Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :banghead:

 

Zastanawia mnie jak wyglada sprawa w Waszych Fazerach jesli chodzi

o sygnalizacje hamowania przednim hamulcem. U mnie swiatlo STOPU

swieci tylko po uzyciu tylnego hamulca. Przy 'klamce' przedniego sa

wyprowadzone dwa przewody, ale nie ma zadnego czujnika do ktorego

moglyby byc poprowadzone. Czytajac posty na tym forum zauwazylem,

ze wielu uzywa do hamowania jedynie przedniego hamulca. Technika

technika, ale jak wtedy wyglada sprawa z sygnalizacja tego manewru? :buttrock:

 

Pozdrawiam :)

Stop powinien sie zapalać niezależnie od tego którego hamulca używasz.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swiatlo STOPU

swieci tylko po uzyciu tylnego hamulca. Przy 'klamce' przedniego sa

wyprowadzone dwa przewody, ale nie ma zadnego czujnika do ktorego

moglyby byc poprowadzone. Czytajac posty na tym forum zauwazylem,

ze wielu uzywa do hamowania jedynie przedniego hamulca. Technika

technika, ale jak wtedy wyglada sprawa z sygnalizacja tego manewru? :)

 

1. Jak chcesz żyć używaj podczas jazdy tylko przedniego hamulca

2. u mnie świeci światło przy naciśnięciu hamulca przedniego - zresztą jak wciskam/puszczam hebla to słychać charakterystyczne clik od czujnika .. niestety nie mam światła w garażu i nie widać gdzie ten czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak chcesz żyć używaj podczas jazdy tylko przedniego hamulca

2. u mnie świeci światło przy naciśnięciu hamulca przedniego - zresztą jak wciskam/puszczam hebla to słychać charakterystyczne clik od czujnika .. niestety nie mam światła w garażu i nie widać gdzie ten czujnik

 

Ad.1 Tak wlasnie hamuje...uzywajac przedniego hamulca. Tylnego uzywam tylko zeby zapalil

mi sie STOP z tylu i zeby jakis autobus nie zaparkowal mi w w odbytnicy :icon_exclaim:

Ad.2 Z tego wynika, ze mam jakis wybrakowany egzemplarz i cos bede musial z tym zrobic

dla wlasnego bezpieczenstwa :icon_evil: Tyle, ze nie widze nigdzie miejsca gdzie moglby byc

zamontowany czujnik przedniego hamulca. W serwisowce tez nic nie znalazlem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no ja u siebie wymieniłem kierunki i 100 razy lepiej wyglada niz na orginalnych. I siedzenie tez zmieniłem :icon_exclaim:

zdjecia mojego Fazerka http://picasaweb.google.com/Glizdar/Fazer600

Bardzo ładna sztuka, aż szkoda się pozbywać :icon_evil:

 

quote name='ernestZL' date='27.05.2008 - 16:08' post='1228618'] glizda masz naprawde ładnego Fazera-czemu chcesz sprzedac?

 

lime82- sprawdzalem juz co jest pod tym deklem-zebatke,nakretke i podkladke mam w super stanie-ktos to robił z głową! ale do regulacji chyba nie musze sciągac tego dekla znowu-tam jest taka gumowa zaslepka która sie sciąga i jest dostęp do sróbki!

wiecie w którą strone trzeba krecic zeby sprzęgło mocniej trzymało?bo nie chce zrobic jescze wiekszego luzu bo wtedy tarcze przypale i bedzie jeszcze wiekszy problem! robił juz ktos taki zabieg?

Trudno mówić o jako takiej "regulacji sprzęgła". Nie ma tam czego regulować za wyjątkiem luzu jałowego klamki.

Różne są szkoly i różne wartości są związane z luzem jałowym owej klamki.

Ja staram się nie przekraczać wartości 10mm. To wydaje mi sie najbardziej optymalne ustawienie.

 

Tak w ogóle to wymontuj linkę sprzęgła i sprawdź jak pracuje w pancerzu, bo tam tez może byc pies pogrzebany.

 

Witam, wszystkich użytkowników Fazera,

ostatnio zauważyłem wyczuwalne wibracje przy ~6-7 tys. (na wszystkich biegach szczególnie 4,5,6) mam pytanie czy to standardowy objaw tych silników czy może coś zaczyna się dziać (skrzynia, łańcuch).

Rocznik 2003, przebieg 25000, 500 km po wymianie oleju, świec i filtrów.

Łańcuch i zębatki na oko też ok.

 

Dzięki za info

 

Pozdrawiam,

Cez

Ja wyczuwam delikante wibracje w przedziale 5-7 tys. Ja odczuwam to na kierownicy, pasażerka na podnóżkach.

Keżeli czujesz jakieś mrowienie w okolicach nóg przy zbiorniku paliwa, to pod to "ucho" kotwiczące zbiornik z ramą włóż gumową podkładkę o grubości 1-2mm.

Sprawdź również mocowania wydechu. Połączenia gumowe możesz przesmarować np. smarem grafitowym. Skręć elementy z czuciem bez używania nadmiernej siły :biggrin:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyregulowałem jak w serwisówce pisze i efektów brak!

jak bede zmieniał olej to zajze do sprzegla i pomierze sprezyny tarcze i przekladki-wtedy bede sie dalej zastanawial!

co do wibracji-to u mnie jest to samo-cała przednia owiewka delikatnie sie trzesie a wszystko dobrze skręcone!

 

glizda-domyslałem sie ze robiłes to w Mario-ale chodzi mi ile zapłaciłes bo słyszałem juz rózne wersje!

dzieki za odpowiedz

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac posty na tym forum zauwazylem, ze wielu uzywa do hamowania jedynie przedniego hamulca.

 

WOW :biggrin: niezły jesteś jak używasz tylko tylniego hampla... A tak na poważnie to masz czujnik skopany, bo przedni hamulec w moto to podstawowy hamulec - dla wielu jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyregulowałem jak w serwisówce pisze i efektów brak!

jak bede zmieniał olej to zajze do sprzegla i pomierze sprezyny tarcze i przekladki-wtedy bede sie dalej zastanawial!

co do wibracji-to u mnie jest to samo-cała przednia owiewka delikatnie sie trzesie a wszystko dobrze skręcone!

 

glizda-domyslałem sie ze robiłes to w Mario-ale chodzi mi ile zapłaciłes bo słyszałem juz rózne wersje!

dzieki za odpowiedz

 

ja płaciłem 340 zł z przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kórcze 340zl to sporo-narazie sobie odpuszcze!

 

wczoraj poświrowłem sobie troche i powiem ze ładny jest z Fazera wariat! wczesniej jezdzilem czoprem to nie było mowy o zadnych wygłupach- a na Fazerze pare godzin na obwodnicy i normalnie jestem z siebie dumny:) na przednim kołe troche słabo ale z 2-3 metry ujade, a dupa gdzies na wysokosci 50 cm! ale z kolei na tylnym to 15 metrów na miekko:) zerowe doświadczenie w tych sprawach-nigdy wczesniej nawet nie próbowałem- a tu podciągłem do 6 tys-przycisłem troche kiere-a potem manetke prawie na opór i przednie koło leci w góre ze łoochooochoo:) na początku troche opona sie slizgała po asfalcie, ale jak sie rozgrzała to praktycznie za kazdym razem wchodzl na gume- takze naprawde respect dla Fazera-o i jeszcze wypada dodac ze przy tych wygłupach spalił 6,2 litra:)

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może odbytnicy... :clap: niektórzy ponoć tak lubią :icon_razz:

 

 

 

 

 

 

 

oczywiście no offence, siedze w robocie i mi odbija bo Cebula czeka zaparkowana pod firmą a już przebieram nogami... byle do 16.00 :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich użytkowników Fazera,

ostatnio zauważyłem wyczuwalne wibracje przy ~6-7 tys. (na wszystkich biegach szczególnie 4,5,6) mam pytanie czy to standardowy objaw tych silników czy może coś zaczyna się dziać (skrzynia, łańcuch).

Rocznik 2003, przebieg 25000, 500 km po wymianie oleju, świec i filtrów.

Łańcuch i zębatki na oko też ok.

 

Dzięki za info

 

Pozdrawiam,

Cez

Ja największe wibracje wyczuwam przy 6000 na podnóżkach kierowcy. Myślę, że nie masz sie czym przejmować (no chyba że masz takie wibracje, że ci nogi z podnóżków spadaja :icon_razz: ).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Demontujecie zaciski przy wymianie klocków. Chodzi mi o przód bo chyba da się wymienić bez demont. zacisków. Przymierzam sie do Ferodo ST, macie jakieś opinie. 220 komplet. Pzdr!

 

 

Chcesz zminiac klocki bez demontowania zaciskow?? Nie sadze ze to w ogole wykonalne. Przeciez kazde szczeki sa przytrzymywane jedynie na 2ch srubach. Nic sie nie zespuje od samego ich sciagniecia a ponadto masz duzo lepszy dostep do tego aby wyczyscic wszystko nafta.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...