Skocz do zawartości

Wyposażenie garażu - prośba o poradę.


Gothcrust
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem sprzęta do remontu, i do przerabiania. Moją ambicją jest poznanie maszyny do ostatniej śrubki, i własnoręczna przeróbka na draga. Niestety, raczej do tej pory jestem dosyć zielony w sprawach mechaniki. Dotąd miałem doświadzcenie jedynie w serwisowaniu i kosmetycznych sprawach z Junakiem, a było to lat temu ohohoho. Teraz remontuję garaż, wziąłem kredyt i chciałbym wyposażyć go odpowiednio.

 

Będę wdzięczny za sugestie wszelkie co do wyposażenia garażu. Na razie mam niewiele - zestaw normalnych kluczy:), porządne imadło, parę młotków.Chciałbym nabyć porządny stół warsztatowy(Castorama?), wydaje mi się że do polerki etc potrzebna będzie szlifierka kątowa, dynanometr, i porządny zestaw kluczy nasadkowych robiących klik. Co jeszcze? jakie te klucze? Hę?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj w supermarketach bo przepłacisz, idz na giełde, tam goście maja rzeczy z fabryk prod polskiej a nie chińskiej i sa to rzeczy za grosze, odnosi sie to głównie do wierteł, narzynek gwintowników i pilników, czywiście nie maja wszystkiego ale podstawowe rzeczy idzie kupić,

no chyba że zależy ci na lśniącym chronie na kluczach i zapachu nowości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Yool'em W supermarkecie kumpel kupił imbusy i rozwaliły sie przy próbie odkręcenia pierwszej lepszej śruby. A imbusy nie były za 5zł tylko za 25 :lol: Sygnowne marką TOYA. Najlepiej jakbys dorwał ORGINALNE klucze Stanley :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley to najwyższa półka, dobre do serwisu. A dla własnego dłubania wystarczą klucze z VIS-a lub z radomskiej fabryki. Ja mam takie i już wytrzymały ponad 20 lat dłubania. A zaczynały od Syreny 105 - tam trzeba było przyłożyć się do odkręcenia czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.U mnie w garażu ważnym wyposażeniem było radyjko co by grało ładnie no i zestaw kieliszków plus kubek bo znajomi często mnie odwiedzali :-)

A tak na poważnie są klucze mniej popularne które będą niezbędne dla danego moto.Ważne jest dobre światło,to stacjonarne jak i przenośne.Może jakiś podnośnik bo robota na kolanach przyjemna nie jest.Jak pisałeś-stół,podstawa.Ja zrobiłem sobie sam,pospawałem z kątowników a na blat solidna 3mm blacha,dodatkowe wzmocnienia pod imadło,po spodem połki itd a najważniejsze że idealnie na wymiar zrobione.Jakby się rozpędzić to lista bylaby długa,dojdzie kompresor,migomat pod ręką przydatny bywa,cały asortyment elektronarzędzi...

Póki co jak napisałeś jesteś zielony jeszcze więc skup się na podstawowych kluczach/płaskie,oczkowe/,DOBRYCH śrubokrętach,pojemnikach na duperele bo będą się poniewierały jak porozkręcasz moto.Pooglądaj dokładnie sprzęta a wyjdzie co brakuje by go rozebrać.

Wszystko zależy jakie przeznaczenie garażu,tylko dla tego jednego moto,czy może od czasu do czasu wpadnie ktoś pogrzebać przy aucie..

No i bym zapomniał na koniec,na ściany koniecznie plakaty ze świerszczyków,to łagodzi ból gdy się klucz omsknie lub chybisz mlotkiem :lol:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kompresor;

- klucz pneumatyczny;

- ropownica;

- klucz dynamometyczny;

- suwmiarki;

- wiertarki;

- szlifierka stółowa;

- szlifierka kątowa;

- druciaki;

A może zrobić poradnik - coś w stylu: ktoś kupił sobie jakieś narzędzie na allegro i uznał, że jest done polecenia lub na odwrót - kupił i stanowczo odradza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można założyć temat "Ranking narzędzi", tak jak to z kaskami się stało. Można będzie podzielić się doświadczeniami z używania narzędzi, wakuometrów itp oraz ocenić ich przydatność/jakość. Niektóre narzędzia można zrobić samemu, takie porady też będą mile widziane.

 

Już zakładam, pomysł jest chyba niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj najlepszy klucz imbusowy jakiego uzywam firmowany jest logo IKEA. Byl dodany do mebli zeby moc je poskladac. Wszystkie druciane imbusy wymiekly, a ten dziala i wyglada jak nowka :) Nie ma to jak szwedzka stal ;)

Ja najbardziej odczuwam brak klucza dynamometrycznego, kazda powazniejsza wymiana/naprawa i klucz jest potrzebny. Szkoda ze to taka droga zabawka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można założyć temat "Ranking narzędzi", tak jak to z kaskami się stało

 

Dobry pomysł, w piwnicy mam mnóstwo połamanych kluczy, w supermarketach jest faktycznie dużo kiepskich narzędzi, dobrze by było wiedzieć, które są godne zainteresowania, a których unikać szerokim łukiem :)

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...

 

 

nie kupuj w supermarketach bo przepłacisz, idz na giełde, tam goście maja rzeczy z fabryk prod polskiej a nie chińskiej i

 

Ja miałem na mysli nie made in china (zresztą nic chińskiego nie kupuję, po prostu bojkotuję CHRL), ale zestawy kluczy etc z Castoramy takie po kilkaset złotych:). Byłem w sklepie Bosha firmowym, i te same narzędzia w Catoramie są tańsze na pewno (komplety kluczy).

 

No dobra, a jaki winien był być taki komplet kluczy? jak lepiej kupować, na sztuki czy w kompletach? Mnie się wydaje że w kompletach.

 

Wiertarka jest - Skill.

Imadło jest - solidne, nawet z małym kowadełkiem.

Oświetlenie - jest porządne, trzy lampy u sufitu, jedno stacjonarne (do stołu), dwie lampki przenośne.

Skrzynki mniejsze i większe na duperele - są.

Teraz muszę kupić takie cóś na ścianę, co by te klucze się trzymały ładnie - nie chce mi się wyciągać za kazdym razem kompletu.

 

Spawarki etc nie będę potrzebował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore starsze klucze odkuwane sa bardzo dobre m.in. produkcji rosyjskiej. Mysle tu o takich duzych kluczach nasadowych (ale nie takie z wymiennymi koncowkami, tylko klucz nasadowy jako calosc odkuwana). Sa one bardzo mocne, no i z szesciokatnej nasadki nie robi sie dwunastokąt. Ale to sa klucze ktore lubia wspolpracowac z metrowymi rurami - w motocyklach malo przydatne. Osobiscie mam taki komplet imbusow kutych wiekszych rozmiarow - pod rurke tez nie do zajechania (na imbusach nie widac sladu zuzycia pomimo bardzo duzego przebiegu). A tak do garazu to proponuje walizeczke oryginalna Stanleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno tata kupił gętarke na allegro. chińska, hydrauliczna, ręczna. najprostszy model, wiec finezyjnych kształtów sie nie uzyska (ale jak sie dobrze pokombinuje to mozna fajne cuda wygiąć), ale kosztowała chyba niecałe 700pln (na pewno nie wiecej niż 800). sprawa fajna, wykorzystywana jest do budowy ojcowej wydumki i sprawdza sie doskonale. da sie na niej i przyszykować rury na ramę, można i wydech stworzyć. na prawde fajna zabawa.

kompresor, pistolet do malowania, myjka podciśnieniowa, parę młotków :-), dwa diaxy (na jednym tarcza do szlifowania, na drugim do cięcia - oszczedność czasu), jakaś HI-FI z cd :-). wyższ jazda to wykombinowanie sprzetu to piaskowania. tyle mi przychodzi do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...