Skocz do zawartości

Płyn do mycia silników......


Rekomendowane odpowiedzi

Sami doskonale wiecie ze ruski za wschodzniej granicy nie należą do najczystrzych motocykli na swiecie.......Zawsze zaczynam walki od umycia silnika z wierzchu.Mam karhera(czy jak to sie tam pisze) ale bez specjalnych płynów nie da sie zmyc wszystich smarów i całego brudu nagromadzonego na silniku przez lata :( Macie może jakieś ciekawe patenty lub możecie mi polecic jakis płyn do mycia silników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Płyn CASTROLA do mycia silników jest rewelacyjny,w sklepach kosztuje

okło 50 zł za litr ale idzie go kupić na luz 21zł za litr.

 

Mi dwa litry starczyły na cały sezon a co ważne nie jest szkodliwy dla lakieru i wszlkich gum czy uszczelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem polski płyn do mycia silnikow i aluminium na allegro i jest powiedzmy sredni :) nie zmywa wszystkiego za pierwszym razem ale za drugim wszystko wyglada ladnie.Silnik nie blyszczy sie jak nowy ale to nie przeszkadza wedlug mnie cena do jakosci adekwatna ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Castrol Green Tec - tylko lepiej kupować luzem z beczki bo w Atomizerze jest 2 x droższy. Bez problemu zmywa nawet smar do łańcucha z felgi i to bez użycia karchera. Żaden ze stosowanych wcześniej płynów z tym smarem sobie nie radził. Silnik po umyciu jak nówka, poza tym płyn nie niszczy lakieru, polerowanego aluminiu, uszczelek itp. Naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ARWA k2' date='płyn do mycia silników.[/quote']

 

Popieram. Tak dobry jak Greentec Castrola a znacznie tańszy - na stacjach Orlen Arwa do kupienia za około 10 zł za butelkę z atomizerem.

 

Płyn CASTROLA do mycia silników jest rewelacyjny' date='w sklepach kosztuje

okło 50 zł za litr ale idzie go kupić na luz 21zł za litr. [/quote']

 

Greentec kosztuje około 50 zł gdy kupuje się w butelce z atomizerem. Jednak butelka jest wielorazowego użytku, więc można kupić Greentec na litry z beczki. Wówcza cena to około 25 zł/litr.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztacie również stosuję Castrol Greentec a do bardzo zasyfionych silników z powodzeniem stosuję bardzo żrący i agresywny płyn polski firmyDOLPHIN o nazwie Special Caros. Tylko jedna uwaga musimy go bardzo dokładnie zmywać silnym strumieniem wody.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę przyznać, że używam płynu ARVA K2 i jest to super sprawa. Kupiłem go w sklepie motoryzacyjnym na 7,50 zł :) Jeżeli jakiś syf nie chce zejść pod samą wodą to wystarczy pomóc mu szczotką 8)

Podczas przygotowywania motocykla do zimy wziąłem się za felgi, ponieważ miałem strasznie brudne i nie szło ich niczym domyć. Użyłem więc ARVY i szczotki i teraz lśnią jak nowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tez napalilem się na płyn do mycia silników ale firmy Sewamil (słyszałem dotąd tylko o takich płynach) zainstalowanej gdzieś w Polsce o nazwie KERNAL-M z rozpylaczem oczywiście. 1L-9.50 przy czym potrzeba go rozcieńczyć 1:1 jak podaje producent. Rozcieńczyłem i psik psik na dekiel i część głowicy silniczka - oh jak ślicznie spływał tłusty brud, spłukałem obficie a tu jszcze przed chwilą błyszczące powierzchnie zmatowiały natychmiast! i zrobiły sie szare. Sprawdziłem ulotke nie ma zastrzeżeń do aluminium i jego stopów!!!

Uwaznie przeczytałem powyższe wypowiedzi i tez nikt z Kolegów nie podaje, że nie stosował w/w preparatów na elementach aluniniowych, mam zatem pytanie o płyn ARWA czy mozna go zastosować bezpiecznie do umycia powierzchni alu? czy tylko beznynka albo płyny fo felg alu.??

porszę o wypowiedzi

 

Pozdrawiam

 

Mirek

 

[ Dopisane: 27-11-2005, 17:46 ]

ARVA-2 przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często stosowałem ten płyn (ARVA) na powierzchniach aluminiowych (nawet tych polerowanych) i było OK. Myłem nim także różne rzeczy pokryte lakierem (np. wahacz tylny, który ubrudził się od smaru łańcuchowego) i nic się nie działo z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...