie chodzi tylko o wygladzenie - jej glownym celem jest uzyskanie odpowiedniej siatki rys na powierzchni cylindra w celu umozliwienia nowym pierscieniom " ulozenie sie" w tulei.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jej glownym celem jest uzyskanie odpowiedniej siatki rys na powierzchni cylindra w celu umozliwienia nowym pierscieniom " ulozenie sie" w tulei.

 

Adam M.

Przyznam sie bez bicia ze o tej "Siatce" to nie wiedziałem. Pred taką szczegółową wiedza to ja.. :buttrock: :crossy: :banghead: :lalag: :smile: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC, nie wiem czy slyszales o takiej obrabiarce jak szlifierka do otworow.. bo o honownicy chyba slyszales.. Ja w odroznieniu od Ciebie nie tylko slyszalem o tych maszynach ale rowniez je widzialem..Ba-nawet mialem okazje na nich pracowac.. Wiec prosze, nie "pitol" mi o tym ze szlifowanie to honowanie czy tez tulejowanie... A jesli nie masz pelnych wiadomosci praktycznych lub chociazby teoretycznych, to sluchaj co inni maja do powiedzenia w danym temacie i ucz sie przy okazji - nikt nie wie wszystkiego i kazdy z nas czasem czyms "zablysnie" a czasem sie czegos uczy na tym forum..

 

 

Przestan chlopie sapac i przestaw sie z nadawania na odbior, jak nie masz czegos ciekawego do powiedzenia to poprostu czytaj i ucz sie, bo narazie poki co to poza spamowaniem niczego nie napisales coby mozna bylo nazwac chocby w jakims stopniu za odkrywcze. Twoja "wiedza" opiera sie na tym ze wiesz, ze dzwonia tylko nie wiesz, w ktorym kosciele....

:D

 

odnosnie siatki pozostajacej po honowaniu, to rowniez chropowatosc przez nia pozostawiona sluzy do wiekszego osadzania sie oleju na sciankach, celem unikniecie zaarcia nowych pierscionkow w tuleji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc, jak na razie to ty sapiesz a sam nie wiesz w ktorym kosciele dzwonia, a jak nie pamietasz co piszesz to spojrz kilka postow wyzej

ooo a to cos nowego moze mi opiszesz ten zabieg szlifowania cylindra, ktory nie jest honowaniem, tylko mi tu nie pitol o tulejowaniu....

Takimi tekstami chcesz pokazac ze zjadles wszystkie rozumy ale tak niestety nie jest.. Tak jak pisalem wczesniej-dzis ty dowiesz sie czegos z forum, jutro ja. Najgorzej jest jak ktos nie potrafi sie przyznac do swojej niewiedzy i jeszcze zbeszta tego kto mu chce cos wyjasnic..

Pozdrawiam serdecznie i zycze wiecej dystansu do pewnych spraw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...