Skocz do zawartości

Gwiny w cylindrze


Enduras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do kleji to jest cos takiego jak chester metal to angielski produkt firma ma przedstawicielstwo i to chyba jedyne w poznaniu drogie sa produkty ale skuteczne jest to metal molekularny i jest go pare roznych rodzaji w zaleznosci od zastosowania ja bym swoje kroki skierowal do jakiegos warsztatu ,jakiegos powazniejszego gdzie mozna by bylo dostac takie tulejki w postaci sprezynek jest to dosc skuteczny sposob na naprawe gwintu lecz najskuteczniejszym sposobem bylo by udanie sie do warsztatu slusarskiego i zamowienie tam wykonania takich samych spilek o tej samej dlugosci lecz nadole o dwa minimetry wiekszy gwinti najlepiej zeby byl jakis drobno zwojowy naprzyklad jesli oryginalne szpilki byly osadzone w bloku na gwintach 8mm to ja bym zastosowal tam 10x1,25 no lub zwykla metryczna 10'' pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudź soę że znajdzie sie cudowny klej i ci to naprawi. Przy dociaganiu glowicy znowu szpilka wyjdzie :-) . A te inne kleje do srub to sa takie ktore zapobiegaja sie odkrecaniu srub (dajesz kropelke na srube, wkrecasz i trzyma dosc mocno), ale gwint musi byc zdrowy. A jezeli ci tokarz bedzie dorabial szpilke stopniowana no to niech dobry material poszuka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje to na codzien :lol: tylko pamietaj do kompletu helicoil musisz miec specjalne gwintowniki, ktore powinny byc w komplecie takiego zestawu :!:

I jeszcze jedno po zalozeniu tego ustrojstwa pamietaj, ze tego sie juz nie gwintuje :!: :!: :!:

Jest to super skuteczne i wymienialne tak wiec zalatwi sprawe do konca...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wydaje mi sie ze latwiej jest zrobic to w warsztacie ktory uzywa Helicoil na codzien niz robic to samemu jak sie tego do tej pory na oczy nie widzialo.

Poza tym komplet gwintownikow i sprezyn kosztuje w miare drogo, przynajmniej u mnie i oczywiste ze nie wykorzystasz wszystkich rozmiarow - taki zakup ma sens dla warsztatu a nie prywatnej osoby.

W mojej Suce wszystkie gwinty do srub trzymajacych pokrywe zaworow sa zrobione w ten sposob i mialem okazje sprawdzic ze gwint jest 2x mocniejszy niz ten w japonskim duralu.

Polecam - z wielu wzgledow lepsze niz tulejki i stopniowane szpilki.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w warsztatach samochodowych tak jak radzi Adam o reperatury do gwintów typu Helico lub Wurth. Jakiekolwiek rozwiercanie nie ma sensu ponieważ dorabiane na tokarce szpilki i tak nie utrzymają tego mocowania a zniszczysz sobie blok silnika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w bloku, to jest w cylindrze i tam się wkręca te szpilki, ale to mało ważne najpierw sprubuje nagwintowac tradycyjnym sposobem i zobaczymy co to da jak nie da nic to poszukam takiej reperaturki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze klej "Loctic" ja tam wklejłem na niego tylko niepamiętam oznaczenia odrkęcić go można ale jak sie podgrzeje palnikiem tylko niepamiętam na ile to było stopni chyba 500 - 600 tylko w p**du drogi ten klej

 

Chodzi zapewne o LOCTITE. Ta firma robi sporo różnych specyfików (wcale nie takich drogich). Musiałes użyć "czerwonego" Loctite i jego rzeczywiście jest problem odkręcić ale już "niebieski" odkrecisz zwykłym kluczem.

 

A ten HeilCoil ile to kosztuje? I gdzie to można dostać? I najważniejsze czy dorobię też gwint calowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w bloku, to jest w cylindrze i tam się wkręca te szpilki, ale to mało ważne najpierw sprubuje nagwintowac tradycyjnym sposobem i zobaczymy co to da jak nie da nic to poszukam takiej reperaturki .

Nieistotne czy w bloku czy w cylindrze bo to ten sam materiał, a jak spróbujesz teraz nagwintować innym gwintownikiem to zapomnij o naprawie Helicolem bo już otwór będzie za duży.

Nowy cylinder do tego silnika kosztuje sporo i warto podejść do naprawy gwintów poważnie.

Nie słuchaj podpowiedzi niektórych pseudofachowców o możliwości toczenia nowych szpilek z innym gwintem bo nawet wytoczony z twardego materiału gwint jest gówno wart w porównaniu z gwintem walcowanym.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Dudek sprubuje nagwintować nie większym gwintownikiem ale takim jak szpilka(M8), ale z moich obserwacji wynika ze niewiele to da, gwiny jakies tam jeszcze są nie są jeszcze wyjechana do samego końca ale są już takie jakby spłaszczone, i teraz zasadnicze pytanie gdzie i za ile kupie ten Helicoil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję użycie kleju Loctite, ale przed użyciem dobrze odtłuścić gwinty i szpilki, najlepiej w benzynie ekstrakcyjnej i zostawić na 24 godz. U mnie zdało egzamin a jak się nie powiedzie to zawsze możesz rozwiercić na grubszą szpilkę. Reperatury w postaci sprężyn, o których mowiono na 4um są okropnie drogie i trudno dostępne. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reperatury w postaci sprężyn, o których mowiono na 4um są okropnie drogie

 

No tu się mogę zgodzić - do najtańszych nie należą.

 

i trudno dostępne

 

Tu zgodzić się nie mogę bo są że tak powiem "od ręki".

 

Dla niedowiarków:

http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=c4&c=ec...79e2e7e7bacc9f2

Tanio to to nie jest, ale jeśli już robić to porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...