Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam pytanko do posiadaczy Yamahy Fz6 S. Posiadam taka z 2006 r. i niepokoją mnie pewne odglosy z silnika. Otóż podczas przegazówki na sprzęgle przy załączonym biegu dobiegają z silnika (skrzyni biegów?) pewne stuki. Dzieje się tak na każdym biegu i sprawia to wrażenie jakby coś było luźne. Dokładnie podczas redukcji i przegazowaniu słychc takie "puk-puk". Dodam ze biegi wchodzą prawidłowo, bardzo płynnie. Moto ma teraz 12k przebiegu i dzieje się tak od kiedy go kupiłem. Dodam jeszcze, iż czasami po kilku przegazówkach robionych w ramach testu dzwięk ten znika (mam wrażenie jakby to coś ustawiło sie na swoim miejscu)

 

jesteś przewrażliwiony raczej w FZ6 jest takie charakterystyczne cykanie

 

mi pali średnio 7. to chyba dobry wynik, a lekko niema mój fazi.

zdziwiłem sie jak szybko poszła mi opona 4 tys i juz jej prawie niema (bez palenia i innych cudów) opona Metzeler Racetec k3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Occult

Czy wasze FZ1 grzeją się w mieście dość szybko? Mój przy jeździe w mieście przy temp powietrza 21 stopni cały czas praktycznie w zakresie 95-103 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze FZ1 grzeją się w mieście dość szybko? Mój przy jeździe w mieście przy temp powietrza 21 stopni cały czas praktycznie w zakresie 95-103 stopnie.

Tak, to normalne.

Czy ktos z Was , posiadaczy FZ1 widzial gdzies patent na obnizenie kierownicy? Wkurza mnie ze po glowie mi wieje przy wyzszej predkosci, a wyzszej szyby sobie za zadne skarby nie zaloze ;) Na liczniku ponad 18 kkm i moto jakby mniej palic zaczelo. Ostatnio zdaza sie ponizej 6l/100km a dzis razem z wypadem na tor w Kisielinie wyszlo 6,4 :icon_razz: Czyżby się w końcu silnik dotarł? :icon_twisted:

BTW Nie ma ktos sportowych setów tanio na opych, bo z moich oryginałow niewiele już zostało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Occult
Dokładnie to samo dzieje się u mnie, chwilę na światłach i wiatrak pracuje... Pozdrowienia

Tak, to normalne.

 

W upał to mozna chyba się ugotować. :icon_mrgreen:

 

 

Czy ktos z Was , posiadaczy FZ1 widzial gdzies patent na obnizenie kierownicy? Wkurza mnie ze po glowie mi wieje przy wyzszej predkosci, a wyzszej szyby sobie za zadne skarby nie zaloze ;)

 

No właśnie. Ochrona przed wiatrem przy standardowej szybie jest kiepska. Mi już powyżej 120-130 łeb urywa. Trzeba mocno się gimnastykować żeby się schować przed wiatrem. Mój motocykl pierwotnie miał wysoką szybę, ale ze względów estetycznych została zamieniona na mniejszą :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was , posiadaczy FZ1 widzial gdzies patent na obnizenie kierownicy?

 

Hej, też chciałbym w przyszłości obniżyc kierownicę, narazie znalazłem taki patent z Rizoma, fajnie to wygląda, ale nie wiem o ile się obniży.

Zajżyj tu i ściągni sobe katalog RIZOMY:

http://www.centrum.motocyklowe.pl/akcesoria.php

 

Jak coś obczaisz czy da się obniżyc, to proszę daj znac :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Panowie mam takie pytanko.

W moim Fazerze (600 '00) dość dziwnie wskakują biegi. Raz jest tak, że wchodzą bezproblemowo (głównie na zimnym silniku ale też czasami nie wskoczą poprawnie), a raz nie wskakują w ogóle. Dotyczy to głównie 2 i 4.

Wiem, że skrzynia to dość specyficzne elementy w silnikach Yamahy. Co mnie ciekawi, to czy wy również macie taki problem? Trochę to upierdliwe, szczególnie przy dynamicznej jeździe.

 

Pozdr

 

Moto mam takie samo jak Ty, i też wydaję mi się, że skrzynia mogłaby być trochę bardziej dopieszczona.

Jak jest zimny biegi chodzą cicho, jak się rozgrzeje hałasują, ale zazwyczaj wchodzą OK, czasem się zdarzy, że się jakiś nie zapnie.

Ile masz nalatane na liczniku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie pewnie jak w waszych sprzętach załączają się wentylatory chłodnicy? Czy oba jednoczeście? Czy kazdy z osobna? A jeszcze jak by ktoś podał temp załączania to stawiam browara :) :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Occult

Nigdy nie patrzyłem czy się krącą dwa, czy jeden. Podejrzewam jednak, ze dwa wentylatory są ze względu na wielkośc chłodnicy i sa spiete razem. Chłodzenie włącza się przy ca 100-101 stopni. Stawiasz browara? :bigrazz:

 

Siemka,

 

Panowie mam takie pytanko.

W moim Fazerze (600 '00) dość dziwnie wskakują biegi. Raz jest tak, że wchodzą bezproblemowo (głównie na zimnym silniku ale też czasami nie wskoczą poprawnie), a raz nie wskakują w ogóle. Dotyczy to głównie 2 i 4.

Wiem, że skrzynia to dość specyficzne elementy w silnikach Yamahy. Co mnie ciekawi, to czy wy również macie taki problem? Trochę to upierdliwe, szczególnie przy dynamicznej jeździe.

 

Pozdr

 

Łukasz,

 

Nie wiem co się tam dzieje. Nigdy nie miałem problemów ze skrzynią biegów. Może to kwestia ustawienia dźwigni biegów? Z tego co pamiętam to podnosiłem ją jak zabierałeś motocykl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie patrzyłem czy się krącą dwa, czy jeden. Podejrzewam jednak, ze dwa wentylatory są ze względu na wielkośc chłodnicy i sa spiete razem. Chłodzenie włącza się przy ca 100-101 stopni. Stawiasz browara? :bigrazz:

Browara stawiam jak najbardziej. Jednak nie wiem jak powinno być w orginale, bo u mnie nie są spięte i do kazdego jest doprowadzone zasilanie z osobna . No i włącza się jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Occult

Browara stawiam jak najbardziej. Jednak nie wiem jak powinno być w orginale, bo u mnie nie są spięte i do kazdego jest doprowadzone zasilanie z osobna . No i włącza się jeden

 

No to nie wiem. Sprawdzę to u siebie. A co Ty masz taki dziwny wyraz twarzy? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Moto mam takie samo jak Ty, i też wydaję mi się, że skrzynia mogłaby być trochę bardziej dopieszczona.

Jak jest zimny biegi chodzą cicho, jak się rozgrzeje hałasują, ale zazwyczaj wchodzą OK, czasem się zdarzy, że się jakiś nie zapnie.

Ile masz nalatane na liczniku?

W taj chwili mam cuś koło 23k. Problem zniknął po wymianie oleju.

Łukasz,

 

Nie wiem co się tam dzieje. Nigdy nie miałem problemów ze skrzynią biegów. Może to kwestia ustawienia dźwigni biegów? Z tego co pamiętam to podnosiłem ją jak zabierałeś motocykl.

Piotrek, wydaje się, że wszystko jest już OK. Po wymianie oleju problem zniknął. Absolutnie nie mam pretensji o nic :) Dokładnie tak jak piszesz, po odbiorze nie miałem również ze skrzynią problemów. Pojawiły się na chwilę. Mogę mieć pretensje do siebie za ociąganie się z wymianą oleju - musiałem wygospodarować sobie miejsce żeby móc to zrobić.

A dźwignię obniżyłem niemalże do tego poziomu, z którym jeździłeś :D Wygodniej jest!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...