Skocz do zawartości

Ruskie tłoki -- oznaczenie


Saakaszwili
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przyjżałem się moim nowym tłokom do emki i zauważyłem , że mają wewnątrz na gnieździe pod sworzeń z jednej strony taką plamę czarną. Czy jest to jakieś oznaczenie w stylu " z tej strony sworzeń" czy jakiś ruski wynalazek??

pzdr

Saakaszwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie wyrzuć te tłoki - bo będziesz cierpiał jak i ja cierpiałem

przez te tłoki - straciłem sezon.

teraz dopiero nadrabiam. ale już na polskich maluchowskich - jeżdzi pięknie .

nie słuchałem wcześniej dobrych ludzi co mi mówili - musiałem sam spróbować teraz mówię bądż mądrzejszy ode mnie.

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Andrew?? Nie rozumiem, czemu cierpiałeś? Czarny kolor oznacza "pasowanie" Gdzieś w ksiażce >sowieckiej oczywiście< mam tabelę. Wyrób, zwłaszcza radziecki nie był idealny i nie wszystko wychodziło tak jak by tego chcieli. Tak więc otwory na sworzeń w tłoku, jak i tłoki znaczyli kolorami. Każdemu kolorowi był przyporządkowany pewien zakres wymiarów.

Co do tulejowania na Malucha to fakt, fefekt jest, niby Polski wyrób, a ile lepszy...

Ale trzeba tulejki brązowe korbowodu nowe dorabiać/kupować, bo Ural jak pamiętam ma sworzeń 21mm średnicy, a Maluch ma 20mm. I jeszcze jedno, jak dobrze wiem to w Maluchowskim tłoku odległość osi sworznia >osi otworu na sworzeń w tłoku< do denka jest wiekszy niz w Uralu i trzeba robić dystanse pod cylindry. A w kaście/emce odległosć ta jest chyba taka sama jak w Malarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

2A to rowniez oznaczenie grupy selekcyjnej, ale srednicy tloka. Sa A,B i C i kazda wystepuje jako 1, 2 i 3. Nie nalezy sie tym przejmowac bo nikt (chyba) nie kupuje nowych cylindrow z oznaczonymi grupami selekcyjnymi a raczej oddaje stary cylinder do szlifowania lub honowania, a tam po prostu szlifierz mierzy tlok i wg wymiaru dobiera luz i szlifuje cylinder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...