Skocz do zawartości

Pranie wyściółki w kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety z mojego Berika nie można wyciągnąć wyściółki, a troche się już ubrudziła. Czy i czym można prać taką wyściółkę, aby nie zniszczyć kasku (agresywna chemia). Znajomy polecał mi środek do prania dywanów, co wy na to? 8O

 

 

pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

O k*rwa to już więcej się kolegi nie radź lepiej....

Głowę też on myje płynem do prania dywanów? Jeśli tak to niezły hardkorowiec jest.

A kask pierzesz takim szamponem jaki używasz na codzień. Żadnych proszków, detergentów, innego świństwa. Tylko to, co dla Twojej głowy bezpiecznie. W końcu to bezpośredni kontakt wyściółka - głowa.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a ja kask czyściłem pianką do czyszczenia tekstylnych butów 8O Nawet nieźle to czyściło.

Na szczęście nie wyłysiałem - ale to pewnie dlatego, że za wiele włosów i tak nie mam :-D

W innym wątku wyczytałem, ze najlepiej cały kask zanurzyć w letniej wodzie z szamponem lub mydłem - wyczyścić - a potem długo i dokładnie suszyć, najlepiej na powietrzu. Tak będę teraz robił 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a ja kask czyściłem pianką do czyszczenia tekstylnych butów  8O Nawet nieźle to czyściło.

Na szczęście nie wyłysiałem - ale to pewnie dlatego, że za wiele włosów i tak nie mam  :-D  

W innym wątku wyczytałem, ze najlepiej cały kask zanurzyć w letniej wodzie z szamponem lub mydłem - wyczyścić - a potem długo i dokładnie suszyć, najlepiej na powietrzu. Tak będę teraz robił  8)

 

woda między skorupą kasku a styropianem na pewno świetnie odparuje... (choć powinniśmy zacząć od tego, że nie powinna się tam dostać, ja jednak przyjmuję wariant 'jakby')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jak sie uporac z czyszczeniem kasku, ktory nie ma wyjmowanej wysciółki?

 

Słyszałem o ciekawym patencie, ale nigdy nie stosowałem, więc nie wiem co to warte. Kask zamykamy, odwracamy i nalewamy wody z czymś do mycia (może być ten szampon). Następnie bierzemy mikser i.. miksujemy :buttrock:. Podobno działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jak sie uporac z czyszczeniem kasku, ktory nie ma wyjmowanej wysciółki?

 

Mam tak w Araiu... Piorę kask 2 razy w sezonie, bo nie używam kominiarek.

Opisałem tutaj stosowane przeze mnie i kolegów techniki prania wyściółki: http://sokol.poznan.pl/jp2/infopage.php?id=268

To tylko propozycja, każdy może prać jak chce :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam! Jestem posiadaczem, od niedawna, kasku Agv S-4, praktycznie cała wyściółka jest w nim wymienna, z jej demontażem nie ma większego problemu, jednak nie mam pojęcia w jaki sposób ją wyprać żeby jej nie zniszczyć. W instrukcji nie ma na ten temat słowa. Można centralnie ją wrzucić do pralki? Jeśli tak to w jakiej temp., jakich środków piorących używać?? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Doman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kask agv,ściółkę można wyciągać ale po co skoro są specjalne środki do jej czyszczenia bez wyciągania.

Ja zastosowałem taką piankę jak w linku poniżej,psiknąć na wyściółkę pianka trochę napęcznieje i później przetrzeć ją ściereczką. Ładny i świeży zapach. I starczy na wiele czyszczeń. Na dodatek można tą pianką czyścić zewnętrzną część kasku.

Tutaj link do gościa od którego kupiłem,ma niedrogo.

 

http://www.allegro.pl/item892542203_motore...oto_center.html

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którymś Świecie Motocykli było. Nie mam teraz dostępu do niego. Ale z tego co pamiętam to wystarczyło wsadzić wszystko do siatki na bieliznę i do pralki. temp 40 stopni i styka.

Styczniowy 2010

 

Wyciągasz wkładasz do worka od kasku i pierzesz na programi przeznaczonym do prania welny lub innych delikatnych tkanin lub pianki i inne tego typu sprawy

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio prałem pierwszy raz wyjmowaną wyściółkę w moim n102 (kask używany przez kilkadziesiąt tyś km)

usyfiona była niemożliwie :bigrazz:

najpierw prałem ręcznie ale straciłem cierpliwość i wrzuciłem po prostu do pralki

wszystko gra- nic się z wyściółką nie stało, nawet po dość szybkim wirowaniu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...