Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nieuchronnie zbliza sie w moim motocyklu wymiana opon. Teraz jezdze na 110/70 przod i 160/60 tyl Dunlop Sportmax.

Na czym wy jezdzicie i co mozecie polecic?

FZS 600 Fazer

 

 

to zleży do czego Ci fazerek służy i jak nim latasz.

ja śmigam na Bridgestone Battlax BT 020 jest uniwersalna, dobrze trzyma w zakretach,

Edytowane przez ED manetka (KURCZAK)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie szerokosci opon?

Zostawic taka jaka mam teraz czy wrzucic na tyl szersza?

Ja bym nie kombinował. Może i szeroka guma z tyłu wygląda fajnie, ale w zakrętach najlepiej się sprawdza to co zaleca fabryka.

Pozdro :crossy:

 

proponuje abys przeczytal ten temat bo zadajesz juz zadane pytanie.

Zostaw te rozmiary co masz, ma szerszej gumie FZS prowadzi sie jak walec.

No właśnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zleży do czego Ci fazerek służy i jak nim latasz.

ja śmigam na Bridgestone Battlax BT 020 jest uniwersalna, dobrze trzyma w zakretach,

BT020??

W życiu ich już nie założę... :crossy:

Na suchym zakręty - nie daje informacji, że zaraz przesadzisz, puszcza od razu :wink:

Na mokrym - szkoda gadać i tutaj nieważne czy prosta czy zakręt... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na Michelinach Pilot Road i jestem bardzo zadowolony. Świetna opona, bardzo dobrze trzyma w zakrętach. Rewelacyjna wyczucie motocykla i jego kontrola, nawet gdy jest trochę wilgotno. Pozdro

 

W pelni potwierdzam zdanie kolegi, moim zdaniem to b.dobre gumy, nawet szybko sie rozgrzewaja, trzymaja super(jak dla mnie) zero stresu w zakrecie, na mokrym rowniez bardzo pozytywnie :icon_mrgreen: Podobno starczaja na dlugo. Pozdr :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pelni potwierdzam zdanie kolegi, moim zdaniem to b.dobre gumy, nawet szybko sie rozgrzewaja, trzymaja super(jak dla mnie) zero stresu w zakrecie, na mokrym rowniez bardzo pozytywnie :icon_mrgreen: Podobno starczaja na dlugo. Pozdr :crossy:

gdzies kiedys slyszalem opinie ze dosyc szybko sie zurzywajac. po 4-5 tys km trzeba wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zapytam o opinie ;) Mam u siebie opony Michelin Macadam 100x. Jeździł może ktoś na takich oponach? Ja mojego fazera kupiłem jeż z tymi oponami, wiec do innych nie mam porównania. Mogę tylko stwierdzić, że po przejechaniu 3000 km nie widać żeby się zużywały, więc są to raczej twarde opony o nie najlepszej przyczepności. W mocniejszych pochyleniach mam trochę stracha, czy dadzą radę. Na szczęście jak na razie jeszcze dają, ale do zamknięcia jeszcze trochę brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT020??

W życiu ich już nie założę... ;)

Na suchym zakręty - nie daje informacji, że zaraz przesadzisz, puszcza od razu :)

Na mokrym - szkoda gadać i tutaj nieważne czy prosta czy zakręt... :wink:

 

Mam dokladnie takie same doswiadczenia z tymi Bridgestone'ami :banghead: Przewiozlem sie kilka razy

paskudnie po deszczu, kilka razy tez na suchym ale zimnym asfalcie uciekaly. Zero poczucia

bezpieczenstwa. Nie wiem czy je dozynac do konca nawet czy spalic i kupic cos porzadnego.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...